Raport financiar catre comunitatea DC

Raport financiar catre comunitatea DC | Autor: desprecopii

Link direct la acest mesaj

dragi prieteni,

Comunitatea Desprecopii.com este o comunitate unica pe internetul de limba romana. Cu sprijinul si ajutorul vostru, dorim sa ne implicam in actiuni concrete de ajutorare a familiior cu probleme si in organizarea de evenimente pentru copiii lipsiti de sanse. Nu in ultimul rand - vrem sa constituim un mediu de avertizare a autoritatilor romanesti vizavi de situatia asistentei medicale in Romania.
Avem insa nevoie de ajutorul vostru si stim ca impreuna putem schimba atitudini si mentalitati.
Pentru a trece insa de stadiul discutiilor si a intra in zona concreta a actiunilor - avem nevoie de si de sprijinul vostru financiar. Acesta s-a dovedit mult prea modest raportat la nivelul si capacitatea celei mai mari comunitati virtuale romanesti.

Iata - pe scurt situatia finaciara a fondurilor Desprecopii.com
1. Paypal - 85 Euro (http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=14743)
2. Fondurile colectate pentru actiunea Craciun 2003 = 500,000 (un singur donator: Claudia)
3. Fondurile colectate pentru cazul Anisia: 0 lei si 0 valuta.

Acestea sunt conturile Desprecopii.com
http://www.desprecopii.com/info.asp?id=multumescdoneaza

Cu riscul de a va plictisi putin - as dori sa va reamintesc ca orice donatie - cit de mica - este benefica si binevenita. Cu totii stim ca orice actiune concreta necesita resurse financiare.

Numai impreuna putem fi puternici. Va multumim pentru atentie.








Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aquariusrpro spune:

Draga DC,

Din pacate si eu fac parte dintre cei care nu au ajuns la banca .. Sper sa rezolv cumva ca-i tare departe Banc Postu' si...si gasesc eu o solutie, sper sa-mi intre-n obicei.. Mai bine faceam contract.. ca la asigurari.. p'alea nu uit sa le platesc!

Mea culpa! Cu atat mai mult cu cat DC a ajuns parte din viata mea!

Roxana&Ruxandra

http://community.webshots.com/user/aquariusrpro

si un nepotel super
http://community.webshots.com/user/lucaandrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ira spune:

DC,

banii se pot depune
numai la acea sucursala a Bancpost din Bucuresti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lena spune:

Draga DC,

se pot depune cumva bani si aici in NL...ca mie mi-ar fi mai usor ce-i drept si cred ca fetele de aici ar fi de acord si ele cu ideea mea.

Numai bine, Lena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebi spune:



Daca faci transfer (lei) prin ordin de plata iti trebuie numele beneficiarului, nu este suficient doar contul si sucursala. Eu am vrut in mai multe ocazii sa trimit si n-am putut din cauza lipsei de informatii.
In valuta, personal nu am incredere sa donez bani folosindu-mi cardul.Pentru transferuri in valuta pe teritoriul tarii tb facut DPVE si iar imi trebuie numele beneficiarului. Daca mergi la Bancpost Unirii, de exemplu, nu-ti primesc bani pentru alta sucursala.

Acestea sunt cateva din motivele pentru care n-am putut dona.

Love is all around

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aurelia spune:

Mirela te rog frumos da-mi si mie o adresa postala pe PM,caci in acest moment nu dispun de bani in cont ca sa pot face un virament extern ,iar daca pot sa trimit chiar si 10 euros prefer sa-i pun intr-un plic mascati intr-o felicitare caci in felul acesta stiu ca toata suma ajunge intreaga,mii de scuze daca mesajul meu pare "ciudat" dar am inteles ca "orce suma cit de mica "este importanta!merci pt intelegere!

Aura&Luca,22 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Nu am stiut ca va ocupati si de actiuni caritabile, voi contribui si eu cat de curand!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

quote:
Originally posted by lena

Draga DC,

se pot depune cumva bani si aici in NL...ca mie mi-ar fi mai usor ce-i drept si cred ca fetele de aici ar fi de acord si ele cu ideea mea.

Numai bine, Lena




subscriu, din cate am inteles in UE nu sunt taxe la transferurile bancare? sau sunt mici...?

Un An Nou Fericit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxi spune:

quote:
Originally posted by bebi



Daca faci transfer (lei) prin ordin de plata iti trebuie numele beneficiarului, nu este suficient doar contul si sucursala. Eu am vrut in mai multe ocazii sa trimit si n-am putut din cauza lipsei de informatii.
In valuta, personal nu am incredere sa donez bani folosindu-mi cardul.Pentru transferuri in valuta pe teritoriul tarii tb facut DPVE si iar imi trebuie numele beneficiarului. Daca mergi la Bancpost Unirii, de exemplu, nu-ti primesc bani pentru alta sucursala.

Acestea sunt cateva din motivele pentru care n-am putut dona.

Love is all around



Sucursala Banc post Magurele e mult prea departe, pentru majoritatea dintre noi. Iar pentru transfer, asa cum zice si bebi, avem nevoie si de numele beneficiarului. Asa ca mai dati-ne niste informatii.




Ruxi si Clara pisicuta, 1 an si 5 luni
Implinirea cea mai mare pentru o femeie este acea de a fi MAMA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tutus spune:

quote:
Originally posted by tinatache

quote:
Originally posted by lena

Draga DC,

se pot depune cumva bani si aici in NL...ca mie mi-ar fi mai usor ce-i drept si cred ca fetele de aici ar fi de acord si ele cu ideea mea.

Numai bine, Lena




subscriu, din cate am inteles in UE nu sunt taxe la transferurile bancare? sau sunt mici...?

Un An Nou Fericit!



si eu subscriu la ce a spus Lena. Si eu tot asa stiu ca in UE nu se percep taxe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebi spune:

.... SI, IN PLUS, daca beneficiarul este nerezident, nu se pot face plati in lei in contul sau.

Love is all around

Mergi la inceput