FIV 7

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Ai grija de tine Anemona si de puiutul din burtica. Cine ti-a facut cerclajul Ancar?

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cloe spune:

Anemona,
imi pare rau ca a trebuit sa-ti faca cerclaj, dar asa e mai bine, daca ai colul scurt. Ce-i sigur e sigur! Dar te simti bine, asa-i?

Ai grija de tine si de bebe.

Monica, in ce stadiu esti??
Restul fetelor?

Va pup,
Cloe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anemona spune:

Da, Cloe, ma simt bine si asa m-am gandit si eu ca e mai sigur sa ascult sfatul de a face cerclajul, decat sa regret mai tarziu.
Peste doua-trei saptamani poate o sa va spun ce bebe am, baietel sau fetita. Ca si eu sunt tare curioasa!!!
Monica, eu sunt pacienta doctoritei Protopopescu, cu care am facut FIV si care mi-a facut si cerclajul. Pot sa spun ca are mana foarte buna, nici la punctie, nici acum, la cerclaj, nu am avut nici un fel de probleme.

O floricica pentru fiecare si un pupic norocos!

Anemona




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karula spune:

"Paza buna trece primejdia rea" Anemona!
Sa fie intr-un ceas bun cerclajul sa stea baietelul cuminte la gazduire de cinci stele pana pe 18 iulie (sau in jur de...).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monbb1 spune:

Anemona, e mai bine sa previi decat sa fie prea tarziu. Daca asa ti-a spus doctorul atunci asa a trebuit sa faci. Nu prea stiu cum e cu cerclajul, poti sa iti continui activitatile normale sau trbeuei sa stai mai mult in pat?

La mine continua la fel, mi se pare ca trece timpul prea incet. Maine dimineata ma duc la primul test si sper sa trec la etapa 2-hormonii.
Trebuie sa fie cu bebe de data asta.

Va pup,
Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Nu e o tragedie sa faci cerclaj...numai ca acum trebuie sa ai grija sa nu ridici greutati si sa stai mai mult in pat...Mie Ancar mi-a spus sa intrerup serviciul si asa am facut.Apoi imi parea rau pt ca inebuneam acasa...am avut cerclaj si am mers si in concediu la munte...am mers cu telecabina pe munte in Poiana Brasov...oboseam si gafaiam din cauza sarcinii dar cu cerclajul nu am avut probleme.A miscat bb mai repede si atat.La 6 luni jumatate bb a mea s-a lasat pe col ,o simteam si va dati seama ca daca nu aveam cerclaj era tragic.


Anemona,sarcina usoara mai departe!Sa nu te sui in varful muntelui ca mine pt ca eu am lesinat in telecabina la intoarcere din cauza altitudinii.




Gabi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anemona spune:

Multumesc tuturor pentru incurajari, si eu zic ca am facut ce trebuia. Acum ma simt bine si parca mai in siguranta, caci aveam colul de 25 mm, cel mai mic acceptat fara cerclaj fiind de 35. Riscam sa se deschida si...
Monica, nu continui nimic, sunt in concediu medical de pe 15 decembrie si asa o sa raman. Doctorita mea mi-a spus ca este prea mare riscul sa merg la serviciu si, desi as fi vrut sa merg, nu am ce face! Am hotarat ca prioritatea nr 1 e bebe si voi sta acasa cat va fi nevoie. Desi situatia la serviciu nu este prea roza...
Stiu ca trece greu timpul, Monica, noroc ca mergi inca la serviciu. Dupa ET o sa ai concediu, nu? Dar fii cat mai relaxata si ai rabdare, va trece cu bine totul. Nu uita sa creezi un mediu placut pt bebeii tai atunci cand ii vei avea in burtica, ei au nevoie de calm si energie pozitiva!

Va pup cu drag,
Anemona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pia spune:

Buna ziua dragelor,
Anemona totul va fi bine ai facut ce trebuia, stai cumintica, nu te agita.
Cloe multa santate si nastere usoara.
Monabb sigur de data asta se va lasa cu bebei, multa bafta.
Ralu tu de cand incepi?
Eu trebuie sa ma hotarasc in 2 saptamani ce fac, daca mai incerc sau nu. Imi lipseste optimismul si increderea de data asta, probabil situatia de la servici si cea materiala au un rol in nehotararea mea.
Va pupic si aveti grija de voi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Pia sus moralul. Indiferent ce hotarare vei lua va fi cea buna pentru tine si sotul tau.
Noi suntem alaturi de tine.

Of Doamne si cate de bine te inteleg............

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanamagda spune:

pia, aceeasi stare o am si eu... ba mai mult: am fost plecata in vacanta de revelion impreuna cu niste prieteni; am avut ovulatie in vacanta, am fost f relaxati, speram din tot sufletul meu sa se intimple minunea..dar nimic...la mine..acum 2 zile primesc telefon de la acesti prieteni si ma anunta ca s-a lasat cu bebe la ei in vacanta noastra.. m-am bucurat f mult pt ei, dar in acelasi timp am crezut ca mor..de atunci sunt in depresie totala; am fost la ei,mi-au aratat poza de la eco...
si parca nu ar fi fost de ajuns asta, zilele trecute m-a lovit alt gind: am o prietena care acum 3 ani facea impreuna cu mine fiv, inseminari, etc; in februarie ea naste al doilea bebe(amindoi pe cale naturala), iar eu nimic..

Mergi la inceput