Costum pt mire

Costum pt mire | Autor: livia_sampetru

Link direct la acest mesaj

Va multumesc din suflet tuturor pentru raspunsurile primite!!!
Acum deschid un subiect,relativ nou:ma intreb ?costumul pentru ginere e la fel de important pentru mire cum e pentru noi rochia de mireasa?
Eu nu cunosc foarte bine Bucurestiul si as dori sa ma ajutati ins ensul de a-mi spune unde se pot gasi costume frumoase pentru iubitii nostri,cam care sunt tendintele in acest sens.
Cum ne dorim noi fetele sa fim cele mai frumoase in aceea zi,ma gandesc ca si ei isi doresc la fel(desi unii nu o recunosc...).
Va multumesc mult!

,... viitoarea miresica(17 iulie 2004)


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Shobo spune:

noi am comandat costumul sotului meu la casa de moda Pierre Cardin din Pache Protopopescu parca, nu sint sigura. sint ff misto desi nu prea ieftine. unul de-a gata era anul trecut cam 12mil. pe noi nu ne-a costat mai nimic, croitorul avind o oarecare datorie la noi.

Bafta si casa de piatra!
nunta frumoasa ca a noastra! apropos, si noi tot in iulie anul trecut dar pe 19!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Buna,

Sotul meu si-a luat un costum negru, simplu de la Alb si Negru ( Agnes Toma), pretul a fost rezonabil( nu-mi amintesc exact cat,asta se intampla acum aproape 2 ani).
Au si costume mai complicate, care nu mai pot fi purtate cu alte ocazii. Merita sa mergi sa vezi ce au.

Ruxandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca.gabriela spune:

Nu or fi ei la fel de pretentiosi ca noi, dar pentru ca nu au nevoie de 1000 de accesorii, nu inseamna ca nu este important costumul pentru ei. Sotul meu si-a cumparat un costum extraordinar de la Agnes Toma, nici nu a fost scump (aproape 5 mil acum doi ani) iar calitatea a fost ireprosabila. Avantajul e ca Agnes Toma are in fiecare an costume de ginere, deci nu risti sa nu fi la moda, si clasice, care pot fi purtate si dupa, si speciale. Sotul meu nu a mai avut unde sa poarte costumul, fiind foarte special, dar nici eu rochia, asa ca... e o investitie care zic eu ca merita. Dar, daca vrei sa fii practica, poti cumpara un costum mai clasic la care sa asortezi lavaliera si vesta speciale. Agnes Toma are magazin in Unirii, dar gasesti si in Cocor la etajul 2, in dreptul scarilor care coboara, un stand cu costume de la ea dar cu alte preturi :PPPP. Vanzatoarea e tot aia si e incredibil de amabila si de draguta, practic ea l-a sfatuit pe sotul meu in legatura cu costumul, nu eu...
Nunta frumoasa sa ai!

sa cresteti mari! :-)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle_2004 spune:

In iarna vazusem costume interesante si la magazinul Tatal si Fiul de pe calea Mosilor (intre Eminescu si bucur obor)

Daca vrei ceva clasic am vazut ca si casa de moda Venus de pe calea Victoriei are cateceva.

AnaMaria

quote:
Initial creeata de livia_sampetru

Va multumesc din suflet tuturor pentru raspunsurile primite!!!
Acum deschid un subiect,relativ nou:ma intreb ?costumul pentru ginere e la fel de important pentru mire cum e pentru noi rochia de mireasa?
Eu nu cunosc foarte bine Bucurestiul si as dori sa ma ajutati ins ensul de a-mi spune unde se pot gasi costume frumoase pentru iubitii nostri,cam care sunt tendintele in acest sens.
Cum ne dorim noi fetele sa fim cele mai frumoase in aceea zi,ma gandesc ca si ei isi doresc la fel(desi unii nu o recunosc...).
Va multumesc mult!

LIV,... viitoarea miresica(17 iulie 2004)


LIV

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smmiha spune:

Si sotul meu tot de la Agnes Toma si-a luat costumul, anul trecut in noiembrie, este clasic, negru cu dungute (cum se poarta acum), iar vesta, lavaliera si batista le-am asortat, a costat 9 milioane totul, plus ca iti fac modificari care intra in pret, sotul meu a facut tiv la pantaloni si a stramtat putin vesta. Si camasa tot de la ei am luat-o. Acum el e tare mandru ca in una din reclamele Agnes Toma din reviste vede un costum identic cu al lui.

Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moss spune:

Pe sotul meu l-am imbracat din cap pana in picioare ( costum - smoking - modern, vesta, lavaliera, camasa, pantofi, curea ) la Dinasty - Toma Agnes. Toata tinuta m-a costat cam 17 mil. pentru ca am avut un bon de reducere de 10 % luat de la targul de nunti.
Calitatea mi s-a parut extraordinara ! Adica, una peste alta am fost multumiti.

Cristina

Mergi la inceput