Mamici din 2002 (2)... Copilasii din 2002

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Cu o mica intarziere, Tudor al Florinei ! Felicitari, mamico !

Sambata am fost la Circ. I-a placut tare mult Cristinei. La inceput era foarte emotionata, statea nemiscata, cu manutele stranse si cu privirea numai in arena. Incet, incet, a inceput sa bata si ea, foarte incantata, din palmute si sa spuna, bravo ! Cel mai mult i-au placut "caii mishi, mishi, po"(caii mici,mici,poneii)si "ham,ham....gool"(cainii fotbalisti).

Gabbriela, ti-am trimis un PM.



Nina & Nina-Cristina (2 ani in ianuarie)
http://www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tlaura spune:

quote:
Originally posted by sirod

Gabb super idee, numai ca...nu te supara, Tlaura si Andrei sint si in sept si in oct...vezi ce si cum!

Noi azi n-avem nici o noutate...


DORIS



Bey, nu vezi, ca aia sunt altii; din anul 2202!
Cam peste 200 de ani, cine stie, or fi stra-nepotii nostrii!
Pupici si numai bine!


Laura, mama lui Andrei

http://community.webshots.com/user/tcatlaura

http://www.imagestation.com/album/?id=4287441075&code=8712142&mode=invite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bidiloi spune:

Gabriela, fetita mea Emilia, e nascuta in 11 iunie 2002, poti sa o treci si pe ea pe listuta?Multumesc anticipat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raducu spune:

Am cam lipsit de mult de la apel asa ca revenim cu noutati.
De baut lapte mai bem cam 400ml/zi, ceai cam la fel, mancam dulciuri cam muuult, dar la olita nu facem inca.
Ieri a cazut la gradi(afla mami maine cum si de ce)si s-a lovit la dintzisor(cel din fata stanga sus) tare rau. Mi-e tare teama sa nu se fi rupt. De doua ore stau si bocesc si nici sa dorm nu mai pot. Gingia e foarte umflata si nici nu ma lasa sa il pipai la dintzisor sa vad daca se misca. Ce pot sa fac?
Mi se rupe sufletul ca e asa de cumintel si ascultator si dintr-o neatentie sa pateasca stupizenii dintre astea.
Noua nu prea ne creste parul si de asta ii voi taia motul la trei ani. BB-ii vostrii au par mult?
Pupici,

Mamica lui Raducu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirod spune:

Laura, n-am bagat de seama...hahaha...dar acu' nu mai vad decit un Andrei cu mamica Tlaura...asa ca nu imi dau seama ce am vazut ieri?
Oti vorbeste frantzuzeshte numai cu tanti Nuti, cu mine refuza orice conversatie, imi spune : NU NU NUTI! - intelegeti voi, adica ce te bagi tu in bucataria lui tanti Nuti!!!
Lapte - cam 500ml zilnic, suc TO BRR(=stors la blender)cam 100 ml si de mincat...numai ce nu-i dau nu maninca!
Raducu - eu zic sa mergi cu piciulica la un stomatolog sa-i vada dintzisorul.
Par - fie-mea are doua fire zapacite si cirliontate, n-a semanat cu tati care are o podoaba capilara de invidiat, m-a mostenit pe mine.Si daca 'gena' este saraca din punctul asta de vedere, tunsul nu ajuta cu nimic.Eu am chelit-o asta-vara din motive estetice si igienice, n-aveam ce tunde si transpira de mama focului, asa ca am ales varianta cu chelie!
Pupici la cei mari si la cei mici!

DORIS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

Buna fetelor...
Si eu il tnd pe al meu pitic in fiecare saptamana de la un an si o sa continui pana cand implineste 3 ani tot asha, in sperantza ca sa va imbogatzi parul lui, este cam chielios de felu lui. In rest suntem bine, mancam, ne jicam si dormim mult.
Voi crede-tzi ca tnsu ajuta la ceva?
Gabbriela & Julian

http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/gabbriela_h/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabiG spune:

Dragele mele,
la invitatia aninei ma inscriu si eu cu "frumusetea mea de fata" (citez).
Din pacate nu mai am timp sa intru pe forum si nu stiam de acest subiect.
Francesca este nascuta pe 7 iunie 2002. Un copil perfect, as spune! (care parinte nu spune asta despre copilul lui??)
Francesca vorbeste absolut orice, in 2 limbi (engleza si romana)> Spune povesti, poezii, rugaciuni, numara pina la 10 (uneori si mai mult, depinde de chef-de fiecare data cind urcam scarile le numaram). Are o memorie fantastica. Ieri dimineata a spus ca "ceale lapte sint delicioase" (cerealele cu lapte).
Citeam undeva ca toti copiii (ma rog, 90% ) se nasc genii. Evolutia lor ulterioara este data de mediul in care traiesc si stimulii pe care ii primesc.
Tocmai s-a trezit dupa 3 ore de somn...
Va sarutam din Belgia,


si Francesca 1an9 luni
Pe lumea asta exista un singur bebelas (copil) perfect! Si fiecare mama il are!
http://www.geocities.com/adrianb74

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Salutare mamici cu bb.
Multumim Gabbriela pentru listuta.
Eu am inceput lucrul de 2 saptamani si un pic,din 11,cand a facut Dragos 2 ani.El sta cu bona (o matusa de-a sotului meu)si s-a obisnuit foarte repede cu ea,chiar plange dupa ea uneori cand pleaca.Ii zice "tuti",adica tusi.Eu am fost mai stresata,nu stiam cum se obisnuieste cu ea,cum doarme,cum mananca.
Nu vrem nici acum sa facem pe olita,doar ocazional cand il mai "prind" eu.Speram ca in vara cand vom sta in chilotei ne vom obisnui si cu olita.
Va pupam si toate cele bune.

alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

Fetita mea Catalina(2 ani si doua luni-aproape-)nu vrea la olita...ce ma fac cu ea?
Dimineata ,mergem amandoua la baie,eu pe WC si ea la olita, si asta nu in fiecare zi ca nu vrea,si face ocazional cate un pipi.KK nu vrea si pace. In timpul zilei nu mai vrea la olita si daca o prind cand e pe cale sa faca KK si vreau sa o pun pe tron,plange si face un scandal...Imi spune sa o "las in pace".
Ma chinui sa o invat cu olita de la un an.Am lasat-o sa se "imprieteneasca " cu ea.Imbracata se aseaza pe ea si zice ca face KK...si pune jucariile sa faca ele KK la olita...dar ea nu si nu.Am incercat si cu adaptor de capac pt copii la WC si nici asa nu merge.Sta pe tron numai cat are voie sa se joace cu hartia igienica...
Voi cum ati procedat?

Dia si bebe Rucsi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

Buna fetelor...
Bine ai venit printre noi GabiG si sa ai o fata deshteapta fos si super sanatoasa si deacuma incolo.
Veshti si eu, azi si ieri bb a facut si cel mirositor si celelalte la torn.. sunt super fericita, poate ca asha o sa scap si eu de pampers ca m-am saturat sa il tot schimb.
In rest toate bune si frumoase.
O zi buna si sanatate
Gabbriela & Julian

http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/gabbriela_h/my_photos

Mergi la inceput