gradinite

gradinite | Autor: adamea

Link direct la acest mesaj

Am si eu o rugaminte! As vrea sa-mi dau fetitza, care face luna viitoare 3 ani, la gradinitza. Eu stau in Militari, dar am auzit numai grozavii despre gradinitele din acest cartier. Sfatuiti-ma si pe mine ce sa fac: merita sa caut alta gradinitza in alt cartier si sa-mi "omor" fata cu drumurile sau sa o dau totusi la o gradinitza in Militari? Mai spuneti-mi si mie cate ceva de gradinitzele pe la care avetzi copiii, gradinitze de care sunteti sau nu multzumitzi.
Si inca ceva, credeti ca am sanse sa o dau in aprilie? Adica sa mi-o primeasca atunci?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mitub spune:

Adamea,

Si eu sunt in aceeasi situatie. Tot in Militari, si am implinit 3 ani in ianuarie. Daca gasesti ceva interesant, poate imi dai si mie de veste. Intre timp, eu voi incerca la pasaj la Lujerului, si la cea de langa teatrul Masca.
Tinem legatura, pupici,
Boga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitub spune:

Adamea,

uite lista cu gradi sect 6.
Judet Localitate Strada Telefon
GRADINITA NR. 111
BUCURESTI  SECTOR 6  STR. SIBIU, Nr. 8  021/4135161
GRADINITA NR. 195
BUCURESTI  SECTOR 6  BD. MANIU IULIU, Nr. 73-75  021/2212115
GRADINITA NR. 197
BUCURESTI  SECTOR 6  STR. FABRICII, Nr. 20  021/4302179
GRADINITA NR. 208
BUCURESTI  SECTOR 6  STR. VALEA OLTULUI, Nr. 14  021/7783025
GRADINITA NR. 209
BUCURESTI  SECTOR 6  STR. PASCANI, Nr. 15 bis  021/4134731
GRADINITA NR. 217
BUCURESTI  SECTOR 6  AL. BUCSENESTI, Nr. 20  021/4132244
GRADINITA NR. 218
BUCURESTI  SECTOR 6  AL. CALLATIS, Nr. 5  021/7774540
GRADINITA NR. 229
BUCURESTI  SECTOR 6  AL. DEALUL MACINULUI, Nr. 5  021/7782548
GRADINITA NR. 230
BUCURESTI  SECTOR 6  AL. POTAISA, Nr. 3  021/7782808
GRADINITA NR. 246
BUCURESTI  SECTOR 6  STR. FABRICII, Nr. 20  021/4300080
GRADINITA NR. 250
BUCURESTI  SECTOR 6  STR. DEALUL TUGULEA, Nr. 35  021/4302030
GRADINITA NR. 272
BUCURESTI  SECTOR 6  BD. TIMISOARA, Nr. 39  021/4133878
GRADINITA NR. 273
BUCURESTI  SECTOR 6  STR. VALEA LUI MIHAI, Nr. 1  021/4133842
GRADINITA NR. 37
BUCURESTI  SECTOR 6  STR. CIUREL, Nr. 9-11  021/2212952
GRADINITA NR. 40
BUCURESTI  SECTOR 6  STR. TABLA BUTII, Nr. 60  021/2203340
GRADINITA NR. 41
BUCURESTI  SECTOR 6  STR. PETRESCU C. TITEL, Nr. 12  021/4134988
GRADINITA NR. 57
BUCURESTI  SECTOR 6  STR. PRAVAT, Nr. 16  021/4133928
GRADINITA NR. 81
BUCURESTI  SECTOR 6  STR. ALIZEULUI, Nr. 9  021/2248520
GRADINITA NR. 87
BUCURESTI  SECTOR 6  STR. VALEA CALUGAREASCA, Nr. 6  021/4132440
GRADINITA NR. 90
BUCURESTI  SECTOR 6  STR. APOSTOL CONSTANTIN,SERG., Nr. 16  021/4130743
GRADINITA NR. 94
BUCURESTI  SECTOR 6  STR. TARGU NEAMT, Nr. 4  021/4133574

