OPERATIE DE MAXIMA URGENTA LA INIMATRILOGIE FALLOT

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adrianangi spune:

Micutul Alistar Nicolai (2 luni) a fost operat astazi la Tg. Mures - operatrie pregatitoare. Era intr-o situatie critica, nu mai putea respira fara oxigen, asa ca trebuia intervenit rapid...
O veste bunuta: vineri, un coleg de-al meu de redactie a contactat Ministerul Apararii Nationale, pentru a interveni, pe care oficiala, pentru el. Cei de aici au luat de urgenta legatura cu Spitalul din Tg. Mures, cerindu-le (rugindu-i) pe doctori sa trateze cazul acestui copil cu multa atentie. Si-n momentul de fata, cei de la MApN tin legatura cu mama copilului, gata oricind sa o ajute daca este nevoie...
Doamne ajuta acestor oameni!

Salvati un inger:
www.casa-romanilor.ch/teodora.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cl spune:

Doamne ajuta! Sanatate multa micutului Nicolai!
Dar ceilalti micuti?

Claudia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lior spune:

Am vorbit la telefon acum 1 minut cu mama baietelului si acum este in operatie. Sper sa fie un succes si sa putem sa ne bucuram impreuna pentru reusita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianangi spune:

quote:
Originally posted by cl

Doamne ajuta! Sanatate multa micutului Nicolai!
Dar ceilalti micuti?

Claudia



Claudia,

din pacate despre ceilalti micuti nu am date decit prin mamica lui Nicolai. Se pare ca un alt copilas (Denisa) a fost operat tot astazi, ceilalti fiind trimis acasa si programati pentru mai tirziu (nu li se putea face cateterism). Poate ca, pina atunci, se rezolva conflictul de la Timisoara si dr. Socoteanu va putea reopera. Am inteles ca zilele trecute au fost chemati la Ministerul Sanatatii si el, si Dragulescu, directorul spitalului. Cred ca se va rezolva conflictul pe cale amiabila. Nu ne-am mai amestecat cu pixul pentru ca, pararea mea, mai tare am fi agitat spiritele. Or, in acest caz, e nevoie ca apele sa se aseze cit mai repede...

Salvati un inger:
www.casa-romanilor.ch/teodora.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianangi spune:

quote:
Originally posted by lior

Am vorbit la telefon acum 1 minut cu mama baietelului si acum este in operatie. Sper sa fie un succes si sa putem sa ne bucuram impreuna pentru reusita.

lior



Doamne ajuta micutului Nicolai. Sa ne rugam, macar citeva secunde pentru el, pentru ca Dumnezeu sa-i ajute sa treaca cu bine peste tot si sa se intoarca la mamica lui...

Salvati un inger:
www.casa-romanilor.ch/teodora.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cl spune:

quote:
Originally posted by adrianangi

Claudia,

din pacate despre ceilalti micuti nu am date decit prin mamica lui Nicolai. Se pare ca un alt copilas (Denisa) a fost operat tot astazi, ceilalti fiind trimis acasa si programati pentru mai tirziu (nu li se putea face cateterism). Poate ca, pina atunci, se rezolva conflictul de la Timisoara si dr. Socoteanu va putea reopera. Am inteles ca zilele trecute au fost chemati la Ministerul Sanatatii si el, si Dragulescu, directorul spitalului. Cred ca se va rezolva conflictul pe cale amiabila. Nu ne-am mai amestecat cu pixul pentru ca, pararea mea, mai tare am fi agitat spiritele. Or, in acest caz, e nevoie ca apele sa se aseze cit mai repede...

"Nu exista dragoste.Exista doar dovezi de dragoste" Jean Cocteau
Salvati un inger:
www.casa-romanilor.ch/teodora.htm






Adriana, multumesc! Sa le dea Domnul minte Ministrului Sanatatii si lui Dragulescu!!! Si putere micutilor, sa reziste!

Claudia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GEORGE IONESCU spune:

Multumesc mult de tot Adriana. Operatia a reusit, acum Nicolai se afla la terapie intensiva pentru 3 zile.Despre ceilalti micuti ei se afla in stand-by. In cazul lui Nicolai a intervenit MINISTRUL APARARII I.M.PASCU CARE SA II DEA DUMNEZEU SANATATE , CA DATORITA LUI A PUTUT FI EFECTUATA ACEASTA OPERATIE ASTAZI. Sa speram ca se va rezolva si cazul cu Timisoara si Ministerul sanatatii. Poate sa fie si datorita alegerilor pe care au cam inceput sa le piarda si facind fapte bune spera sa cistige la cele din toamna. Aici vorbesc de Psd si alianta D.A, care pe Bucuresti au iesit triumfatori.Multumesc inca odata Adrianei, Jurnalului National, ministrului Pascu si ministerului pe care il conduce, Dr. DEac de la spitalul din Tg. Mures si nu in ultimul rind voua celor de pe forum care m-ati sustinut si realizatorilor si moderatorilor acestui forum. O sa revin cu noutati despre ceilalti micuti deindata ce o sa le am. Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianangi spune:

Doamne ajuta lui Nicolai si celorlalti copii bolnavi!
Inca o data (pentru a cita oara?, Dumnezeu nu ramine dator celor care se roaga din inima pentru un sufletel nevinovat. E de ajuns sa crezi in El cu toata puterea inimii si te ajuta...

Salvati un inger:
www.casa-romanilor.ch/teodora.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elenalove27 spune:

Doamne ajuta micutului Nicolai sa treaca cu bine peste toate aceste suferinte , ajuta-l Doamne sa se intorca acasa sanatos cu MAmica lui , ajuta-l Doamne ajuta-l !
Ne rugam in continuare pentru toii copii care sufera si Doamne ajuta si da sanatate tuturor .


Elena Alvaro Alvaro-Daniel
Povestea lui Alvaro-Daniel "Invingatorul"
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=19603
http://community.webshots.com/user/elenalove27
Elenalove27 password 123456 http://www.picturetrail.com/members/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Doamne ajuta micutului Nicolai si celorlalti copilasi, sa treaca cu bine peste toate.

Nina & Nina-Cristina (2 ani in ianuarie)
http://www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina

Mergi la inceput