Timisoara... si locuitorii ei....

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andra M spune:

Si eu, si eu... cu intarziere am vazut subiectul! Nascuta, crescuta la Timisoara si sper sa nu parasesc niciodata orasul asta. Cineva de la Gen.16, Loga, ISE, DREPT???

Alexandra Mazilu, zona Take Ionescu si Adelina Dora din burtica, sapt 37.

P.S. Si Samuray lady e tot timisoreanca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dialu spune:

Ceau fetelor din Timisoara,
Vin si eu sa ma alatur voua ... cu sufletul, caci fizic mai greu.
Toate amintirile mele frumoase se leaga de Timisoara. Anii studentiei ... care pacat ca nu se mai intorc, intalnirea cu iubirea vietii mele si de fapt toti cei aproape 10 ani in care am fost timisoareanca au fost minunati!
Dar peste 2 saptamani aterizez in Timi, deci voi fi Acasa si poate voi avea ocazia (daca mi-o oferiti) sa ma intalnesc cu unele dintre voi!
Va pup si va doresc o zi frumoasa!
Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viorela hoff spune:

Ceau Timisorencele!
Tocmai m-am intors din orasul rozelor! In zona Balcescu au terminat reparatiile, cofetaria Violeta e parca tot la locul ei, inorice caz se lucreaza puternic la drumuri in tot orasul.
E foarte frumos si mi-e tare drag! Eu am locuit vrei 14 ani, mama mea e timisoreanca, dar si o parte din copilarie mi-am petrecut-o aici!
S-au infiintat o gramada de pizzerii, care mai de care mai pe "vatra" si mai bune.
In orice caz am petrecut clipe de vis cu sotul meu , acum de Paste!
Oooooooof, daca as putea sa le unesc pe amandoua, ce bine ar fi!
Ma refer la viata mea de aici si la cea din Timi.
Acum probabil ca vor inflori teii, in oricder caz saptamana trecuta toata natura "izbucnise" de bucurie!
Va pup cu drag
Viorela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabirus spune:

Ciao fetelor,

Va saluta Gabi Rus din Timisoara si Eva (3 ani, 9 luni) de pe Circumvalatiunii (la borcan :-)) sau la Antene ...).
Violeta s-a impartit recent in doua: jumatate s-a facut magazin de pantofi, iar jumatate o cafenea destul de cocheta "Opera". Patiseria de la Bega s-a desfiintat si ea (pacat de placintele fierbinti cu branza), dar inca nu am vazut ce a aparut in loc ...
Se schimba mult orasul de la o luna la alta, dar mie mi se pare din ce in ce mai frumos .
Noua ne place mai ales la porumbei in Piata Unirii
Super-recomandare!!! Incercati gelateria de pe strada Ciprian Porumbescu (o strada care uneste Balcesu de Rebreanu parca ...)
Va pup,
Gabi si Eva

gabirus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camiT spune:

Ceau la toate fetele din Timisoaraaaaaaaa.
Citind acest subiect am retrait amintiri frumoase si vreau sa va spun ca si pentru mine Timisoara este orasul sufletului meu. Eu nu sunt de loc din Timisoara dar am trait patru ani acolo ca si studenta si vreau sa va spun ca m-am indragostit de acest oras deosebit din primul moment cand am ajuns in el. Imi place enorm de mult Parcul Rozelor si Parcul copiilorsi mai ales plimbarile pe malul Begai ....... Ce amintiri frumoaseeeeee. In Timisoara mi-am cunoscut si sotul......
Ce dor imi este de locurile frumoase din Timisoara, si vreau sa va spun ca pentru mine locuri frumoase mai inseamna si cofetariile si patiseriile...
Fetele cand o sa ajungem prin Tm poate ne intalnim si noi......
Pana atunci va pupicim muuuuuult.
Cami siDavid.


Cami si bebeul David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana75 spune:

Fetelor din Timisoara sau cele care ajungeti aici de 1 iunie, ce spuneti de o intalnire in Parcul copiilor. Fiind ziua copiilor ma gandeam ca este o ocazie pentru a ne intalni si noi.

Silvana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina spune:

quote:
Originally posted by silvana75

Fetelor din Timisoara sau cele care ajungeti aici de 1 iunie, ce spuneti de o intalnire in Parcul copiilor. Fiind ziua copiilor ma gandeam ca este o ocazie pentru a ne intalni si noi.

Silvana


Buna ideea!Si noi ajungem in Timisoara simabata si stam o saptamina si ceva.Chiar ma gindeam sa-mi duc pt prima oara fetita de 1 iunie in Parcul copiilor,sigur se va organiza ceva dragut de ziua lor.

Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana75 spune:

Alina ma bucur ca vii in tara si vrei sa ne intalnim.
Chiar nu mai e nimeni care doreste sa participe?

http://photos.yahoo.com/silvana_popovici
Silvana si Paul (3 ani si 4 luni)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionela-roxana spune:

Timisorence , nu va intereseaza o intalnire DC in orasul nostru frumos!
Data se va propune de comun acord!

Ione`
http://photos.yahoo.com/saracutionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabiG spune:

Dragi concetateni,
M-ar interesa daca exista cursa Tarom Tm-Constanta. Au intrebat deja 2 prietene la tarom in Tm si raspunsul a fost Nu, dar eu pe internet gasesc date despre aceasta cursa. Voi stiti ceva?
Mersi mult de tot!

si Francesca 2 ani
Pe lumea asta exista un singur bebelas (copil) perfect! Si fiecare mama il are!
http://www.geocities.com/adrianb74

Mergi la inceput