Decorarea restaurantului pentru nunta

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns loredana74 spune:

mda, mda ...
ai dreptate
cunosti o asemenea firma care lucreaza in piatra neamt?

eu, nu...
cat despre una care lucreaza cu profesionalism: si mai putin...

spor la toata lumea!

ma intereseaza ambele variante - pt piatra neamt
anuntati.ma cand aflati ceva!
:)

saru'mana


quote:
Originally posted by blanca000

loredana de ce nu vorbesti cu o firma specializata? iti poate face aranjamente superbe din baloane si nu soata foarte mult aprox.100 euro (depinde ce vrei), decat s ainchiriezi, sa cumperi baloane, sa le legi tu, sa se sparga si tot acolo ajungi cu banii...macar firma iti face totul cu profesionalism

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

am ajuns si eu la grija decorarii rastaurantului..am vorbit cu o firma dar inca mai caut. Voi cu cine ati vorbit ce tarife (pt huse scaun si aranjament baloane)? Si daca aveti poze...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle_2004 spune:

Pt huse la o firma mi-au spus 2.10 euro + TVA de scaun. (daca vrei iti trimit pe privat oferta acestei firme).
Eu am nunta la Sofitel si ei se ocupa si de inchiriat huse si ma costa 1.78 euro (TVA-ul inclus) de scaun.
Baloane nu m-am interesat, ca eu nu o sa pun.

AnaMaria

quote:
Originally posted by blanca000

am ajuns si eu la grija decorarii rastaurantului..am vorbit cu o firma dar inca mai caut. Voi cu cine ati vorbit ce tarife (pt huse scaun si aranjament baloane)? Si daca aveti poze...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

2.10 EURO + TVA este foarte mult eu am gasit ceva la 1.2 euro.Dar daca stiti si altceva, baloane, aranjamente florale va astept sa imi scrieti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle_2004 spune:

Pentru aranjamente de ce nu mergi direct la florarie? Eu am fost la Iris (la cea de la unirii, dar sunt multe) si au un catalog cu poze, iti alegi ce vrei iar preturile mi s-au parut bune. De ex. pt. un aranjament pt masa noastra , din 11 trandafiri,crizanteme olandeze, edera si alte plante verzi mi-a spus ca ma costa cam 1,4 mil.

Tot de la firma cu scaunele uite ce oferte aveau la baloane:

Baloane simple 100buc. 10.00 Diverse modele culori si marimi

2 verigete – baloane mici –1,5m 25.00 Decorul cu baloane in functie de aranj. salii

Balon Jumbo –1,5m 50.00 Exploder cu 100 baloane mici si confetti

Initiale – 1,5m – baloane mici 20.00

Baloane cu heliu –100buc. 50.00 Flacari sau buchete la mesele invitatilor

Inima1,5m – baloane mici 20.00

Inima 2x2m 25.00 Din baloane mari sau mici

2 inimi legate cu o verigheta 2x2m 52.00

Ghirlanda – 1m 5.00 Se folosesc 4 baloane pe sectiune pt. crearea efectelor dorite

Ghirlanda flori 28.00 Aranj din baloane in forma de flori 5m
100 Baloane inscriptionate 1 culoare 30.00



quote:
Originally posted by blanca000

2.10 EURO + TVA este foarte mult eu am gasit ceva la 1.2 euro.Dar daca stiti si altceva, baloane, aranjamente florale va astept sa imi scrieti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamunti spune:

Fetelor daca sinteti interesate in decorarea restaurantului sau alte lucruri pt nunta va pot ajuta.Daca va intereseaza dati-mi un mesaj privat si vorbim mai pe larg.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vrabiuta spune:

fetelor,
pentru nunta mea (de la care s-a implinit ieri o luna), am avut decoratiile de la floraria D&D de pe mosilor (husele scaunelor cu cate o floare de jerbera + masa mirilor + aranjamentele florale de pe mese + buchete + lumanari + cocarde). au fost niste adevarati profesionisti, sala a aratat excelent, florile au fost superbe. la prima vizita ne-au dat cataloage si mostre de material ca sa ne alegem tipurile de husa si de funda pe care le vrem (nuante diferite, materiale diferite, pe gustul fiecaruia); apoi am discutat despre florile pe care le-am dori pentru sala si pentru buchete si lumanari,
forma buchetelor si alte detalii.
daca vreti sa scapati de orice bataie de cap referitoare la decoratii... treceti pe la ei.


marcela si alexandra din burtica - DPN 5 sept - dr. nayel cfr2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

vrabiuta poti sa ne spui si ce tarife au practicat ei?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vrabiuta spune:

preturile:
- husele, ample cu funda din satin - 1 Euro/buc (nu stiu daca asta e pretul lor in mod normal sau au reduceri pentru evenimentele organizate la crowne plaza)
- masa mirilor, 8 scaune imbracate in huse de tul cu marginile aurii, si masa drapata in tul si satin - 100 Euro
- aranjamentele florale pe mese, cu orhidee portocalii, frunze de palmier si lumanari cu suport - 800.000 lei/buc
- buchetul meu, cu 11 trandafiri, frunze si margele transparente, toate prinse intr-un suport special, de forma alungita - 2 mil
- cocardele pentru invitati, din crizanteme cu floarea miresei - 30.000 lei buc

cam asta imi amintesc acum.


marcela si alexandra din burtica - DPN 5 sept - dr. nayel cfr2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vrabiuta spune:

a, sa nu uit - la fiecare scaun am avut o jerbera culoarea untului, cu o frunza de palmier, cu o fiola speciala atasata (sa nu se ofileasca peste noapte) - 35000/buc
iti poti alege orice fel de flori si de aranjamente florale, iar preturile variaza in consecinta.

seara buna


marcela si alexandra din burtica - DPN 5 sept - dr. nayel cfr2

Mergi la inceput