sotul, cel mai bun prieten ??

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

si eu ii spun absolut orice...poate pt ca sunt prea deschisa, poate pt ca am incredere in el...

ariel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floare de Colt spune:

Elena si Sofie, cred ca o sa-i spun si eu sotului meu de dependenta de acest forum, dar probabil nu o sa-i spun ca eu sunt Floare de colt desi, daca va citi un mesaj postat de mine nu ii va fi greu sa ghiceasca, dar imi place sa fiu cateodata inconjurata de putin mister.

Elena sa stii ca si eu am trecut oarecum prin ce treci tu. Fratele meu a fost somer, dar fara ajutor de somaj si traiau numai din bursa de doctorand a sotiei lui. Eram disperata si vroiam sa vorbesc cu sotul meu sa vedem cum ne putem restrange cheltuielile sa le trimitem si lor macar putin. Apoi am inteles ca binele ar putea fi doar aparent pentru ca, in loc sa lupte ca sa gaseasca totusi ceva, s-ar complace in acea situatie. Acum este si el doctorand la zi si traiesc din 2 burse de doctoranzi(in Ro), desi nu stau chiar pe roze, este mult mai bine decat inainte si sunt si eu mai linistita. Parca nu mai am si grija lor.
Stiu pe cineva al carei sot a ramas somer, apoi de atata inactivitate dezvoltase o oarecare psihoza si nu vroia sa mai iasa din casa. Pana la urma casnicia lor s-a destramat.

Va pup cu drag,
Floare de colt

Deschide poarta sufletului si vezi in tot ce te inconjura splendoarea lui Dumnezeu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Si eu ii spun sotului meu tot, intotdeauna am zis ca el trebuie sa fie intai cel mai bun prieten, si de site-ul asta i-am spus ca stau cu orele si ca mai am si alte site-uri pe care intru pe chat. Nu am nimic de ascuns, daca ar afla mai tarziu, ar fi mai rau. Mie chiar imi place sa ii spun, vreau sa ma cunoasca, sa stie ce simt.
Pupici,
Oana


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mama spune:

DA , e cel mai bun prieten al meu,
dar un singur secretel,ca prietenia sa continue
nu trebuie sa stie intodeauna pe ce cheltui banisori nostri.


Multa fericire va doresc in continuare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amalia spune:

Pentru mine, sotul reprezinta cel mai bun prieten. Ii povestesc toate cele si ne sfatuim de fiecare data cand vrem sa facem ceva. Am totusi secrete fata de el, atunci cand vine vorba de secretele pe care mi le incredinteaza altcineva...daca omul are incredere in mine sa-mi spuna, sunt si eu muta si nu povestesc mai departe, indiferent de cine este vorba.
El este mai secretos din fire, si asta ma roade uneori, dar nevoia de intimitate este mare (in cazul lui) si i-o respect. In fond, fiecare are micile lui secrete

Sanatate maxima!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizuca spune:

Mi-ar placea (sincer!) sa-i spun absolut totul. Dar pentru ca e imposibil la unele capitole (vezi subiectul cu sotul mizantrop), prefer sa fac unele lucruri „pe blat” (nu mare lucru, o intilnire cu o prietena, o conversatie la telefon, chestii de genul asta…) ca sa evit inerentele discutii. Sigur ca din cind in cind afla si se lasa cu scandal, dar deja m-am obisnuit.

mami & BB alisia (5 luni)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalina spune:

Fara indoiala, DA!!!!
Ii spun orice si nu imi pare rau. Din pacate cred ca nu se intampla intotdeauna si invers. Nu spun ca nu am incredere in el sau ca se ascunde de mine dar el este genul introvert si prefera sa tina in el unele lucruri.
Oricum, daca nu ii spun ceva ma macina pana ii spun, Veve, din pacate eu sunt cam gura bogata cand vine vorba de sotul meu, ii spun si secretele altor persoane. Ooooops !

Catalina, o viitoare mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tiberiup spune:

Este normal ca un sotz sa stie tot ce este "important".

Este normal ca sotzia sa vorbeasca cu el despre ce este important.


Acum depinde de fiecare ce intelege prin important.

Dupa felul cum a fost pusa intrebarea gandul ma duce la faptul ca SOTZULUI ar trebui sa ii fie ascunse anumite lucruri. Insa iarasi e treaba fiecaruia daca ii spune sau nu.

Se pare ca iarna asta doboara constiinta si creeaza probleme. Uooof de ar veni odata primavara...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaruta mica spune:

de acord cu sinceritatea.

cred ca fara sinceritate totala m-as simti ca
ii spun tot, dar ca si catalina am senzatia ca reciproca nu e valabila chia 100 %... din aceleasi motive (introvertit)

oricum, sunt convinsa ca va fi la fel si peste 5 de ani. am fost prieteni inainte de a ne iubi. m-a iubit cand nimeni altcineva n-ar fi facut-o. si acum simt ca lumea fara el ar fi de neconceput.
asa ca pana una alta nu avem limite.

si nici nu imi doresc... ei poate uneori pentru cateva clipe... dar imediat realizez ca nu as sacrifica caldura si complicitatea pentru nimic in lume...
mamaruta mica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaruth spune:

Categoric, sotul mi-e cel mai bun prieten pe care il pot avea langa mine... ca daca nu ar fi asa, la ce ne-ar folosi sa fim unul cu celalalt?

Iubiti-va sotii ca pe voi inseva...

Dana si Iubirea ei, Oana-Ruth

Mergi la inceput