Euthanasie pentru Cristi - pe calea cea buna

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alyssa spune:

Pe doctora fetelor mele o cheama Dr. Evanghelia Papadouris. E o doctora buna si inimoasa care face ore si la Hospital for Sick Children din Toronto. Dupa cite stiu eu aici s-au operat cazuri grele, s-au despartit copii siamezi, s-au inlaturat tumori grave... In sfirsit... I-am trimis povestea ieri iar zi dimineata m-a sunat si mi-a dat un numar de telefon de la o sectie speciala de-a spitalului "international Patient Line" numarul de telefon (416) 813-6619. Am dat telefon si am lasat mesaj acolo. Doctora mi-a spus ca ma pot folosi de numele ei ca referinta si a impresionat-o mult povestea.
Acum am intrat pe forum si am vazut si diagnosticul asa ca voi avea mai multe date sa le spun.
De cind am citit povestea voastra, Adelina si Cristi, va am mereu in gind si ma rog la Dumnezeu si Maica Domnului pentru reusita voastra!
Doamne ajuta!

Alice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Ma rog la Dumnezeu sa-i dea lui Cristi scump sanatate, zile multe si sansa din plin!!!! Noroc, noroc si iar noroc sa dati peste multi oameni binevoitori, macar inafara daca in Romania nu ai nici o sansa in astfel de situatii....Trist, tare, tare trist...

danat

http://community.webshots.com/user/danateu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ortansa spune:

Adelina,ma rog si eu pentru voi.Stiu ca pana la urma totul va fi bine.Povestea voastra e atat de impresionanta...D-zeu sa fie cu voi!

Multa putere micutului Cristi si mamicii lui,Adelina!

Ortansa-deX mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tamara spune:

Citesc cu infrigurare fiecare noua postare la subiectul acesta...subiectul e o viata de om...si plang...si reiau povestea de la capat pentru a nu stiu cata oara....si plang

Ma rog din sufletul meu pentru acest copil frumos care merita sa traiasca, care merita sa fie iubit...Doamne Dumnezeule mare miluieste-l pe Cristi dupa mare mila ta si dupa multimea indurarilor Tale. Alina-i suferinta si ajuta-l sa lupte pentru un loc plin de dragoste langa mamica lui Adelina.

Asteptam deschiderea unui cont.

http://community.webshots.com/user/tamarutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicuta spune:

Pentru cei care doriti sa trimiteti mesaj doamnei Lia Roberts, aveti grija ca in casuta "To:" sa aveti adresa liaroberts@aol.com, si nu lia_roberts. asta am descoperit ca se intampla la mine de nu puteam trimite. m

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elenalove27 spune:

VA rog frumos sa ma lamuriti si pe mine care este DIAGNOSTICUL COPILULUI ???...VREAU SA AJUT SI NU POT CA DOCTORUL MA INTREABA CE DIAGNOSTIC ARE COPILUL...SOTUL MEU A SUNAT LA DR.BRUKE A SPUS CA TREBUIE SA II SPUNEM CE DIAGNOSTIC ARE CA SA POATA AVEA UN RASPUNS LA AJUTORUL CARE L-AM CERUT !!!!

Elena Alvaro Alvaro-Daniel http://community.webshots.com/user/elenalove27

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cataghe spune:

Are transpozitie de vase mari cu ventricul unic. Asta este in engleza great vessels transposition, dar nu stiu daca ventriculul unic e "single" ventricle?...

This is the first day of the rest of my life!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

Transposition of the great arteris with single ventricle.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danab spune:

Of, Doamneeee, am citit si eu acum povestea lui Cristi! Ma rog pentru sanatatea ta, copil balai. Ce destin! Adelina, esti un OM de aur!

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elenalove27 spune:

ACEST DIAGNOSTIC NU IL POATE AVEA DEOARECE NU POATE SUPRAVIETUI ATIT DE MULTA FARA "Cateterism" ASTA O STIU DIN EXPERIENTA LUI ALVARICA AL MEU, DECI DACA ARE TRANSPOZITIE DE VASE MARI SI Single Ventricle TREBUIE SA FIE UN MIRACOL FOARTE MARE CA ACEST COPIL SA SUPRAVIETUIASCA ATITA TIMP FARA SA AIBE "CATETERISMUL" FACUT DE LA CITEVA MINUTE DE LA NASTERE...DECI AM CITIT PE FORUM CA AR AVEA NEVOIE DE TRANSPLANT DE PLAMINI SI INIMA CEEA CE AICI IN MIAMI CHILDREN HOSPITAL SUNT DEJA COPII CARE ASTEAPTA DE ANI DE ZILE SA PRIMEASCA TRANSPLANT.
DR. BRUKE A SPUS CA SANSELE SA TRAIESTI FARA CATETERISM SI CU INFECTIE PINA LA ACEASTA VIRSTA SUNT 0.01 % SI ASTA FIIND UN MARE MIRACOL DE CARE DINSUL INCA NU A AUZIT.
CIND DOCTORI AMERICANI L-AU VAZUT CE DIAGNOSTIC AU VAZUT PE HIRTIA LUI DIN SPITAL? CUM II CHEAMA PE DOCTORII AMERICANI CARE AU VAZUT BAIATUL?(SUNT TRECUTI PE HIRTIA DIN SPITAL , EU CRED CA 100% TREBUIE SA FIE SCRISI ACOLO)...AM NEVOIE DE ACESTE INFORMATI CA SA POT PRIMI UN RASPUNS CORECT SI INTELEGATOR DE LA DOCTORI CARE I-AM PUS IN TEMA CU PROBLEMA LUI CRISTIAN ! DOAMNE AJUTA !

Elena Alvaro Alvaro-Daniel http://community.webshots.com/user/elenalove27

Mergi la inceput