Culoarea ochilor

Culoarea ochilor | Autor: EDDY

Link direct la acest mesaj

tuturor!Am venit sa va stressez din nou cu o alta ,dar de data aceasta nu mai este vorba despre o problema .Cind pot fii sigura ca nu se mai schimba culoarea ochilor la ?Acum,Naomi are ochii de culoarea grey shi taaare mi-ar place sa ramina asha !Oare sint shanse sa nu i se mai inchida culoarea ochilor shi sa devina negri
Multzi tuturor!


Eddy & printzesa-gargaritza

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Adela spune:

Eu am citit ca pana la 6 luni se definitiveaza culoarea ochilor.
Eddy mai ai de asteptat...Nu mult!
pentru Naomi


A&J



SARBATORI FERICITE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angi_gemeni spune:

Andrei s-a nascut cu ochii albastrii si asa i-a avut multa vreme. Insa, de la 6-7 luni, au inceput sa se inchida. Acum sunt un verde-caprui. Culoare ochilor se paote schimba si dupa un an; de exemplu, fetita prieteni mele a avut ochii albastrii(un albastru mai inchis, insa) pana la un an, apoi, dintr-o data, s-au tot inchis pana au devenit caprui... Nu cred ca este o regula... Important este sa aiba... ochi frumosi. Iar, pentru noi, mamicile, copiii nostri au cei mai frumosi ochisori!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cretoiu A. spune:


Si eu am citit pe reclamailegalala alt site = avertizare un articol despre culoarea ochilor in care este chiar si un fel de chestionar despre ce culoare vor avea ochii bb.; si acolo zicea ca in jur de 6 luni se definitiveaza culoarea.Si Sebi al meu are ochii gri-albastrii si are sase luni si o sapt. si mi-ar place sa ramina asa. Dar sa fim noi sanatosi, mintosi si voiosi ca asta e ceea ce conteaza.
Va Anto si bb Sebi

ACretoiu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ubi spune:

Culoarea ochilor se definitiveaza bine dupa ce se termina alapatul natural.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobita spune:

Mariuta lui mami, s-a nascut cu ochii albastrii, un albastru clar, adevarat, asa mai inchis putin. La 2 luni asistenta pediatra mi-a spus ca asa va ramine (vezi poza). Noi nu avem niciunul ochii albastrii, doar socra-mea, asa ca nu ne venea sa credem.
Acum are tot ochii albastri dar putin mai deschisi, uneori ii are cenusii.

Sa fim fericite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luizax spune:

Pe la 8 luni. Ma eddy ma.....iontzeleg ca tzar place tare de tot sa aiba printzesa oki alta coloare decat negri :))))))). Da' vezi tu...nu prea se poate (genetic forbind).....cat de faptu ca ii are grey....asha au bebeii okii pana se definitiveaza culoarea. Alex ii avea gri petrol :)))) Acu ii are NEGRI...kiar mai negri ca ai mei.

Luizax - karkotash shef!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iris spune:

a noastra si-a tot schimbat culoarea ochilor pina la 1 an si 8-9 luni; a trecut de la gri de bebeu la albastru, verde, caprui si a ramas caprui-verde; asa ii am si eu si uitindu-ma la bebe nr 2 = sara, vad ca face cam la fel, acum are 1 an si 2 luni si e la gri-albastru deschis...vad ca fetele mele sint anapoda cu ordinea aparitiei dintilor si cu culoarea ochilor....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fabi spune:

Octaviuta mea s-a nascut cu ochii albastri si au ramas asa, si nici eu nici sotul meu, n-avem ochii albastri dar au bunicii din ambele parti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EDDY spune:

Vaaaai,mey fetelor...m-atzi dezamagit asha tare incit uite ca nici nu v-am mai zis ca o doamna respectabila ce sint .Am pus aceasta intrebare cu marea sperantza ca o sa primesc DOAR raspunsuri gen"Oooo,Eddy,ce norocoasa eshti ca ai trecut de perioada in care se mai putea schimba culoarea ochilor printzesicii tale" shi voi mi-atzi dat lovitura de gratzie .Ce prietene nesuferite sintetzi,mey .Cu toate acestea va multzumesc din tot sufletzelul meu mare ,va mult de tot shi nu in ultimul rind .
SPER ca nu v-atzi suparat pe mine


Eddy & printzesa-gargaritza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaD spune:

Draga EDDY,
Printesuca mea s-a nascut cu ochii verzi, asa a ramas pana acum la un an si 4 luni( spre disperarea mea ).
Toata lumea mi-a spus ca or sa se schimbe, ca asa se intampla la copii, dar inca nu s-a produs nici o schimbare ( eu inca mai astept )
Oaana


Mergi la inceput