Mamici din Constanta (4)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anomis spune:

Draga mea Alina, imi pare foarte rau de situatia in care te gasesti!Nu stiu daca exista cuvinte care sa-ti aline sufletul...Un lucru insa vreau sa-ti spun:in viata nimic nu se intampla fara un rost anume...E tot asa de adevarat ca nu ne dam seama intotdeauna care este rostul intamplarilor triste din viata noastra..DAR...intr-o zi il vei afla..Sincer imi pare rau!Insa viata noastra merge mai departe..si noi trebuie sa iesim mai puternici din incercarile ei!
Fruntea sus!Suntem langa tine!Oricand!

In alta ordine de idei, va multumesc fetelor pentru
(re)primire...chiar daca tacerea mea a fost intr-adevar prelunga.....ma gandesc...dimensiunea conteaza?
Toate cele bune..si...sa incercam sa fim fericiti ca de nefericirea noastra au altii grija!...
Simona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Alina..... imi pare rau pentru vestea cea rea pe care ne-ai dat-o. Mare pacat! Dar voi, adica viitorii parinti sa nu incetati sa sperati, sa faceti orice sa aveti un copil, ca sa puteti uita clipa grea care v-a lovit de curand.
Sunt alaturi de tine, si iti urez sanatate si putere!

CriXia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anomis spune:

Buna dimineata din Constanta...pentru Constanta!...
SA AVETI O ZI MINUNATA!
Simona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neatza,neatza.
ce zi frumoasa azi!!! sper sa ne lase vintul si ploaia in pace....sa vine si primavara adevarata odata!!!
ce noutati mai aveti mamicilor?
Crixia, iti ramasesem datoare cu masuratorile piticului. simbata rapportam: FL - 4,3 cm (DPN 3.08.2004), BPD: 6.0 cm (capatzinos si destept ca ma-sa), AC = 26 cm (!!!!!!!!! aici seamana cu ta-su!!!!), greutate estimata 672g....si cica nu am dreptate cind ii zic "grasun"!!!!
am astea..in rest stam cu genunchii la gura (hihihih, m-am distrat ca i-au crescut rotulele si se vad bine....) si cu ambele miini daca se poate in gura...si facem tumbe la greu.
va pupici si va astept la o vorba,
Roxi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BB23 spune:

'neata mamici!!!Multumesc din suflet pentru incurajarile si cuvintele voastre. Nu am sa ma las, dar, inainte vreau sa fac toate investigatiile posibile.....
Ce mai faceti faceti?Bebeii vostrii ce fac?

ALINA BB23 - 11 sapt.-Constanta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna Alina tu ce faci? cum esti? cind te duci la medic?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BB23 spune:

Cum as putea sa ma simt???? Sa spun adevarul gol golut? RAU! Din toate punctele de vedere!!! Inca mai am sangerari (dar nu curate)...Doctorul m-a rugat sa merg ieri sau astazi la dansul, dar il voi suna, ii voi spune situatia, iar daca considera ca trebuie sa merg chiar si cu sangerari....bineinteles ca voi merge....

ALINA BB23 - 11 sapt.-Constanta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

sigur ca vreau sa zici adevarul gol-golut...ca de aceea te-am intrebat...
cred ca ar trebui sa astepti sa se opreasca singerarea complet dar octorul iti va spune mai bine.
te pup si astept vesti de la doctor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BB23 spune:

Trebuie sa plec pana in oras...Va pup..aveti graija de voi...mai vorbim...

ALINA BB23 - 11 sapt.-Constanta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns layla spune:

Buna fetele,

Dupa "lupte seculare" am aparut si noi.

Alina imi pare tare rau, mult curaj in continuare!

Sa incep cu vestile bune, am facut botezul pe 27.03.
Daniel Alexandru a fost tare cumintel, a plans doar cand l-a bagat in apa. Dupa botez de atatia musafiri vreo 2 zile a fost foarte agitat, dar acum si-a revenit la programul lui. A facut trei luni pe 29.03 si cum imi place mie sa zic am trecut la un alt nivel, este mai cumintel, doarme mai mult, se joaca singurel, se rostogoleste de pe o parte pe burta, tine in mana o jucarie si o trece in cealalta mana.
Partea proasta este ca eu am facut o otita de toata frumusetea.
Pe 30.03 am crezut ca-mi pierd mintile de durere. Ma durea capul, dintii si mai ales urechea. Eu plangeam intr-o camera, BB-ul in alta. Nu stiam ce sa mai fac, ce buline sa iau dat fiind ca eu il alaptez in continuare exclusiv la san. Am gasit un medic ORL linga mine, si iata ca in fiecare zi am fost la Spital la pansat si la aspirat in ureche. Noroc ca este vacanta si a putut veni maica-mea de la Constanta, caci altfel nu stiu ce faceam.(depresie sigur).
Azi am fost iar la control si mi-a zis ca daca in 3 saptamani nu imi trece trebuie sa fac operatie!!!!
Am uitat sa va zic ca am timpanul perforat la urechea dreapta.
I-am zis ca nu pot momentan sa-mi las copilul si sa ma internez in Spital pentru ca mai mult de 3 ore nu sta fara mine, nici cu maica-mea nici cu sotul.
Sper sa se cicatrizeze pana atunci.

Din pacate nu putem veni la Constanta de Pasti (si cat imi doream)!

Pupici la toata lumea,


Layla si Daniel Alexandru

Mergi la inceput