Fetele din Usa,poftiti la o barfa! (3)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mn spune:

quote:
Originally posted by conchita
MN, bine ai venit pe site, felicitari pentru sotie de 8 Martie si poate o chemi si pe ea in grupuletul nostru. v-am vazut pozele, sunteti o familie superba



Multumesc mult, si ma bucur ca ti-au placut pozele. Noi am venit in US acum 5 ani cu loteria, am avut noroc sa avem un job bun si sa ne luam o casa ...si din septembrie familia noastra sa marit. Voi de cit timp ati venit...daca sa discutat asta atunci forget my question..

Andrei are numai 5 1/2 luni si la sotie ii cam fura tot timpul, deci mici sanse sa poata sta on-line.

MN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelabebe spune:

Iete ca semneaza si un barbat la barfa noastra.Bine ai venit in clubul americancelor Mn si te mai asteptam atat pe tine cat si pe sotia ta si de ce nu si bb-ul.
La inceputul lui iulie eu fac 2 ani vechime pe pamant americanesc si am un bb de 8 luni,Aidan.Asa ca toata ziua o impart intre bb,moshmondit prin casa si furisat la calculator.He he, de cate ori nu am inceput sa scriu mesaje si cand mi-era lumea mai draga,Aidan hotara "gata ai avut prea mult timp liber,acum vreau sa ma joc cu tine".Un lucru cert,merita fiecare minutel petrecut impreuna cu el!
Ruxij, insanatosire grabnica lui Bogdanel!
Veve,multumesc pt ID-uri!


Pupici!

mihaelaH

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

quote:
Originally posted by mn
Multumesc mult, si ma bucur ca ti-au placut pozele. Noi am venit in US acum 5 ani cu loteria, am avut noroc sa avem un job bun si sa ne luam o casa ...si din septembrie familia noastra sa marit. Voi de cit timp ati venit...daca sa discutat asta atunci forget my question..

Andrei are numai 5 1/2 luni si la sotie ii cam fura tot timpul, deci mici sanse sa poata sta on-line.

MN



Sigur ca mi-au placut pozele! daca te intereseaza discutii despre gradinarit (wow, ce minune de gradina ai!), exista un subiect in serial la Discutii Generale care chiar asa se cheama: Despre gradinarit (parca:))

Multi inainte lui Andrei, e tare frumusel si are un nume inspirat. Poate ca o va lasa pe mami cateodata macar sa stea de vorba cu noi putin, sunt multe fete aici, saritoare si dragute.

Nu, noi inca nu ne-am prezentat ca la carte, abia s-a deschis topic si pentru fetele din US, suntem la episodul trei dupa cum vezi, daca te uiti la subforumul Calatoriile Sufletului le vei gasi si pe primele. Pana acum am vorbit mai mult despre produse romanesti prin magazine. Noi suntem aici de doi ani, inca fara bebe, dar incercam din greu. o sa vezi o listuta pe prima pagina cu locatia tuturor, poate gasiti noi prieteni in zona voastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cataghe spune:

Fetele-cochetele, po' sa bag si io ID-ul la veve sa ma chemati si pe mine la conference pe mess?? Pliiiiiiz! Ca tare as vrea sa mai aud de la voi cum e acolo la America...
Mn, ti-am vazut si eu pozele, sunt superbe! Se vede mina de gospodar... Va doresc numai bine, sa fiti sanatosi si fericiti si sa va impliniti toate visurile!
Pupici la toata lumea,
Catalina.

This is the first day of the rest of my life!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ferigutza spune:

Nu mai shtiu ce combinatzie de tastem am apasat shi mesajul scris cu greau s-a evaporat din fatza privirilor mele nelamurite. Revin cu intrebarea arzatoare: Ce shampoane folositzi? M-au disperat shampoanele cumparate din state, parca sunt facute pt. uz zilnic. In cele din urma, am ajuns sa imi spal parul zilnic. Oricum, am inteles ca ei(americanii) asha fac shi ca altfel nu este socialmente acceptabil. Dar mie mi se pare totushi prea des.

Voi cum facetzi?

Delia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelabebe spune:

Feriguta, mare dreptate ai. De cand am venit aici am folosit Dove,Vive(L'Oreal),Garnier,Pantene(este singurul de care am fost multumita)iar acum am inceput sa le folosesc pe cele de la Avon(inca nu mi-am format o parere,doar ca miroase superb).Am par lung si mi-e greu sa-l spal zilnic, mai ales ca abia fur cateva min cand bbb doarme,pt dush.Ei bine,daca nu l-am spalat a 3-a zi, e jale, incepe sa manance pielea scalpului ca nu stiu ce ce sa ma m-ai scarpin.]

