Cocarde

Cocarde | Autor: ralucasimarius

Link direct la acest mesaj

Salut!
Ca de obicei cind nu stiu ceva va intreb pe voi asa ca va rog sa-mi spuneti unde gasesc cocarde din flori naturale si care este pretul.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danamunti spune:

Poti intreba la orice florarie ca au.Preturile variaza in functie de florarie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari carmen spune:

Si pe mine ma intereseaza acest subiect,am nunta in august si nu prea stiu de unde le-as putea cumpara.Am auzit ca aici unde stau acum sunt mult mai frumoase,cele artificiale ma refer,dar eu as prefera naturale.Problema este ca nu le pot cumpara de aici pt.ca fac nunta in Romania.Daca stiti adrese nu ezitati sa-mi spuneti.Casa de piatra.

ccm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamunti spune:

Cocardele le poti gasi intre 8.000-10.000 lei/bucata.Va sfatuiesc sa luati cocarde naturale caci dau alt aspect plus ca sint mult mai frumoase.Casa de piatra!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamunti spune:

Florarii unde puteti gasi cocarde naturale ar fi:floraria Ina(in spatele Biserici Sf.Ionica-este o strada numai cu florarii),Iris si in Piata Amzei gasiti la florariile din piata.Nu tin minte cum se numesc.Pt nunta mea eu m-am dus la floraria Ina.Acolo mi-am facut tot:buchete,luminari,cocarde,aranjamente de masa.Este o florarie micuta insa florile sint deosebite.Lucreaza foarte bine si aduc tot felul de flori din import.Eu am fost super multumita.Am sa va dau un exemplu ca sa vedeti si voi.Eu am avut nunta in iulie si pt cununie mi-au facut un buchet din frezii.Va dati seama in iulie frezii!Si au tinut inca o saptamina dupa nunta.Va pup si casa de piatra!

Dana si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari carmen spune:

Multam pt.sugestie.Osa incerc la floraria INA.imi poti spune cam cat te-au costat pe tine toate aranjamentele.

ccm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamunti spune:

Mai aici este vorba de cite fire vrei sa intre la un buchet(de ex) si ce vrei sa-ti mai puna(margelute,frunze d-alea late,etc).Tu iti alegi cum vrei sa fie si atunci iti zice pretul.Eu luminarile n-am avut treaba cu ele pt ca alea le platesc nasii.Buchetele au fost in jur de 100 euro.Ma refer la ce am avut eu.Tu poti cere ce vrei tu.Eu am vrut ceva deosebit si normal ca a costat.Asa ca trebuie sa mergi acolo si sa vezi.Femeia iti face exact ce vrei.Bafta in pregatiri!Dana si bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari carmen spune:

Ai perfecta dreptate,ca preturile difera in functie de ce flori imi aleg.Multumesc mult pt.sfat.


ccm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucasimarius spune:

Multumesc pentru ajutor.O sa ma duc acolo unde mi-ati spus.Ma asteptam sa coste mai mult fiindca am vazut in magazine cocarde din flori artificiale la preturi care mi s-au parut piperate si in final efectul nu este acelasi ca la florile naturale.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Raluca, casa de piatra!
o singura precizare: ai grija ce flori alegi pentru ca in functie de cum va fi vremea, florile vor rezista sau nu. e adevarat ca se impregneaza in solutie de glicerina dar oricum se ofilesc relativ repede. ocoleste Lisianthus (cea care arata ca un trandafir, dar cu tulpina moale si multe flori mai mari si mici) ptr ca este fff sensibil. si daca cumva iei cocardele mai devreme (chiar dimineatza si nunta e la 7-8, de exemplu), tine-le in frigider pina plecati, asa ai garantia ca se pastreaza mult mai bine. si asigura-te ca cei de la florarie fac la fel.
Roxi

Mergi la inceput