intrebari poznase, raspunsuri si mai si :))

intrebari poznase, raspunsuri si mai si :)) | Autor: iubibubi

Link direct la acest mesaj

nu, nu-i vorba despre poznasii... tzeapa! :))))

m-am tot gandit la intrebarea sotului meu "da' di ce? ti-i teama ca nu stii ce sa le raspunzi?" cand i-am spus ca io d-aia n-am lipici la copii, pentru ca mi-e frica de ei. nu stiu daca sunt chiar invidioasa cand vad cum roiesc picii in jurul lui, cert este ca am sentimentul ca o intrebare gen "mami, cum a ajuns bb la tine in burtica" m-ar bloca pur si simplu. si cum n-as vrea sa raspund "stai asa, puiut, deschide mama calculatoru' si-ti spune imediat" si sa ma vad transpirata toata si disperata strigand "Simonnaaaaa, Vilmaaaaaa, descinteeeeeec, Elenaaaaaaaaa etc. etc., care sunteti online, heeeeeeeeeelp", m-am gandit ca ar fi util (pentru mine asta-i cuvantul :)) sa scrieti aici ce raspunsuri ati dat la cele mai "inedite" intrebari.

ideea mi-a venit odata cu subiectul deschis de marimar "mami, pe unde vine bebe?" si raspunsurile date de mamicile cu experienta si imaginatie. nu disper inca, banuiesc ca pusa fata in fata cu "dusmanul" mintea mea va fi fortata sa creeze, dar mi-ar fi mai usor sa "brodez" pe exemple. si vreau sa fiu pregatita, asta micu' a inceput deja sa vorbeasca o "polonezo-chinezeasca" si mult nu mai am pana leaga romaneste sadea :))

ce ziceti, va bagati la niste meditatii? :)))

multam!!!


http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=iubibubi

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns descintec spune:

una clasica pe forum deja:

Maria cu Adriana, prietena ei cu doi ani mai mare. Fetita ramasese la noi in vacanta. Citeau o carte despre corpul omenesc si transformari la pubertate. Ma intreaba ce-i aia vagin. Le spun. Dar penis? Le spun (erau si intrebari de control, nu numai ca sa se lamureasca). Da erectia ce-i? Le spun si despre asta. Intebarile curg, curg si apele pe mine, dar le spun tot ce vor sa stie.
La un moment dat: mami, da ce-i aia masturbare? Eu, epuizata, ma eschivez: inseamna sa te mangai. Vine seara, fetele in pat, eu din usa, dau stingerea. Incearca sa negocieze, inca putin sa mai citim, inca cinci minute, inca unul. Eu, neinduplecta: la somn. Maria, cu o voce alintata, de fetita obisnuita sa fie mangaiata inainte de culcare: mamiii, da putem sa ne masturbam putin una pe altaaaa? Am decretat ferm: nici o masturbare in seara asta, intr-un minut sforaiti!

D.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonna spune:

