Despre gradinarit (3)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns emoison spune:

Otilia, pentru marar am luat seminte de aneth. Patrunjelul ala l-am transplantat ca sa nu-l pierd, deocamdata n-a mutit inca, dar nici bine nu-i merge.
Merçi pentru sfaturile cu privire la azalee!
Varza se face intii rasad,eu asa stiu, insa nu sint foarte sigura. Dar in mod normal ar trebui sa scrie pe plicul cu seminte (eu cind am luat semintele de rosii, scria pe plic ca se seamana in "terrine", si apoi se repica in "godets", iar eu pe post de terrine folosesc cu succes barchetele de polistiren in care cumpar carne, daca-s destul de adinci le dau doua-trei gauri si apoi pun pamintul in ele). Ma uit in dupa-masa asta, ca merg la cumparaturi!

Cu bine,
Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otilia spune:

quote:
Originally posted by emoison

Otilia, pentru marar am luat seminte de aneth.

Of, Elena, eu n-am gasit seminte de aneth! Dar si fenouil-ul face frunze de marar, doar ca am auzit ca au gustul mai dulce...
Pliculetele de varza le am din Ro, vreau sa pun varza româneasca, buna de murat! Si nu scrie nimic, nu-s decit niste desene: 1-ul desen: ca pun semintele la 1 cm sub pamint in luna aprilie; al 2-lea: 3 frunzulite; al 3-lea: departate de 50/70cm. Acum nu stiu daca sa fac rasaduri sau sa le raresc direct in pamint, ca incepe sa mi se acreasca de atitea rasaduri si de atita munca! Hehe, in pamint poate am norocul sa-mi creasca rarite gata!
Fetelor, gata, inchid subiectul, ce titlu sa-i pun? Cred ca-i pun acelasi titlu ca sa-l gaseasca lumea si apoi mai vedem cum il schimbam, da?
Va

~Otilia&LaAdelita~ www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Otilia" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emoison spune:

Daca mai gasesc azi, iti cumpar si tie un plic de seminte de aneth, si apoi daca vrei sa-mi dai o adresa pe PM ti-l trimit, ok? Dar asteapta sa-ti spun miine dimineata, daca am gasit sau nu!

Cu bine,
Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otilia spune:

quote:
Originally posted by emoison

Daca mai gasesc azi, iti cumpar si tie un plic de seminte de aneth, si apoi daca vrei sa-mi dai o adresa pe PM ti-l trimit, ok? Dar asteapta sa-ti spun miine dimineata, daca am gasit sau nu!

Elena draga, esti o scumpa! Uite acum a plecat sotul meu la cumparaturi si i-am spus sa se uite dupa seminte de aneth. Stai asa, nu cumpara inca, sa vad mai intii daca nu gaseste el. Si-ti multumesc!!!



~Otilia&LaAdelita~ www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Otilia" target="_blank">

Mergi la inceput