De ce ?

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lumi spune:

Multumiti, nemultumiti, tot ai nostrii raman.
Si-i iubim ... asa cum sunt.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalina spune:

Of mai dragelor, sa va spun drept, al meu nu stiu cum de este asa de calm. Ca nu ii prea dau ocazia sa vada daca sunt rasa/nerasa decat de vreo doua ori pe saptamana (in cele mai bune cazuri)iar ieri se uita cu jind in bucatarie ca aragazul nu a mai fost folosit de mult. Si, pentru a nu stiu cata oara am spus acele vorbe de duh care ne salveaza cina: "Comanda si tu o pizza ...". Si cu toate astea el tot imi spune ca sunt frumoasa si ma iubeste. Ce o fi in capul lui ... Muncim amandoi ca nebunii, ne vedem doua ore pe zi (cand dormim nu se pune)si in weekend el mai merge si in delegatii si cu toate astea nu l-am vazut niciodata nervozat sau alte alea ... fara un motiv serios (asa cum ma mai apuca pe mine) .

Grace, crezi tu ca in Germania sau in alte parti mai civilizate nu exista cazuri in care se munceste de dimineata pana seara sau in care exista frustrari si necazuri? Ei nu ! Depinde, de la caz la caz ...

Deci raspunsul meu pentru tine DanaR ar fi nu ca "toate fetele de aici sunt gospodine, deschise, extraordinare, destepte si mamici de mamici ...". In unele cazuri nu e chiar deloc asa (vezi subsemnata). Dar ne iubim jumatatile de nu mai putem. Asa, in felul nostru. Eu una as muri instantaneu fara el. Si ei probabil simt asta si de aia le trece dupa focurile de paie...
Hop si io cu parerea mea ...

catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana nitoi spune:

nu conteaza unde locuiesti, conteaza unde te simti acasa, pe cine ai alaturi si conjuncturile prielnice
dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana nitoi spune:

am uitat de sot e fericit alaturi de mine ca in prima zi desi de cand a aparut tudor nu il mai rasfat asa de tare, nu mai mananca mancare gatitia aproape zilnic, nu mai are look-ul asa de ingrijit.... da' merge si nu se infoaie cand m-apuca pe mine de oboseala, ba incearca sa ma tempereze cum poate. e un dragut, si-l iubesc mult, mult
dana

Mergi la inceput