Fetele din Usa,poftiti la o barfa! (2)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns PrInTeSs2_ spune:

Nu ma mai deruta please.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lai spune:

Llaura, multi inainte! 1. esti tanara!; 2. e adevarat ca e mai greu sa te re-apuci de scoala la mai multi ani dupa ce ai terminat etapa precedenta de studii (si pentru asta tot respectul); dar 3. eu vad la mine in program ca multi dintre cei care au mai multi ani de cand n-au mai fost in scoala sunt mai eficienti si au rezultate mai bune decat multi dintre cei care au trecut direct la doctorat sau dupa mai putin timp, pentru ca au mai multa experienta profesionala si de viata, sunt mai motivati, au o idee mai clara despre ce vor sa faca + au mai multe responsabilitati si, desi pe de o parte asta e mai stresant, pe de alta ii face sa isi organizeze timpul mai bine.
Asa ca, succes mult ca e de bine!

Lai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PrInTeSs2_ spune:

Laura eu am un catel care l-am adus din Romania, l-am inregistrat la un doctor si o data pe an mergem la control. In fiecare an primesc card acasa sa merg cu el la doctor la vaccinuri, ma duce cam la 70$-80$ si nu mi-am luat asigurare...bine nu e un catel bolnavicios.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PrInTeSs2_ spune:

Vai de mine ce harnice mai suntetinu apuc sa scriu un mesaj ca voi schimbati pagina bravo tineti-o tot asa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Llaura spune:

Asa o sa fac si eu cu cainele, pt ca nici ea nu e bolnavicioasa, multumesc de informatie f mult.
Eu sunt un caz mai special ca ultima scoala am terminat-o asta vara, ca la vremea mea am facut scoala, master si m-am inscris la doctorat dar dupa cativa anisori de cercetare romaneasca m-am plictisit de jucat solitaire fara salariu si m-am apucat de computere si de alt master si cand l-am terminat si tocmai venise vremea mea sa zac si eu la stat sef de departament, dupa doo zile am luat viza americana ca sotu si-a gasit servici in cele Americi; numa sa intru io, ca de altfel pesemne mi-o fi scris in frunte sa fac scoala pana la pensie, da ce sa fac daca am un sot asa de dragut si n-am putut nici sa-l conving, nici sa-l tratez cu refuz...uite asa mi-am povestit existenta intr-o fraza:-)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lai spune:

Laura, sa-ti traiasca sotiorul, iar tu sa ai parte numa' de succese la cele scoli, sigur o sa-ti ajute ca ai atat de multa experienta (nu stiu daca si in "bio", da' in "informatics" se pare ca da ).

Lai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura _Oprescu spune:

lume,
ce imi place chatul de aici! ...e un chat ,nu?...ei bine , va anunt cu mare fala ca o sa am un alt baiat!...Voi ramane singura printesa in familie si probabil voi ajunge soacra de temut!
Garantez insa baieti frumosi si educati!
Asta voiam sa va anunt ....am nevoie de nume de baieti ca nimic nu mi se pare potrivit si suficient de inspiracios...Din ce imi vine in minte, imi surade Joshua! dar Joshua Oprescu?Deci ,help!
va pup pe toate...
ca am treaba ...poimaine ma duc la intalneala....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Takacs spune:

Numa' ce-am plecat de la serviciu si voi ati si trecut la partea a doua. Io n-am pet, decat pe barbatu-meu cateodata, iar fii-meu al mare are un iepure care-l tinem in garaj. Nu stiu la voi, dar aici le cer o gramada de vaccine la caini si license. Noi am vrut sa luam unul dar nu-l putem tine afara ca nu-i ingradita proprietatea, iar in casa cu doi copii nu-mi vine sa-l tin. Mai asteptam pana avem bani de gard, si oricum vrem sa-l aducem din ROmania.

Veve m-am uitat de trei ori la listuta, tulai ce frumoasa-i!

Ooops, va las, ca imi plange bebe. Weekend placut si va mai citesc luni de la serviciu, acasa e ca la balamuc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Takacs spune:

Tizo, sa-ti traiasca pruncu'. Cred ca nu-si mai incape sotiorul in pieptar.

Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDRUSHKA spune:

Lauraaaa, ce ma bucur! Deci duminica te cunosc pe tine si barbatii tai! Ia sa vezi ce rasfatata ai sa fii in cativa ani, cand or sa creasca! Stai sa ma gandesc la nume. Mie imi place Eric, suna simplu, frumos si sexuos. Si am inatalnit si un tip care era exact asa ca numele.(nu ma spui barbatului, da? a fost oricum inaintea erei noastre)

Veve, condica de reclamatii! Adeka , sa ma uiti tu pi mini, mey? Pune acolo cu plaivaz si numili meu la Michigan, pliiiiz. Sa ma vaza lumea si sa stie: cum intri in Detroit pe dreapta.

Yesterday I dared to struggle, today I dare to win!

Mergi la inceput