Euthanasie pentru Cristi - pe calea cea buna

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mina spune:

Bunica mea ar spune "copilul asta are zile sa traiasca". Medicii ar trebui sa invete de la el sa u mai dea niciodata pronosticuri.
Adelina, am in burtica o minune de 10 saptamani, iarta-ma dar eu nu ma pot ruga pentru oamenii aia despre care, in milostenia ta, spui ca nu stiu ce fac. Nu ma pot ruga nici pentru mama care l-a abandonat. Pentru ca nu-i inteleg pe nici unul dintre ei.

Eu am sa ma rog pentru tine si pentru Cristi!

In clipa asta, citind ce-ai scris, m-a luat plansul si sunt plina de furie pentru ei si de compatimire pentru voi.
Nu-ti pierde speranta! Suntem cu totii alaturi de voi ! Sa ne tii la curent.

Oare vom putea face, vreodata ceva sa nu mai existe copii abandonati? Cum se poate sa-ti lasi puiul acolo? Nu inteleg si nu voi intelege niciodata.....

Mina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lily spune:

Medicii se pot insela, ca nu sint ei Dumnezeu !!!
Daca acest copil traieste este prin puterea Lui si ne putem ruga pt vindecarea lui. Exista fundatii, biserici care string fonduri pt actiuni de caritate, doar sa afle cazul micutului. Mi-am amintit de o fundatie numita << Salvati copiii >> , poate merita incercat acolo. Am gasit adresa lor:
SALVATI COPIII : Intrarea Stefan Furtuna 3, 77116, Bucuresti.
Tel: +40 1 637 57 17; +40 1 637 56 05; + 40 1 311 13 43
Fax: +40 1 312 44 86
E-mail: rosc@mb.roknet.ro

Si exista desigur si altfel de medici in tara noastra, f. bine pregatiti profesional, doar ca nu au intodeauna la dispozitie aparatura si medicamentele necesare.

Adelina NU iti pierde speranta !!!

"Daca dragoste nu e, nimic nu e"

Lili

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleni spune:

Adelina, ai incredere ca Dumnezeu v-a adus impreuna pentru ca veti reusi impreuna. Ma rog pentru voi si sper din tot sufletul ca acest copil iti va lumina fiecare clipa din viata ta pentru multa, multa, multa vreme de aici inainte!
Cu multa speranta,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Adelina, Cristi, si toata dragostea noastra.
Cum putem ajuta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuletu spune:

Ne rugam pentru ei sa nu-si primeasca pedeapsa de la tine ci de la cine o merita, ca ar fi mult mai usoara si poate ar supravietui. Ne rugam pentru tine sa nu-ti faci un pacat cu cei care nici macar n-ar trebui sa aiba un loc pe pamant. Ne rugam pentru Cristi sa ramana acelasi vesnic luptator si sa-si cumpere, la vremea lui, un telefon mic, cu camera video, cu care sa trimita zilnic zambete blonde catre soare.
Ne rugam...


www.sara.haihui.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emoison spune:

Dumnezeu sa te intareasca sa poti avea grija de el, iar lui sa-i dea sanatate...
Stiu ca exista in Franta o organizatie care se ocupa de copiii cu maladii cardiace, am sa "sap"dupa coordonatele lor si la nevoie traduc corespondenta in franceza!

Cu bine,
Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petruta spune:

quote:
Originally posted by mina


Adelina, am in burtica o minune de 10 saptamani, iarta-ma dar eu nu ma pot ruga pentru oamenii aia despre care, in milostenia ta, spui ca nu stiu ce fac. Nu ma pot ruga nici pentru mama care l-a abandonat. Pentru ca nu-i inteleg pe nici unul dintre ei.

Eu am sa ma rog pentru tine si pentru Cristi! Mina



Ba da Mina, te poti ruga pentru ei, sa le fie inmuiat sufletul, si sa aiba gindurile bune pentru Cristi, sa-i ofere o sansa.

Sper ca acest copil sa primeasca o sansa si de la cei care o pot face, Dumnezeu pina acum i-a dat-o.

Petruta & bb Mihai
http://community.webshots.com/user/gabrielmil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emoison spune:

http://www.mecenat-cardiaque.org/malformations.html
asta e adresa siteului lor, ei opereaza copii cu malformatii cardiace,Din ce am inceput sa citesc,ei pun conditia ca patologia copilului sa nu poata fi rezolvata in tara de bastina a copilului, iar familia sa nu-si permita sa suporte costul operatiei. La ei pe site am vazut ca au operat 4 copii romani si 108 copii din Republica Moldova...Adelina, da-mi un semn daca te intereseaza chestia asta...

Cu bine,
Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saphir spune:

Adelina, multa multa putere iti doresc... si copilasului, sanatate maxima.
Doamne, ajuta acest sufletel !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m34 spune:

Adelina,

Este extraordinar ca exista pe lume oameni ca tine si ma bucur ca te-am cunoscut pe chat cu foarte putin timp in urma. Se pare ca acest site este ca un magnet pentru sufletele mari...
Ma rog si eu pentru Cristi sa ii treaca infectia de acum, sa poata fi operat cu succes si sa redevina un copilas normal. Si sa rezolvi si problema "scriptelor" bine si repede, pentru ca de fapt TU esti MAMA lui Cristi !
Au mai fost si alte cazuri in care previziunile sumbre si nemiloase nu s-au adeverit. Trebuie sa credem cu tarie ca si acum doctorii s-au inselat (ca si pana in prezent, chiar in cazul lui !), iar Cristi se va face bine
Bine ai venit pe DC Dupa cum vezi, fiecare de aici este gata sa te ajute cu ce va fi nevoie.
Sanatate multa lui Cristi (este un dulce, l-am vazut ) si tie multa putere sa treci peste toate aceste incercari nenorocite

Mergi la inceput