Diagnosticul Lui Cristi si actiuni

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nicol74 spune:

Buna va felicit si succes dar sa va spun despre metoda mea concreta,
de a-l ajuta pe Cristi.
Vreau sa va spun ca nu am citit povestea. pur si simplu nu pot. Stiu doar ce am auzit din povestile de pe forum.
Am deschis gura la o singura persoana sensibila, nu a durat mai mult de un 30 sec. si a scos 100 USD. I-am si depus impreuna si cu umila mea contributie de 500.000 lei.
Ma gandesc sa aplic la inca vreo 3,4 la fel. Dar tot mai e mult !!

Succes si voua si Doamne ajuta pe Cristi

Teodora (8 luni) si mami Nicol

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HanuAncutei spune:

@Papadie: Multam fain, am postat pe site adresa.

Inca nu am primit raspuns de la agentia de publicitate...

HanuAncutei.com (http://www.hanuancutei.com) - ARTA de a conversa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carola spune:

mi-a venit o idee : ii puteti scrie si lui GIgi Becali,stiu ca el mai ajuta cu bani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carola spune:

contact@steauafc.ro

eu nu ma pricep la cuvinte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mykk spune:

Adelina,

Te admir din toată inima si sunt alături de tine si de micutul Cristi. Sunt sigur că Cristi va trăi mult, poate mai mult si decât cei care îi prezic moartea. Spune-mi cum pot să îl ajut si am să fac ce pot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DARAEL spune:

Am o propunere:
Cine stie foarte bine limba engleza, poate sa scrie despre Cristi dar si pentru Simona si toate actiunile intreprinse CANALULUI TV DISOVERY. Stiu ca ei au filmat si sponsorizat acea operatie dificila de tumora gigantica facuta acum cateva luni la Bucuresti de o echipa de chirurgi americani. Cum cazul lui Cristi este foarte rar si unic din punct de vedere al supravietuirii fara operatie, poate vor fi interesati… Doamne ajuta !

Tinand pumnii sa se stranga banii cat mai repede,
DARAEL & Maria-Daria (3 saptamani)

“A te invinge pe tine insuti este prima si cea mai frumoasa dintre toate victoriile.“ DEMOCRIT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

quote:
Originally posted by Cornelia Horoiu

Ca si Elena si eu am contactat la Paris Mecenat Chirurgie Cardiaque.
Am colaborat si anul trecut cu ei pentru un alt caz din Romania.

Mi-au raspuns imediat si mi-au trimis un dosar de inscriere si luare in evidenta a lui Cristi.
Am trimis deja dosarul Adelinei, acum urmeaza sa le raspunda si sa le trimita documentele medicale solicitate.

Este o asociatie de caritate. Totul este gratuit : transport, spitalizare.
Dar fiind ca e aproape va fi usor pentru Cristi de suportat calatoria. In plus, va fi insotit de o infirmiera.
Am incredere in munca lor, au salvat multi copii.
Imediat ce este acceptat cazul este programat pentru operatie.

Adelina, asistenta Marie Saillard asteapta raspunsul tau.
Cornelia



"În afara de constiinta totul e bestialitate" (Camil Petrescu)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia Horoiu spune:

Impresionant si admirativ cit de multi romani de suflet din toata lumea vor sa-l ajute pe Cristi !

Imi cer scuze tuturor daca imi permit sa dau o idee :
eu cred ca ar fi momentul sa se aleaga una din solutie propuse pentru Cristi. Solutie care se adapteaza starii lui.
In acest caz : timpul inseamna sanatate, viata !
Intocmirea formalitatilor juridico-medicale va cere timp si alergatura.

Cum e afectata sanatatea lui Cristi in acest rastimp ?
Inima lui poate sa astepte?

Cu aceleasi scuze fata de dv pentu indrazneala mea, eu as pleda pentru varianta:
Paris "Mecenat Chirugie Cardiaque" cu urmatoarele argumente:
-este gratuit ; asociatia functioneaza din sponzorizari (daca din tara s-au strins deja fonduri probabil ar putea fi folosite, e doar parerea mea, trebuie discutat cu ei)
-este aproape si mai usor de suportat transportul (mai putin de 3 ore cu avionul direct )
-Cristi va fi insotit de o asistenta pe durata calatoriilor ;
-performantele Mecenat sint confirmate de cei 8 ani de existenta si salvarea a peste 500 de copii in situatii simlare.

Au fost foarte promti in trimiterea dosarului de inscriere dupa prima discutie telefonica.
E doar un cistig daca vor primi ecografiile si radiografiile cerute pentru luarea in evidenta a lui Cristi.

Sa dea Dumnezeu gindul cel bun celor care vor decide !

Sunt deschisa eventualelor critici referitoare la spusele mele.
Cornelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelina spune:

Si mie mi se pare foarte buna varianta asta si lucrez deja sa obtin documentele.
Multumesc mult pentru tot!


quote:
Originally posted by Cornelia Horoiu

Impresionant si admirativ cit de multi romani de suflet din toata lumea vor sa-l ajute pe Cristi !

Imi cer scuze tuturor daca imi permit sa dau o idee :
eu cred ca ar fi momentul sa se aleaga una din solutie propuse pentru Cristi. Solutie care se adapteaza starii lui.
In acest caz : timpul inseamna sanatate, viata !
Intocmirea formalitatilor juridico-medicale va cere timp si alergatura.

Cum e afectata sanatatea lui Cristi in acest rastimp ?
Inima lui poate sa astepte?

Cu aceleasi scuze fata de dv pentu indrazneala mea, eu as pleda pentru varianta:
Paris "Mecenat Chirugie Cardiaque" cu urmatoarele argumente:
-este gratuit ; asociatia functioneaza din sponzorizari (daca din tara s-au strins deja fonduri probabil ar putea fi folosite, e doar parerea mea, trebuie discutat cu ei)
-este aproape si mai usor de suportat transportul (mai putin de 3 ore cu avionul direct )
-Cristi va fi insotit de o asistenta pe durata calatoriilor ;
-performantele Mecenat sint confirmate de cei 8 ani de existenta si salvarea a peste 500 de copii in situatii simlare.

Au fost foarte promti in trimiterea dosarului de inscriere dupa prima discutie telefonica.
E doar un cistig daca vor primi ecografiile si radiografiile cerute pentru luarea in evidenta a lui Cristi.

Sa dea Dumnezeu gindul cel bun celor care vor decide !

Sunt deschisa eventualelor critici referitoare la spusele mele.
Cornelia


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reliana spune:

Aveti careva vreo varianta a povestii tradusa in germana? Si diagnosticul, am nevoie de ele, daca nu ma apuc eu de tradus, dar as scuti ceva timp, daca cumva careva le-ati tradus!

It is better to have loved and lost than never to have loved at all!
http://www.yamafoto.com/?ref=12560

Mergi la inceput