Pupici!

mihaelaH

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carolyne spune:

Asa cum spuneau mai multe fete pe aici, chiar ca aveti o viteza ...ca de-abia apuc sa citesc ce scrieti de pe o zi pe alta.
Mn multumesc mult de tot pentru informatii. Cred ca imi vor fi de folos si cu siguranta te voi contacta cand ajung in State (pe 15aprilie avem bilet de avion). Daca rosiile pe care le-am vazut in gradina ta au gustul celor din R, atunci sa fi pregatit de o vizita la vara.Mmmmm!!! Mi s-a facut pofta numai privindu-le. Felicitari! Se vede omul gospodar.
O prietena buna a nasei mele locuieste in Chicago, iar ea este insarcinata cam in 8 luni. Mi-a dat o multime de informatii privind asigurarile de sanatate si mi-a zis ca in principiu sa stau linistita ca se gasesc solutii. Normal ca vom plati asigurare, dar conteaza mult sa afli informatii de la cei care au trecut deja prin asta.

Imi pare rau, dar nu mai tin minte cum o cheama pe fata care intreba cine sta cu copiii cat timp esti plecat la serviciu. As avea urmatorul comentariu: nu mizati foarte mult pe ajutorul mamei/soacrei. Chiar daca are viza pe 10 ani regulile au devenit foarte stricte si stiu un caz in care o doamna a luat viza pe 10 ani (cand ai voie sa stai max 6 luni pe AN), la prima vizita stat 3 luni, la a doua vizita in anul urmator INS-ul i-a permis sa stea doar 3 luni (chiar daca avea dreptul la 6). Ea nu a stiut si a stat 4 luni, iar cand a iesit din State i-au anulta viza de 10 ani. Chiar nu va jucati cu vizitele astea prelungite. Si nu-i singura persoana pe care am vazut-o cu viza anulata.
Si eu voi fi in aceeasi situatie (voi naste prin oct), mama va veni in vizita, dar nu voi risca sa stea mai mult de 3-4 luni. Daca ai pierdut viza pe 10 ani F.F.F.F.F. greu mai iei una inapoi.
Fetele cu cosmeticele: inteleg de la voi ca nu se prea gasesc demachiante??? Sa imi aduc cateva tuburi din R ??? (just in case)
Spor la vorba si va pup pe toate,
Carolyne&bebita din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Takacs spune:

Carolyne, eu am fost cea cu intrebarea cu copiii. Matusa mea a stat 6 luni si nu a avut probleme, asta in doua randuri, cand a stat cu baiatul meu cel mare. Stiu ca e limita de 6 luni, dar daca n-o depasesti esti ok, iar maica-mea e cetatean american, asa ca poate veni si pleca si sta cat vrea. Eu ceream o solutie sau sugestie concreta la problema mea, daca cineva stie, teoria o stiu si eu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Veve spune:

'Neatza,americancelor guralive!Mei pe voi nu va dor picioarele ca io am facut febra de la dantzuiala de-aseara!
MN,bun venit intre fete aici! Te-am bagat pe listuta din oficiu...Salutari sotiei si pupicei dulci puiutului!
Cataghe,astept id-ul pe mp!
Mihaela,ultima mea descoperire in domeniul sampoanelor e unul de la Tigi(Bad Head-al meu se cheama "dumb blonde"si-i pt.par vopsit),mai scumpicel putin si care se gaseste numai in farmacii;intamplator am citit in "Viva" ca-l folosete Loredana Groza bei,va dati seama?!?!In general in farmacii gasesti cosmetice mai de calitate decat in walmart sau altfel de supermarket,uneori chiar profesionale.
Sincer,Pantene n-am incercat aici;am fost asa dezamagite de L'oreal ca nu m-am mai aventurat...ziceti ca-i bun de ceva??



Irina,Vevica-mica & margicu'din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Takacs spune:

Veve, io zic ca Pantene e cel mai tare, cel putin asa mi s-a parut, ala il folosesc de ani de zile, si am incercat la sampoane de mi-au iesit peri albi. Mai e T-Gel, dar e cam dur, si zice ca se foloseste doar de cateva ori pe saptamana, si ala-i bun, e cu gudron. Acuma am Nivea, de pe web site-ul eurobeautymart. Mai e unul bun, da'-mi scapa numele, il am acasa vi-l spun maine.

Eu fac anul asta in iulie 18 ani de cand sunt aici, din Ro am plecat de fapt de vreo 19 ani, dar am asteptat pt viza aproape 1 an, ca si atunci ca si acuma era un anumit numar de vize pt fiecare tara (de origine).

Mergi la inceput