Crina...
Cad din picioare de ris, litalmente! Ce ti-e si cu cuvintele astea... si cu copiii astia... (ca sa nu mai zic de mamele astea!) :))
Si buna atitudine, eu n-as fi rezistat tentatiei si m-as fi lansat intr-o explicatie pe mintea lor, dar care sa le impiedice sa foloseasca cuvintul si in alt context, in afara familiei sau mai stiu eu cind si cu ce ocazie.
Acu' :), de dragul lui Iubibubi si al topicului, o sa zic ca as fi spus ceva de genul: cele doua sint deosebite, copiii se mingiie si asta fac, punct, si abia cind sint destul de mari ca sa descopere un secret anume (si aici i-as fi dat cu misterul si i-as fi ametit de cap, sa uite despre ce vorbim) vor putea spune ca se masturbeaza. Care-i secretul? Las ca te invata mama cind o veni vremea! :))
Nu stiu daca ar fi si tinut, poate ele stiau deja si intrebarea era si ea de verificare nu de informare :) asa ca...
Si-acum Iubibubi... naspa cu intrebarile si raspunsurile. Eu intrebari antologice n-am... poate cind a intrebat Radu de ce ride lumea cind il punem noi sa zica "esenta pura", asa, de dragul spectacolului, ca el il pronunta pe R - L si, pentru ca lumea ride, repeta la nesfirsit "pura, pura, pura".... Si i-am explicat ca pura, asa cum il pronunta el, e un cuvit urit in limba romana... "Si atunci de ce ma pui sa il zic?"... Uite, la asta n-am avut raspuns. Ce era sa-i zic? Ca am eu capul gol? Asa ca am dat-o in balarii, cum ca la un copil asa dragut nici nu e asa de grav, ca sa vezi si sa nu crezi... Concluzia a fost ca atunci poate si sa zica: "Shit!", daca tot nu e asa de grav, ca el e dragut si cind zice asta... Asa ca mi-am cerut un time-out si scuze, eu am promis ca nu-l mai pun sa zica "esenta pura", el a promis ca nu zice "shit" si inca sintem in stand-by. (Si, din pacate, incepe sa-l pronunte pe R... )
Asa ca, daca n-am intrebari si raspunsuri, macar sa-ti sugerez niste reguli generale, care suporta imbunatatiri:
* cretina, puerila, prosteasca, orice intrebare trebuie sa aiba un raspuns. Total exclus orice care se traduce prin: "Scuteste-ma, copile, tu nu vezi ca am nervii tandari?"
* intrebare normala pentru un copil de virsta x? Dar la care tu ai ramas tablou si nu-ti vine nimic de zis?
Posibile raspunsuri:
- Ia te uita... la asta nu m-am gindit niciodata! Ia sa ne gindim impreuna... Tu ce crezi? (Si il lasi sa dezvolte, fie si citeva cuvinte, ca sa ai idee cam ce-ar vrea sa auda. Intre timp, tie ti se invirt rotitele si gasesti tu ceva mai inteligent de-atit de zis)
- Maaaama! Ce copil destept are mama! Cum stie el sa puna intrebari! (Si te repezi la el si il pupi pina se sufoca si uita ce anume te-a intrebat. Daca nu uita... Pai, se aplica raspunsul precedent, de la "intre timp" sau te eschivezi: "da laptele in foc, trebuie neaparat sa fac kk", depinde de tine si de copil care e cea mai buna metoda de eschivare, la mine e a doua, pentru ca el vine dupa mine in baie si eu zic: "Schimbam locurile? Sa stai tu aici unde o sa miroase asa si pe dincolo? (si dramatizez cit pot efectul asupra unui nas asa sensibil si dragut ca al lui, pe masura intrebarii)", iar el dispare ca luat de vint. Pe urma se ia cu ale lui sau am eu timp sa inventez un raspuns, ca la un asa motiv nu vine nimeni sa intrebe de ce nu mai ies eu de unde ma aflu :)
- Copilas, am o veste proasta pentru tine: Raspunsul la intrebarea asta e secret. Dar, asa, intre noi fie vorba, pentru ca te iubesc asa de mult, o sa iti raspund. Doar ca nu pot acum, trebuie sa cresti pina la ...(la noi reperul era buricul lui mami si apoi ne lansam direct intr-o discutie despre cind o sa creasca el si cit timp o sa ia treaba asta, iar discutia se muta pentru un timp macar, iar eu am timp sa imi pun ordine in idei).
- Puiul meu, zau ca mami nu stie! Dar promit ca pina miine ma uit in cartea x (cu versiunile caut pe Internet, intreb pe x) (Varianta asta de raspuns nu-ti lasa scapare, ai promis, trebuie sa raspunzi, daca n-ai chef sau stii ca nu-ti foloseste la nimic internetul, mai bine sari la varianta mea preferata:
- Wow! Ce intrebare! La asta numai si numai tati, care e atiiiiit de destept, poate sa raspunda! (Si, uite asa, tu ai scapat de o grija, iar comunicarea intre odrasla si tatic se imbunatateste vizibil, in timp ce tu citesti! Secretul e sa nu afle si tati ca tu il exploatezi :)) )

Pentru moment asta-i, exploatatul si exploatatorul au venit din parc si intrebarea serii pare sa fie: "Pot sa maninc la calculator?" Si cum zic tot "nu" de citeva zile...
Sarutari,
Simonna


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tora97 spune:

sa stii Simona ca si eu m am saturat de atitrea "nu" uri cite pronunt de o vreme incoace!!!! uneori ma autoexasperez...

si iubibubi.... n ai nici o sansa cu luatul notitelor, intotdeauna, GARANTAT vei fi luata pe absolut nepregatite, de dai din colt in gard

savureaza le atunci cind or veni...

pupicei grasunei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iubibubi spune:

quote:
Originally posted by tora97


si iubibubi.... n ai nici o sansa cu luatul notitelor, intotdeauna, GARANTAT vei fi luata pe absolut nepregatite, de dai din colt in gard



de asta ma temeam si eu... da' am zis sa incerc... :)

multumesc, dragelor!


http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=iubibubi

Mergi la inceput