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adamea spune:

quote:
Originally posted by mitub

Adamea,

Si eu sunt in aceeasi situatie. Tot in Militari, si am implinit 3 ani in ianuarie. Daca gasesti ceva interesant, poate imi dai si mie de veste. Intre timp, eu voi incerca la pasaj la Lujerului, si la cea de langa teatrul Masca.
Tinem legatura, pupici,
Boga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adamea spune:

merci pentru informatiile cu gradinitzele din sectorul 6!
Le aveam si eu, si am tot taiat de pe lista pana nu au mai ramas decat cateva: doua la Lujerului care nu stiu ce program au, aia de langa teatrul Masca (dar am auzit numai lucruri rele despre gradinitza aia - deci am exclus-o din start), si mai e una dincolo de calea ferata - de la Mega catre Drumu Taberei (dar are program scurt).
Deci.nu styiu

quote:
Originally posted by mitub

Adamea,

Si eu sunt in aceeasi situatie. Tot in Militari, si am implinit 3 ani in ianuarie. Daca gasesti ceva interesant, poate imi dai si mie de veste. Intre timp, eu voi incerca la pasaj la Lujerului, si la cea de langa teatrul Masca.
Tinem legatura, pupici,
Boga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_antoaneta spune:

Buna fetelor!!!!!
nepotelul meu merge la gradi de la lujerului si cumnata le-a gasit
pe ingrijitoare MATURAND inainte de culcare....(dupa pranz)
eu tot in militari stau(provizoriu) si de aceea merge(cu pauze)
la gradi titulescu(langa scoala3)
si eu mi-am dat seama ca nu am ce alege.
Sanatate si succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buburuza spune:

Adamea,
ce fel de lucruri rele ai auzit despre gradinita de langa teatrul Masca, pentru ca eu la ea ma gandisem pentru fetita mea, care a implinit 3 ani in ianuarie?
Despre gradinita de la Lujerului ce mai stiti?
Eu de saptamna viitoare voi incepe sa le vizitez, ca sa pot alege, insa aparentele ma pot insela, de aceea vreau sa aflu tot ce se poate afla de la mamici.
Va multumesc,
Catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucageorgiana spune:

Si pe mine ma intereseaza mult subiectul gradinitelor din Militari. Daca stie cineva o gradinita buna (testata), chiar si particulara, in Militari sau in zonele adiacente (Cotroceni, Drumul Taberei), i-as fi recunoscatoare...
De asemenea, dat fiind ca eu am doi copii, unul prea mic sa-l dau la gradinita, poate stiti voi vreo bona cumsecade (tot pentru Militari)?
Multumesc anticipat
Raluca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adamea spune:

Despre gradinitza de langa teatrul Masca: ca sunt foarte multi copii in grupa (peste 35), ca educatoarele sunt persoane foarte reci, iar copiii sensibili nu se adapteaza, chiar educatoarele recunosc ca le este foarte greu sa se ocupe de atat de multzi copii...etc
Am cunoscut si copii care nu au reushit sa se adapteze acolo, iar in alta parte - da.

Daca atzi fost pe la gradinitzele de la Lujerului (ca parca sunt doua) spuneti-mi si mie impresiile; sau de pe la oricare alte gradinitze. Pls.
Adamea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anchi spune:

Noi mergem la gradinita 241, langa strandul Titan.
Sunt multumita, totul este nou, mancarea buna, iar educatoarele stiu sa lucreze cu cei mici.
La toamna mergem la scoala si deja stim alfabetul, rezolvam exercitii si probleme cu numere pana la 20, numaram din 2 in 2 si din 5 in 5. Cel mai mult ne-a placut cand am invatat sa punem muraturi, cand am framantat paine si cand am invatat despre fenomenele naturii si starile de agregare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cary spune:

Va recomand gradinita 274 din B-dul IULIU MANIU,langa clubul de sanatate DORIS,vis-a-vis de intrarea in Politehnica,este foarte buna niciodata nu am avut probleme cu mancarea,totul e proaspat si se comanda gustarile in functie de copiii prezenti.
Costul unei zile de 8 ore este de 40.000lei.
Inscrierea se face la inceputul luni IUNIE.
Mult succes!

Mergi la inceput