Fetele din USA, poftiti la o barfa!!! (15)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Rodica spune:

Draga Carolyne, te pup si iti urez multa bafta in USA!!!!
Fetelor, voi sunteti acum, fizic, mai aproape de draga mea prietena, pe care am pupat-o ieri in aeroport, sper sa gaseasca in voi sprijin si ajutor moral in incercarile prin care si voi a-ti trecut la inceput.

Carolyne, am vorbit azi o ora cu mama ta la telefon....ce noroc pe aia de la telefoane.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Cleo, care bucatarie, mama draga? :))

Gabriela, pai asteapta sa se umple si pagina 10 inainte sa incepem alt serial :))

pupici obositi tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Carolyne, bine ai venit si succes in noua "calatorie" existentiala :) Rodica, nu te ingrijora, e pe maini bune, n-ai vazut ce fete saritoare si dulci avem aici la americance? cele mai tari, mai frate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuf spune:

Tarragon este tarhon si cimbru este basil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iubibubi spune:

C, care-i smenul cu bucataria? ca de cand zise Cleo "faza", tot caut mesajul tau cu pricina... :)

in sfarsit o sa ajung si eu acas', in RO, dupa 3 ani de nevedenie. pe la sfarsitul lui mai se va intampla evenimentul. da' io ma pregatesc de pe acum si va intreb, din experienta voastra, ce credeti ca-mi va fi de folos aici? am io o lista, in 3 ani am strans ceva item-uri :), da' nu strica si ideile voastre. apropo, Andrada, cum se numeste spray-ul ala nazal pe care l-ai cumparat de acolo si-a facut minuni aici? :) ziceai ca are o balena albastra pe flacon. capitolul "medicamentoase" m-ar interesa cel mai tare. pt. ca aici, in afara de legendarul tylenol...

Carolyne, bine ai venit si bafta!

Ciuf, basil stiam ca inseamna busuioc. cimbrul este savory sau thyme.

va pup si we placut!


http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=iubibubi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada spune:

Cleo sa ai grija de dantura baiatului daca il trimiti in Romania ca miine-poimiine te trezesti cu corian-granite pe masa din bucatarie!
Iubi, il cheama Marimer si pot sa te rog sa iei mai multe ca faci bisnitza in NJ, stiu eu o persoana fff interesata...

Pe de alta parte n-am gasit sa fie deloc samponul ala decolorant si-s jumi juma la par, nu-mi vine nici sa ma vopsesc la loc, da nici asa nu-mi mai vine sa stau...Nasol
Andrada


L’amore che move il sole e l’altre stelle. Dante
Iubirea misca soarele si celelate stele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Bubi, habar n-am, de-aia o intrebam si eu pe Cleo care bucatarie. cred ca m-a confundat cu Super-Lia care nu mai iese dintre cozonaci :)))
Deci te duci acasa, ce bine de tine! toate ca toate, dar la intoarcere sa nu uiti de leustean :))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iubibubi spune:

mei, bisnita cred ca-i voie cu H4, deci: marimer, leustean... hai, mai bagati ceva, sa-mi scot banii de pampers :)) ca altfel, nu "se" merita efortu' :))


http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=iubibubi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ange spune:

iubibubi,ori te cari la Romanica?!poate ne vedem pe acolo ca aici nu am reusit,ce zici?
hai pupic si da mp cu vesti despre Andrei.Robi e varza pe fatza si pe piept...Unde-i peretele ca-l dovedesc acum!!!

ange,mamica de 2 ori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelabebe spune:

Supeliutzo,sa-ti traiasca!!!
Bine ai venit Carolyne!
Laurici T,patzania cu premergatorul s-a petrecut afara.Unde se termina aleea mea si incepe yardul vecinei,este o portziune mica unde aleea este putzin mai ridicata si nu se prea vede din cauza ierbii,care este taiata la acelasi nivel.Nu s-ar fi rasturnat,daca ar fi fost cu fatza, dar nu stiu cum a aterizat acolo in lateral,s-a impins cu picioarele sa ajunga la palariutza care ii cazuse din cap si pana sa ajung la el,s-a rasturnat.uff,m-a speriat rau de tot, bine ca e bine.
Azi mi-am taiat pleata...si inca bine de tot.Am taiat vreo 2 ani din ea.Inca nu plang,dar urmeaza...sotzul inca nu si-a revenit din soc.Poate o sa ramana un socat...

Si ia leitar!

mihaelaH

Mergi la inceput