Ce ne facem cu ferestrele

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Otilia spune:

Exista niste dispozitive de securitate pentru ferestre speciale pentru bebe care impiedica fereastra sa se deschida prea mult astfel incit prichindeii nu pot trece. Se fixeaza cu niste suruburi.
Mai multe info aici:
http://www.bebe9.fr/catonline/produit.asp?chemin=protection&id_prod=44
Alte recomandari: nu puneti niciodata patutul lui bebe sau alte mobile pe care ar putea escalada bebe sub ferestre!



~Otilia&LaAdelita~ www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Otilia" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

Ai dreptate Otilia. Otto al meu cand avea aproape 2 ani a ramas cu tati in casa. Tati la calculator, baiatul pe langa el, si hop pe fotoliu si de acolo sus pe calorifer si de acolo sus pe geamul care era deschis. Noroc ca atunci a intors tati ochii spre el. A tras o sperietura....Si mie mi s-au taiat picioarele numai cand am auzit...
asa ca foarte mare grija, astia micii sunt mari cataratori.
Pupici si mare grija,
Gabriela si baietii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otilia spune:

Aoleu, Gabriela! Bine ca nu s-a intimplat nimic rau!
Anul trecut a fost un baietel de un an si jumatate in RO care a cazut pe geam, s-a cocotat din patut pe calorifer si de acolo... Am inteles ca l-au dat la stiri, sarmanul de el! S-a tot vorbit despre asta si pe forum... Asa ca aveti mare grija, nu-i de glumit!

~Otilia&LaAdelita~ www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Otilia" target="_blank">

Mergi la inceput