Pusculita DC si alte conturi deschise

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

quote:
Originally posted by tinatache
Nu cred ca, daca ar dori, Adelina nua r avea timp sa scrie 2 randuri pe luna. Singura concluzie e ca nu vrea.



Cristina, dar de ce asta? s-a suparat pe noi? chiar nu reuseste nimeni sa ia legatura cu ea? nu e vorba ca plange cineva dupa donatia facuta, ci ramane o problema de incredere si precedent pana la urma. daca se va intampla asa cu toti cei care solicita comunitatea DC pentru ajutor? perspectiva asta ar cam descuraja pe oricine...:((

Authority Zero

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

quote:
Originally posted by conchita


Cristina, dar de ce asta? s-a suparat pe noi?
Authority Zero



din pacate nici eu nu stiu raspunsul si chiar sunt curioasa sa vad daca il stie cineva...

Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Daca Adelina nu doreste ca Cristi sa fie operat, atunci nu ar fi bine ca banii stransi pentru el sa fie donati altor copii cu nevoi urgente? Eu una as fi de acord ca banii pe care i-am donat lui Cristi sa ajunga la alt copil in cazul in care Cristi nu va mai fi operat. In orice caz si eu sunt putin dezamagita de faptul ca nu suntem tinuti la curent cu cazul lui.

Sometimes I still lose my mind/ when life is cruel and unkind/ but it's when I suffer that I learn/in a repenting heart love will burn/oh I'm/ thanking blessed Mary for light divine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m34 spune:

Buna fetelor,
Eu am vorbit cu Adelina acum vreo saptamana si era tare prinsa intre servici si cresterea proaspatului copilas - Cristi, dar zicea ca se descurca. Dorea sa faca cateva pozici noi, sa ne arate si noua, dar se pare ca nu a reusit, tot din lipsa timpului.
Referitor la operatie nu este vorba ca nu vrea sa fie operat, dar, in conditiile in care o mare parte dintre cei la care a trimis actele au spus ca nu se poate opera acum, iar altii ca pot incerca, dar cu sanse mici, este de inteles ca nu este de acord sa riste viata micutului Cristi. Sunt sigur ca, daca se va gasi o solutie pentru rezolvarea cazului Cristi cu sanse reale de a se face bine, nu ar avea nici Adelina si nici nimeni altcineva ceva impotriva sa urmeze acea cale.
Daca mai vorbeste careva cu Adelina la telefon, poate ar fi bine sa ne mai spuna si noua care sunt ultimele vesti.
Numai bine,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaela_Georgiana spune:

Cornelia draga,
De ce nu spui care a fost raspunsul de la Mecenat ? Tu stii foarte bine situatia.
Cei de la Mecenat au spus foarte clar ca copilul are prea putine sanse sa supravietuiasca operatiei. Oare nu au ei destula experienta pentru astfel de cazuri ?
Cum sa opteze Adelina pentru operatie?
Medicul din Israel a spus ca el vrea sa-l opereze pe Cristi, dar este in cadrul unui experiment. Intrebarea mea este: cate mamici de pe aceasta lista ar fi fost de acord sa-si dea copilul ca si cobai? Cine ar fi acceptat asa ceva ?
Cei care mai pot face ceva sunt americanii. De accea intreb de situatia conturilor care se pare a fi inca dezastruoasa.
Eu mai incerc totusi o pista franceza.
Adelina si-a dat numarul de telefon de mai multe ori pe lista : 0745.55.77.53, oricine o poate suna.
Va rog sa nu o judecati ca nu a mai intrat pe forum de atata vreme. Perioada de adaptare a lui Cristi nu e usoara. Nu numai viata lui Cristi s-a schimbat ci si ceea a Adelinei. Incercati sa o intelegeti.
Cata responsabilitate si curaj iti trebuie sa iei copilul nimanui si sa-i schimbi viata !!
Bravo Adelina. Ai toata stima si respectul meu.
Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela spune:

quote:
Originally posted by m34

Buna fetelor,
Eu am vorbit cu Adelina acum vreo saptamana si era tare prinsa intre servici si cresterea proaspatului copilas - Cristi, dar zicea ca se descurca. Dorea sa faca cateva pozici noi, sa ne arate si noua, dar se pare ca nu a reusit, tot din lipsa timpului.
Referitor la operatie nu este vorba ca nu vrea sa fie operat, dar, in conditiile in care o mare parte dintre cei la care a trimis actele au spus ca nu se poate opera acum, iar altii ca pot incerca, dar cu sanse mici, este de inteles ca nu este de acord sa riste viata micutului Cristi. Sunt sigur ca, daca se va gasi o solutie pentru rezolvarea cazului Cristi cu sanse reale de a se face bine, nu ar avea nici Adelina si nici nimeni altcineva ceva impotriva sa urmeze acea cale.
Daca mai vorbeste careva cu Adelina la telefon, poate ar fi bine sa ne mai spuna si noua care sunt ultimele vesti.
Numai bine,

Mihai


Mihai, Cornelia, multumim ca ne mai spuneti si noua ce mai stiti de micutul Cristi si de Adelina.
quote:
Originally posted by Mihaela_Georgiana


Cornelia draga,
De ce nu spui care a fost raspunsul de la Mecenat ? Tu stii foarte bine situatia.



