Baita-dimineata sau seara?

Baita-dimineata sau seara? | Autor: Ortansa

Link direct la acest mesaj

Fetelor-eu obisnuiesc sa-i fac baita lui Nicolas dimineata din mai multe motive-imi place sa-l simt curatel toata ziua,doarme bine dupa aceea,plus ca seara sunt mult mai ocupata.Dar vreau sa-l scot afara pe la ora 2p.m.-si nu stiu daca e bine dupa ce i-am facut baie.La noi sunt acum vreo 25 de gr.-deci f. frumos-dar tot mi-e frica de curentii de aer sau de trecerea de la umbra la soare-e dif. de temperatura.
Ce ziceti- ii mai fac baie sau aman pt. diseara(desi nu prea-mi convine)?

Ortansa-de 2x mamica

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miruna spune:

Buna Ortansa,
Eu ii fac baita lui Nicolas seara tocmai pentru ca sa-l pot scoate afara dimineata.Si mie mi-ar fi mai usor sa-i fac dimineata , dar mi-e frica.Si de cand era mic i-am facut seara si asa a ramas.Iar in seara cu baita doarme mult mai bine.
Multi pupici tie si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Theodora spune:

Ortansa,
Si eu fac baita dimineata,din motive practice in primul rind.Am incercat si varianta cu baita seara,dar,pur si simplu,ma apuca groaza...Dupa cum iti dai seama,nu pot spala doi bb in acelas timp si cel care ramine singur,nu plinge,ZBIARA...Deci baia e de scurta durata,nu se pot balaci in liniste si nervii mei sint la pamint...
Pe de alta parte,dimineata,unul doarme si celalalt face baie si pina se scoala fratiorul deja e imbaiat,a mincat si e gata sa doarma,si iar de la capat...
Si aici e cam acelas timp ca in Liban.E insorit afara si scot dupa amiaza fara frica...Azi vom avea 20-23g celsius,deci e inca destul de bine afara...
Pupici de la bebici...

www.geocities.com/mpapad_50/Image081S.jpg" border="0">
MARRY CHRISTMAS
THEODORA ALEXANDROS GIANNIS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angi_gemeni spune:

Eu le-am facut baie seara. Dar, vara, cand era foarte cald, ii spalam si dimineata, pentru ca seara eram mai obosita, fara chef... E adevarat, nu s-a intamplat de multe ori, dar i-am spalat si vara si i-am scos afara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonab spune:

Noi ii facem baita seara caci dupa ce ne zbenguim in baie cade franta de oboseala de mananca si doarme bustean. Dimineata nu o putem face caci daca scot copilul afara mi-e frica sa nu raceasca dupa baie (mai ales ca aici nu e ca la voi cu soare si temperaturi mari; aici e muuuult vant si rece !). In maternitate i-am facut baie dimineata.

Simona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Ortansa, eu cred ca baiata dimineata e cel mai bine. Si daca ii faci baie pe la 8 sau 9 dimineata pana iesi tu afara pe la 14. nu cred ca e vreo problema si mai ales la asa temperaturi.

dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florina spune:

Doctorii recomanda baitza dimineatza...Asa ca bravo tie daca reusesti :) Noi tot seara ne balacim pt ca ne ajuta bunicii...care n-ar putea veni dimineatza. Nu-ti face probleme, faci ce trebuie.

Florina & bb Tudor (~ 7 luni)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otilia spune:


Si eu ii fac tot seara... Ziua suntem prea agitate, avem prea multe de facut... In plus eu sunt o lenesa si ma scol cam tirziu (dar este normal dupa ce nopti zbintuite ma face sa petrec a mea )
Seara e perfect, facem dupa care ne relaxam, ne masam, papam... dupa care incercam sa dormim si sa visam frumos




@+...
O&A

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sumisa spune:

Eu Dariei ii faceam baie seara. Dar cred ca si dimineata e ok, fiecare cum se obisnuieste. Cred ca nu-i nici o problema daca intre baita si plimbare lasi sa treaca vreo 2 ore. Nu se va intampla nimic.Fa cum iti cade tie mai bine ca si bebicu va fi atunci multumit.

Mergi la inceput