am in casa o maimuta

am in casa o maimuta | Autor: Bobita

Link direct la acest mesaj

Maria mea, cind e tati acasa si nu numai, prin orice mijloace face in asa fel incit se urca pe umerii lui tati (sau ai mei dar mai rar) si ii spune "Hai tati, sus. Di calu"
Si uite asa tati ca e obosit sau nu trebuie sa alerge prin casa cam vreo 2 ore pina se plictiseste.
Si nu va mai spun ca se catara peste tot, pe unde nu tegindesti, iar cind fac eu treaba la bucatarie trebuie sa stea pe masa si sa faca treaba cu mine.

Sa fim fericite

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns coryna spune:

Cum sa ai mai, maimuta, ca doar fetita ta vorbeste, porunceste, indeamna, dar stai sa-l vezi pe Dragos care, cum vine ta-su, intinde minutele si se alinta sa-l ia in brate, iar daca cumva taica-su e in chiloti, asta nu e un impediment, caci repede ii da jos si incearca sa se "agate " de ce poate ca sa ajunga in brate. N-ar spune si el tata, nici picat cu ceara . Noi tot incercam sa-l convingem sa zica ceva , dar el se supara, bate din picioare si pe urma tipa, asa ca maimuta cataratoare am eu, nu tu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymellda spune:


Mamicilor, cred ca si eu am o maimutica, de-adevaratelea, adica Andra mea se catara pe absolut orice, indiferent daca este obiect sau persoana, doar sa aiba de ce se apuca. Chiar ma gandeam ca ar trebui s-o dam la alpinism, dar nu are nici un an, deci trebuie sa mai astepte. De pe la noua luni, cand a inceput a merge a busilea, venea dupa mine, se agata de pantaloni pana ori o luam in brate, ori imi cadeau de ce ma tot tragea de ei. Pe patut, nu mai spun, se catara pe dinafara, cu piciorusele pe salteluta si mainile pe bara de sus.
I-a placut de mica dantuita si dusa calare pe umeri. Daca aude muzica si n-o iei in brate sa dansezi, sa te tii ce se catara si se supara si.. tot tacamul. Cu calutul, la fel, in fiecare seara aproape este program de alergari, de nechezat si de altele (eu sunt si o mama nebuna, care face ca toate orataniile, nu va spun ca fierul de calcat este locomotiva si scoate aburi si fluiera si... eu sunt cu onomatopeiele, iar Andra sta in scaunelul inalt, cat calc eu cate ceva).
De la comoda de la televizor am scos usitele de sticlapentru ca atata le izbea ca praf se alegea de ele. Am scos tot pana a ramas goala, dar acum se baga ea in raftul mare si restul folosim pentru jucarii - menajeria.
Sunt multe de spus. Sper sa nu va plictisesc.
Sa fie sanatosi toti puiutii, ca de catarat...
Noapte buna!!



Alina si Andruta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alba spune:

Noi sintem maimutele

Frumoase si vesele
Ne jucam,ne zbenguim
si ne maimutarim!!!

***Alba***

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena spune:

Noi nu suntem maimute, noi suntem vacutze !!
Asa ca eu pot sa spun ca am in casa o vacutza...Muuuuu!

Pupici la maimutele de la
Vacutza mare & vacutza mica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vladosmina spune:

HI!HI! Si Vlad se catara de ma oboseste, ca sa nu mai zic, ca daca ma vede asezata pe vine imi sare in spate si ma indeamna:" tagadam!tagadam!". Pe sot nu prea sare, dar la mine e toata ziua ba in brate, ba in spinare. Sa ma fi vazut cu o sapatamna in urma cum ma calarea in aeroport...mai mare dragul!
Toata treaba e ca am obosit sa-l supraveghez nonstop si ma doare spatele, dar altfel sunt mandra ca e asa nazdravan.

Mergi la inceput