Nastere Municipal - dr. Radoi

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nadina spune:

Ca in orice discutie in contradictoriu fiecare ramane la parerea lui :))
Si eu la a mea.
Oricum nu cred ca merita sa ne certam. Se spune ca nu exista oameni buni si oameni rai, doar imprejurari.
Nadina

"Poate pentru lume esti o singura persoana, dar pentru o anume persoana esti intreaga lume"(Marquez)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadina spune:

Ca in orice discutie in contradictoriu fiecare ramane la parerea lui :))
Si eu la a mea.
Oricum nu cred ca merita sa ne certam. Se spune ca nu exista oameni buni si oameni rai, doar imprejurari.
Nadina

"Poate pentru lume esti o singura persoana, dar pentru o anume persoana esti intreaga lume"(Marquez)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lilliana spune:

Draga Adriana, sa stii ca nu asta era intentia mea, sa te conving de omenia sau profesionalismul lui. Numai ca tu nu ai avut incredere in el si, in consecinta, ai trait o experienta neplacuta. Pacat. Asta e. dar totul este bine cand se sfarseste cu bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Hop si eu ca musca-n ciorba.
Nu stiu inca daca vreau sa-l laud sau sa-l critic pe dr. Radoi, din (ne)fericire e medicul meu momentan, si in caz ca nu se va intampla nimic neprevazut, in martie voi naste cu el la municipal. Mi-a fost prima oara recomandat de medicul de familie, apoi am citit parerile voastre de pe forum, si pro si contra, si am zis sa incerc. La prima consultatie mi s-a parut un doctor super ok, asa ca am continuat sa merg la el. Chiar zilele astea ar trebui sa merg din nou la un control, si sincer chiar eram curioasa cum va decurge totul, pentru ca in decembrie am avut ceva probleme si am apelat la el. Faza este ca desi am mers de 2 ori la Municipal la "consultatii", nu am platit nimic la nici una din ele (dar i-am platit consultatia de fiecare data cand am mers la clinica). La prima ce-i drept nu am fost la el, ci doar m-a recomandat altui doctor pentru un consult neurologic (doctor care s-a comportat super ok cu mine, dar caruia nu i-am dat nimic din simplu motiv ca n-am stiut cat si cum sa fac sa-i strecor niste bani de fata cu toate asistentele din cabinet), iar la cea de-a doua consultatie cu toate ca am mers direct la el iar el m-a plimbat prin tot spitalul ca sa-mi fac analize si ecografii, tot nu i-am dat nimic (de data asta dintr-o neintelegere intre mine si tatic, eu eram convinsa ca o sa se ocupe el de partea "materiala", iar el a "apreciat" ca dom'doctor nu-i genul de om care sa ia spaga in situatii ca cea in care am mers eu la el - facusem o criza de colica renala, deci nu i-a dat nimic).
In fine, cred ca m-am complicat singura incercand sa va povestesc ce mi s-a intamplat mie. Ideea era simpla, din decembrie eu n-am mai mers la el la control, si sunt curioasa care va fi atitudinea lui la primul control. Va conta sau nu la ceva faptul ca nu i-am dat nimic atunci?
Mie mi s-a parut totusi un doctor pentru care partea materiala nu primeaza, daca ma insel sau nu o sa va spun saptamana viitoare.



Mickyyy 31 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babee spune:

Totul e bine cand se termina cu bine .e cel mai important, nu?

'Fiecare dintre noi este un inger cu o singura aripa.Si nu putem zbura decat imbratisandu-ne unul pe celalalt.'
Iubi, mamica cu burtica:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lilliana spune:

Mickyyy ziceai ca ne scrii, ai uitat?! Cum este dr.Radoi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Asa e, promisesem ca va scriu.
Am fost saptamana asta la el la control, la centru medical unirea, si n-am platit decat consultatia, fara sa-i dau lui nimic in plus. Totul a decurs normal, m-a examinat, am discutat una alta, si-a adus aminte ca am avut probleme in decembrie, m-a "certat" putin ca am venit atat de rar la cnsultatii, n-a fost nici distant dar nici prea familiar, a fost exact asa cum ar trebui sa fie un medic. Nu mi-a creat impresia ca partea materiala ar fi primordiala (chiar mi-am propus sa nu-i dau nimic tocmai pentru a vedea cat e de important aspectul financiar, desi inainte de a citi mesajul adrianei de pe forum voiam sa merg la el cu o sticla de ceva).
Asa ca pana la proba contrarie, e medicul meu, in care cel putin deocamdata eu am incredere. Mie personal nu mi-a dat pana acum nici un motiv sa ma indoiesc de omenia sau profesionismul lui.

Mickyyy 33 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lilliana spune:

OK, ma bucur sa aud asta! Mai vorbim. Si sa auzim numai de bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gugulina spune:

Draga Adriana,iti inteleg perfect frustrarea! Si eu am impartasit fetelor experientele mele neplacute cu faimosul dr.Puia si am constatat ca sunt singura cu aceasta opinie,restul neavand decat cuvinte de lauda pentru acesta. Am tras concluzia, ca este foarte posibil ca eu sa fi fost un caz singular! Sper din tot sufletul ca si tu sa fi fost doar o exceptie,eu urmand sa nasc intr-o saptamana cu dr.Radoi! Mie mi se pare un om extraordinar, un bun profesionist si un doctor care nu te cantareste dupa suma lasata la consultatii!
Promit sa revin dupa nastere si scuze ca nu m-am putut abtine pana atunci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana21 spune:

Dr. Radoi este dr. la care merg si eu! La prima consultatie a stat cu mine vreo 30 de min. doar la eco si mi-a examinat atat de amanuntit bebelul, de parca ar fi facut morfologia fetala. Mi-a spus fara sa-l intreb si ce dimensiune are colul, desi nu era cazul avand in vedere ca e normal(42 mm). Mi s-a parut super profesionist! M-a trimis sa-mi fac unele analize care nu-mi fusesera recomandate de primul dr. la care am fost si care mie mi se par destul de importante, de ex. hepatitele, toxolpasmoza si listeria.
Cat despre partea materiala, din pacate trebuie sa dai ca sa primesti atentie si ingrijiri mai bune. In concluzie, eu cred ca este un doctor pe care te poti baza, iar asta conteaza mai mult decat banii.
Este foarte amabil, are multa experienta si este foarte cautat chiar si de unele vedete.

Mergi la inceput