Amelie din....Suedia

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Rayuela spune:

Va multumesc din suflet fetelor,pentru incurajari..iata si pe pisicutza Amelie..a meritat fiecare durere!!
Elena si pisicutza Amelie
http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/rayuela12000/album?.dir=/ae4e

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucamatei spune:

Elena draga, felicitari din tot sufletul, sa va traiasca printesa...e tare frumoasa si un par superb,
Cind ai nascut, pe 12 aprilie?


oana olson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucamatei spune:

suge Amelie, Elena?


oana olson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caro spune:

o scumpete de pisicutza, sa va traisca si sa va aduca numai bucurii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela99 spune:

Sa va traiasca! E asa cum ai descris-o, frumoasa, cu ochi migdalati si despre par ce sa mai vorbim! In momente din astea imi doresc din nou un bebelus...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rayuela spune:

Oana draga,e o mincacioasa si jumatate,sint tare bucuroasa,chair daca asta imi termina sanii
Adela,sa stii ca am ris bine la faza cu "krysta"..macar tie ti-au spus,mie nici macar cind sa imping nu mi-au spus
Va pup si va multumesc inca o data pentru suportul dat
Elena si pisicutza Amelie
http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/rayuela12000/album?.dir=/ae4e

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rayuela spune:

Salmida,sper ca nu te-am speriat si ai incredere,sa stii ca eu am fost pur si simplu ghinionista,in general sint tare dragutze si amabile!!!Sper ca aud curind de un bebe de la tine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Idora spune:

Elena m-am ingrozit cand am citit ce a putut sa ti se intample!! Bine ca ai scapat cu bine!! Poti sa stii ca era mai bine sa mergi sa nasti in Romania, nu sunt conditii chiar atat de bune si atatea zambete dar macar personalul medical e bun, in marea majoritate.Stiam eu ca personalul medical de aici nu e prea competent, ca am avut si eu ghinionul sa ajung pe mainile lor cand am avut probleme cu rinichii.Dar apoi mi-am adus medicamente de acasa din Romania.Si mi-am dat seama ca nu din cauza ca suntem straini, nu-si dau interesul ci din cauza ca nu prea stiu meserie.Prietenul meu a avut o masea cu puroi, a fost la dentist si in loc sa-i dea antibiotice ca sa-i treaca puroiul (cum normal se face in Romania)s-a apucat sa-i dea injectii si nu una, au fost 6din cauza ca nu-si faceau efectul dar nici nu avea cum sa-si faca daca avea puroi (asta si un copil de gradinita din Romania cred ca stie).Apoi s-au apucat sa-i faca operatie si erau o gramada de asistente si medici (probabil ca si practicanti),iti dai seama ca a simtit totApoi l-au trimis acasa si i-au dat sa ia morfina ca sa-i treaca durerile!! E inadmisibil asa ceva, e incredibil.Mi-e groaza sa am de-a face cu asemenea personal medical si sper sa nu mai am nevoie de ei.Eu oricum am venit dotata de acasa cu o gramada de medicamente ca sa nu trebuiasca sa apelez la ei!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Idora spune:

Felicitari pentru pisicuta Elena,e foarte draguta si arata chiar maricica:)Parca ar avea cam 1 luna:)Aveti fetita mare, ce mai!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandra spune:

Chiar ca e o minune de fetita! Si marisoara, vioaie!

Mergi la inceput