Material pt. rochia de mireasa

Material pt. rochia de mireasa | Autor: ralucasimarius

Link direct la acest mesaj

Dupa zile intregi petrecute in magazinele de profil am hotarit sa-mi fac rochia de mireasa, dar nu stiu unde gasesc material (in Bucuresti) si nici cit costa.Vreau un material greu care fosneste la fiecare pas (nu stiu cum se numeste).
Nunta este in septembrie dar mie mi se pare ca nu mai am timp pt. nimic si am momente in care intru in panica.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tilis spune:

Raluca, materiale de calitate buna si la preturi rezonabile gasesti la magazinele Textilandia si Sharbek de pe Lipscani si la Picasso (dar au niste preturi mari) pe Bd. Pache Protopopescu, langa ProTV.
Spor la cumparaturi!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucah spune:

Draga mea,
Materialul de care vorbesti se numeste tafta. Taftaua este de doua feluri: simpla -seamana cu satin numai ca este mult mai grea; si creponata -cea despre care zici tu!
Poti merge pe Lipscani (pe langa Club A ) unde sunt cateva depozite de materiale, sau la Picasso (langa Protv). La Picasso au sigur, dar pretul este enorm dupa parerea mea: 600.000/m.
O alta varianta ar fi sa faci un drum pana la Niro - Europa, unde o gasesti cu mult mai ieftina (max.150.000 m).

quote:
Initial creeata de ralucasimarius
[

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucasimarius spune:

600000 mi se pare cam mult dar o sa caut si la niro.oricum o sa trec peste tot pe unde mi-ati zis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucah spune:

Raluca,
Ai rezolvat ceva cu materialul? Eu saptamana viitoare, luni sau marti am drum la Niro sa iau niste materiale. Vrei sa ma uit si dupa tafta alba sau ai gasit?


quote:
Originally posted by ralucasimarius

600000 mi se pare cam mult dar o sa caut si la niro.oricum o sa trec peste tot pe unde mi-ati zis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucasimarius spune:

Te rog frumos sa te uiti si sa-mi spui cit costa. Eu am gasit pe Lipscani cu 370.000 metrul. Vroiam si eu sa ma duc la niro dar nu cred ca ajung. Nu ma pricep la croitorie dar mi se pare ca mi-au cerut cam mult material, adica 7 m cu latimea de 1,5.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madi spune:

Raluca,eu nu cred ca ti-au cerut mult material! Mie, pentru un voal care ar imbraca doar fusta si pentru voalul pentru cap mi-a spus sa cumpar 4 metri, dublu lat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madi spune:

Raluca,eu nu cred ca ti-au cerut mult material! Mie, pentru un voal care ar imbraca doar fusta si pentru voalul pentru cap mi-a spus sa cumpar 4 metri, dublu lat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucasimarius spune:

Fetelor, mi-am cumparat material!!!! Sint atit de fericita....
Am fost la Niro si am gasit exact ce-mi trebuia.Este prima oara cind ma duc si nu ma asteptam sa gasesc ceea ce cautam.Nu mai zic de faptul ca m-a costat 100.000/m asa ca am reusit sa economisesc si niste bani.

Mergi la inceput