Rochia de mireasa - cand o aratati mirelui? :)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bruden spune:

Nici eu nu sunt superstitioasa dar rochia nici ca i-o arat...hi-hi...Nu a vazut-o nici macar in poze. Mi se pare mai frumos asa..nu stiu de ce....sper doar sa-i placa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_oona spune:

Eu nu sunt superstitioasa insa sotul da.Mi-am cumparat rochia din Romania,si eram foarte entuziasmata sa i-o arat cand am ajuns aici.Insa nu a vrut sa o vada,a zis ca aduce ghinion.Asa ca m-a vazut doar in ziua nuntii si intradevar a fost si farmecul mai mare.Nus-i putea lua ochii de la mine.

Elena&baby girl(DPN 24oct.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andruska spune:

El mi-a cumparat-o asa ca ...trebuia sa ii placa si lui cum arat, nu?

Pupici,

Andra mamica lui Matei (6.02.2004) si Andrei (18.09.1999)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela spune:

NU am aratat-o inainte de nunta! La nimeni!!! Aaa... doar mamei! (ca am cumparat-o impreuna)
Asa ca pentru toti a fost surpriza!!


~~Adela &Julia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tlaura spune:

Da, a vazut-o inaite de nunta.
Daca ar fi fost dupa mine, eu as fi facut ca la carte, adica m-ar fi vazut si pe mine si rochia in fata altarului, sau in orice caz la biserica, nu din motive de superstitii, dar asa mi-ar fi placut. Dar e mai greu in zilele noastre, mai ales ca am mers cu el la probe.Oricum, noi eram casatoriti civil de 5 ani, cand am facut nunta asa ca...


Laura, mama lui Andrei

http://community.webshots.com/user/tcatlaura

http://www.imagestation.com/album/?id=4287441075&code=8712142&mode=invite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bruden spune:

Crede-ti ca-si pierde din farmec daca aratam rochia innainte?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flori76 spune:

Eu am facut rochita la comanda,iar cel care a ales modelul a fost sotul meu.Deci,stia ce fel este,in schimb nu m-a vazut imbracata cu ea decat in ziua nuntii(cred si eu ca nu mai avea nici un farmec daca ma vedea si inainte-nici intr-un caz nu sunt superstitioasa).

Flori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucasimarius spune:

Viitorul meu sot a vazut rochia in revista din care mi-am ales-o, dar nu o sa ma vada imbracata cu ea decit in ziua nuntii.
Cred ca este mai frumos si mai emotionant asa. Mai ales ca am o rochie mai deosebita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elara spune:

Eu i-am zis ca nu i-o arat deloc!
Si nu prea e de acord da' a inteles ca nu are pe cine convinge.
Si nu ca as fi superstitioasa dar vreau sa fie surpriza. Ca doar o data in viata am de gand sa fiu mireasa. Si vreau sa-l vrajesc.
Una e sa vada inainte rochia sau sa te vada proband-o si alta e cand esti si coafata si machiata.... E alt efect.
Eu cred ca e ca un cadou despre care daca i-ai povestit deja sau l-a vazut sau l-a ales singur, nu mai are acelasi efect ca atunci cand e surpriza.

Si nu am sa o arat la multi (doar mamei si surorii mele, ca pe ele cred ca am sa le aiu la cumparaturi).

"Ataseaza-te de cei care te pot face mai bun, primeste pe cei pe care, la randul tau, ii poti face mai buni."
Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bruden spune:

Da..asta e si parerea mea...ca isi pierde din farmec daca vede rochia. Dar e asa de greu sa ma abtin sa nu-i arat rochia....pu-ha

Mergi la inceput