Copiii

Copiii | Autor: moni15

Link direct la acest mesaj

sunt interesata de tot ce tine de copiii de varsta fetitei mele care are 10 luni.Spuneti-mi va rog tot ceea ce stiti si voi si vreau sa incercam sa discutam cat mai multe!va multumesc!Astept!


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dia spune:

Am si eu o fetita de 10 luni,Ioana.
Pe mine m-ar interesa mai ales subiectul mancare caci am observat ca de la un timp nu- i mai place laptele (ii dau lapte praf Bebelac cu sau fara cereale). Ai trecut deja pe lapte de vaca?

Astept provocari...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna spune:

Baietelul meu face 10 luni saptamana asta. Mananca dimineata cereale (Milumil) , la ora 10 banana cu branza sau mar cu biscuit, la ora 1 mananca unu din urmatoarele feluri de mancare:ciorba de vitel ,ciorba de pui , piure de morcov si cartof cu 1/2 pulpa de pui , pe la 5 ii dau 150g iaurt iar seara inainte de culcare mananca ori budinca de gris, ori lapte cu orez si toata noaptea mananca san.Cam atat despre mancare.
Merge in patru labe , se ridica singur in picioare si merge pe linga pat , canta aaaaaaaaaa , tipa , spune tatatatata , mamamamam , papapapa , nanananan, si inca o gramada de sunete.E vesel , iar cand rade in hohote ma topesc.
Pe 27 septembrie i-a iesit primul dinte.
Altceva ce sa mai spun : ii dau 10 zile pe luna Ca si vitamina C, iar cand e mai agitat noaptea ii dau Peritol. Il iubesc la nebunie si ii multumesc in fiecare lui Dumnezeu ca mi l-a dat.
Va pup pe toate.

Mergi la inceput