Vine al doilea bebe!Cum ma descurc?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns narcisa spune:

Si eu sunt singura si fara vreun ajutor cu doi bbei, Patrick are 1 an si 7 luni si cu Vivien, 2 saptamani am avut o sarcina grea, nici nu stiu cum am carat-o in ultimele saptamani de sarcina, 57 cm. si 4350g si uite ca ne descurcam incet incet. Asa cum scrie si Cristina e greu dar nu imposibil; eu am avut cezariana de urgenta, si mi-a fost pina zilele trecute ingrozitor de frica ca n-am sa pot face fata cu amandoi singura acasa, dar e cit de cit acceptabil de doua zile sotul meu a reinceput lucrul si de voie de nevoie ma descurc. Multumesc lui Dumnezeu ca ma simt bine dupa operatie!
Si eu m-am gindit sa-l dau pe Patrick la o cresa aici, macar dimineata pina la prinz pentru citeva luni, dar nu stiu daca ne vom putea permite, nu stiu cit costa, cu curatenia si restul ma ajuta enorm sotul meu.
Multa sanatate si toate cele bune

narcisa x
http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=narcisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau07 spune:

Si eu sunt o mamica de mai-iunie 2004 uite aici noul subiect activ unde ne gasesti

http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=21216



Claudia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aalexia spune:

La mine e diferenta de 8 ani intre copii si tot mi-a fost greu.
Cauta pe cineva de incredere care sa te ajute si care mai tarziu
ar putea sa ramana ca bona la copii.
Dupa ce va aparea celalat bebitz si va trece si perioada de euforie
veti din ce in ce mai obositi si mai stresati.La noi asa a fost.
Noaptea nu ma lasa sa dorm iar ziua tot el imi facea programul.
Aveam momente cand as fi dat orice ptr. o ora de somn.
Dar stii cum e...pana la urma dragostea le invinge pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

intre bebelusi mey va fi 1 an si 8 luni diferenta. acum sunt in luna 4 si deja am trecut de faza cerclaj. Dr nu m-a pus sa stau in pat dar cica nici un efort. O iau ca pe o gluma totusi pt ca e imposibil asta cu un bb mic de 1 an si 2 luni si un tatic plecat de acasa. E drept ca avem si bona si o doamna care ne ajuta la menaj, dar seara dupa ce o culc pe Maria ma gandesc ca in veci nu o sa mai scap de dureri de burta si alte alea. Ne ajuta si bunicii dar tot tb sa iau copilul in brate cand il spal, cand il culc etc...

sa , sa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

marina, eu zic sa zambesti si sa fii putin mai smechera. Intre ai mei e 1 an si 9 luni asa ca stiu f bine despre ce vorbesti. E drept ca nu aveam cerclaj insa dureri tot am avut si ajutor... doar in ultima luna. Am gasit in schimb alte solutii: la patut am scos 2 bare si se urca si se da jos singurica, paturica de schimbat pampersii o puneam pe jos si stateam in genunchi si o schimbam, sau pe pat, depinde unde ti-e tie mai usor. La masa o puneam sa puna un picior pe marginea scaunelului si sa impinga in sus, in asa fel incat majoritatea greutatii sa nu cada pe bratele mele si tot asa. Pana la urma am ramas surprinsa de cat de multe sunt in stare sa faca daca mami spune: nu pot! incearca tu! Ne-am jucat ore intregi in patul mare din dormitor unde acuma se face ca sforaie iar noi ne stricam de ras, insa mie tare bine imi prindea cate juma' de ora la orizontala.
Hai ca o sa treaca si asta, curaj si sanatate multa!

Cristina

Mergi la inceput