Fetele din USA, poftiti la o barfa!!! (18)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simonaM spune:

aceasta dieta am primit-o de la vecina (chiar a publicat-o si intr-o revista aici in usa)mea,care a reusit sa slabeasca 30 de kg in 2 luni..........aceasta reteta e foarte grea de tinut...iti trebuie multa ambitie,dar cine doreste si are ambitie de fier(asa cum am avut-o eu)poate sa tina dieta!!!deci e recomandata pt cine poate sa o duca!!!! deci asa:se tine 10 zile stricta dieta,pe urma 10 zile intrerupta(si tot asa 2 luni de zile) dieta.....2 zile salata(rosi castraveti,gogosar,ceapa ,ridichi,ciuperci,salata verde).(nu mai mult de 800 gr pe zi).... sau 2 zile fructe(in afara de banane ,struguri,fructele uscate) eu am ales o zi numai salata,iar cealalta zi fructe....nimic alceva......decit fructe toata ziua,sau salata toata ziua.2 zile lapte(cel dulce...si cel mai gras lapte)oridecite ori iti este foame bea lapte.(nimic alceva...numai lapte toata ziua).in cazul ca ti se face foame...maninca o jumatate de banana,sau o lingurita de miere de albina.reduce pofta de mincare. se tine 10 zile......adica:2 salate,sau fructe,2 lapte,2 salate sau fructe,2 lapte,2 salate sau fructe. dupa aceste 10 zile de chin....vine 10 zile in care poti sa maninci(daca mai poti)tot ce vrei...in afara de dulciuri,prajeli,grasimi....etc> eu in aceste 10 zile mancam asa (orez cu peste,orez cu piept de pui,fructe multe,salate multe...am uitat sa scriu,carne de vita la gratar,poti alege cartofi firti...dar nu mai mult de 5 cartofi pe zi,etc(si apa plata,nu sucuri)cita vrei tu. .....eu am folosit lista de calori si asta m-a ajut mult mai mult...desi in cele 10 zile de mincare am mai slabit 5 kg. eu dupa ora 6 nu maninc nimic!!!!!cea ce e bine de tot!! paine de 4 ani nu am gustat-o......ca daca o mai gustam,mai ingrasam enor de mult. uita am scris-o aici pt toate.don't worry....be happy.mona78

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Multam fain, bine zici ca "daca mai poti" sa mananci ceva la cat e de severa

Oana_B

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iubibubi spune:

fetele cu dieta, se pare ca barbatii au mai mult succes (vezi sotul lu' ocebine :)), al meu a slabit 45 lbs in doua luni. n-a tinut nici un regim special, doar ca, in primele doua saptamani, a mancat doar fructe (adicatelea vreo 3 mere/zi :))... apoi a trecut la chestii mai serioase, gen gratar, dar fara garnitura (cartofi, orez etc.). si, uite-asa, cand si-a atins greutatea dezirata :), a inceput sa manance si el ca un om normal, insa fara paste, dulciuri, cartofi etc. cica vrea sa se mentina :))

io bine ca-s mai "supttzirica", altfel nu stiu ce m-as fi facut cu dietele, trebe vointa, nene, iar io n-am defel :))

quote:
Originally posted by Carolyne

de-abia ieri am primit SSN-ul, ca fara ala stiti prea bine nu poti sa te angajezi, nu carnet de sofer, etc.



Carolyne, io n-am ssn, dar carnet de conducere mi-au dat :)) nu e nevoie de ssn pt. asta.


http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=iubibubi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Veve spune:

Buna seara,dragii mei!Iaca trec si eu in pas saltat sa va pupacesc si sa salut noii veniti (fara nominalizari ca sigur imi scapa cineva!).
Noi ne-am prins urechile in alaptat,scutece,scancete,nopti albe si lungi si mofturici de veverici iar netul a devenit un lux(cin' s-ar fi gandit?!?!?)la fel ca si somnul.Ufffff!...Las',sanatosi sa fim ca restu' vine de la sine!
Subscriu si eu spuselor cuiva (?!?!) care cerea ceva poze cu par portocaliu....Se simte cineva????

LauraO sunteti niste frumosi (dada,si tu!inca! )haiosi;da' cam zgarcita cu exemplificarile vizuale de data asta....Astept continuarea!

Pupacim cu foc trupa americana de la mic la mare!Mult soare si bine va doresc!


PS io-te niste pozici (cu ursul ) pentru cei nepricopsiti cu ele pe mail...
http://f1.pg.photos.yahoo.com/ph/lacramic04/album?.dir=/5487&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//f1.pg.photos.yahoo.com/lacramic04



Irina,veve & croko

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

uoooou vv, chiar ca "hehehe" cu cin' seamana? cu tat-su banuiesc
lacramic e nou' aidi la ym? nu mai servesti iris_amd?

Oana_B

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura _Oprescu spune:

bubilici,
si eu am carnet fara sa am SSN , insa se pare ca in unele state astia chiar nu ti-l dau...
in schimb am aflat ca mai nou poti sa obtii si SSN,daca sotul trece (doneaza cica) masina pe numele tau... ma gandesc la ce bun? insa se pare ca ajuta la cartile de credit (ti se genereaza si tie istorie de credit)...bla bla ,bla...
probabil ca si asta e de la stat la stat...am zis si io ce aflai recent...no,cam asta avusei de spus, va pup pe toti...
Veverita, sper ca noptile albe ale lui Laur nu se datoreaza colicilor si ca medicamentoasele avura efect....
pupicuri la toata gasca americana!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iubibubi spune:

Veve, sunteti taare frumooooosi!!!

Laura_O ce veste minunata! :) dar, oare sa fie asa de simplu?!? stii vreo sursa oficiala (site)? nu sunt sigura, da' ssn nu inseamna si ca poti munci legal? daca da, nu-mi vine a crede faza cu donatia... desi, ce n-as da sa ma pot face c-o masina :))


http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=iubibubi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura _Oprescu spune:

bey,
vad ca toata gasca e pe fir...haideti pe chat! ca altfel trebuie s ama apuc de invatat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

quote:
Originally posted by Veve
Subscriu si eu spuselor cuiva (?!?!) care cerea ceva poze cu par portocaliu....Se simte cineva????



tu leit. in dooj'de minute va fi alta culoare, nu jtiu care inca, e ca la cutia cu surprize
ashea, si sa trecem la treburi mai serioase: big mama, ce ai tu in nara? sa num spui ca e fo pietricica! ai doi ingerasi absolut superbi, sa va traiasca si sa va lase sa dormiti noptile :)

Laura si Adilica, primit, admirat, aratat si la colegu', ciocnit pahare imaginare de LMA, oftat cam asa: uof de ce nu sunteti mai aproape?

Carolyne succes la job sa gasiti ceva super cat mai curand!

diete, diete, dalbe flori de margarete, despre asta postata acuma de Simona va ziceam. detalii pe culinar.ro.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Veve spune:


Multumim!
Wanabeu,cu mine nu......Mai servesc iris_amd,da' nu stiu cand
Conchito,las ca ce vei fi ca ce n-ai fost..te dai lovita!Petricele si gaurele si io pe unde pot...
LauraO,nu prea functioneste alea ,da' perseveram!Nu chiar ne dau colicii afara din casa ...noptile are chef de oki in tavan pur si simplu
Iubibubi




Irina,veve & croko

Mergi la inceput