Cornelia a precizat in mesaje care e raspunsul de la Mecenat (este un subiect separat):
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=23357&whichpage=2

quote:
Originally posted by Mihaela_Georgiana


Cum sa opteze Adelina pentru operatie?
Medicul din Israel a spus ca el vrea sa-l opereze pe Cristi, dar este in cadrul unui experiment. Intrebarea mea este: cate mamici de pe aceasta lista ar fi fost de acord sa-si dea copilul ca si cobai? Cine ar fi acceptat asa ceva ?
Cei care mai pot face ceva sunt americanii. De accea intreb de situatia conturilor care se pare a fi inca dezastruoasa.
Eu mai incerc totusi o pista franceza.
Adelina si-a dat numarul de telefon de mai multe ori pe lista : 0745.55.77.53, oricine o poate suna.
Va rog sa nu o judecati ca nu a mai intrat pe forum de atata vreme. Perioada de adaptare a lui Cristi nu e usoara. Nu numai viata lui Cristi s-a schimbat ci si ceea a Adelinei. Incercati sa o intelegeti.
Cata responsabilitate si curaj iti trebuie sa iei copilul nimanui si sa-i schimbi viata !!
Bravo Adelina. Ai toata stima si respectul meu.
Mihaela



Eu acum aflu ca de fapt rezolvarea e tot la medicii americani.
Insa nu stiam de ce nu merge in Israel.
Dar, Mihaela_Georgiana, e si normal ca nici o mamica de aici nu vrea ca si copilul ei sa fie cobai, insa poate imi arati si mie unde scrie "Medicul din Israel a spus ca el vrea sa-l opereze pe Cristi, dar este in cadrul unui experiment"??? Tu stii mai multe, noi nu stim decat prin intermediul FORUMULUI acesta!!! (Cele din departari mai greu suna in Romania: fie ca sunt tarifele scumpe fie din cauza diferentei de fus orar.) E drept ca se nasc nelamuriri si confuzii dar nu mai folosi asa un ton ca nimeni nu o judeca pe Adelina. Sunt intrebari normale si firesti si noi ne multumim chiar si cu raspunsuri mici de la cei care au vorbit cu ea. Faptul ca intrebam inca de ei e semn ca ne pasa de Cristi fiindca stim ca viata lui atarna de un fir de ata... de azi pe maine.... din pacate.

Toate cele bune,

~~Adela &Julia -2 ani-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m34 spune:

Am vorbit iar cu Adelina. Cristi este bine, dar are o problema existentiala: nu stie daca se va face primar sau politist ! El vrea cat mai multe motociclete si inclina sa creada ca pozitia de primar il va satisface mai mult din punctul acesta de vedere
Ce facem fetelor, ne mutam in Constanta sa il votam ?!



P.S.Avand in vedere ca discutia s-a abatut foarte mult de la titlu, daca moderatorii considera necesar, ii rog sa mute mesajele la alta rubrica, de ex. la Generale, dar sa ne lase un link aici o perioada. Multumim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

Imi pare rau, dar mie nu mi se pare normal sa ma apuc eu sau altcineva sa o sune pe Adelina pentru a afla ce mai face Cristi.

Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m34 spune:

Eu am tinut legatura cu ea inca inainte de a scrie ceva pe forum, de cand a povestit pe chat problema ei, si tin in continuare legatura prin telefon, iar uneori ne mai si intalnim (mai rar, este drept). Acelasi lucru se mai intampla si cu alti membrii de pe forum.
Am inteles ce vrei sa spui, Cristina: ti se parea normal si te asteptai ca Adelina sa ne scrie personal pe forum. Nu neg, asa ar fi fost cel mai bine, dar fiecare are problemele lui, nu mai comentez.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kehleyr spune:

Ma scuzati, dar care sunt sansele de supravietuire ale lui Cristi, sau mai bine zis la ce se poate el astepta daca nu este operat? Parca s-a explicat la un moment dat pe forum ca supravietuirea lui pana *acum* este deja o minune...

Mergi la inceput