IMUNOGRIP

IMUNOGRIP | Autor: bia

Link direct la acest mesaj

As vrea sa intreb pe cele care au dat copiilor lor acest produs,cum l-ati administrat,medicul mi-a indicat sa urmez instructiunile din prospect,iar in prospect scrie ca trebuie luat 4 zile,apoi 4 zile pauza,dupa care repeti ciclul,iar mai departe intrebi medicul;nu imi este foarte clar ce am de facut.Eu vreau sa-l administrez fetitei mele si vom lua si noi,ati observat,au fost vizibile rezultatele sau nu?Astept raspunsurile voastre.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cristina spune:

Eu i-am dat Sanzienei anul trecut si a fost ok (adica n-a racit f. tare). I-am dat asa cum scrie in prospect 4 zile de 3ori/zi cate 1 ml inainte de masa, apoi 4 zile pauza si inca o administrare timp de 4 zile - asta o data pe luna timp de vreo 4 luni. Dar Bianca ta este marisoara si ar fi bine sa-i dai (este mai usor) ursuleti cu echinaceea (sunt niste bombonele in forma de ursuleti, cu aroma de coacaze negre care se recomanda de la 3 ani incolo). Se da unul pe zi, 15 zile/luna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bia spune:

In prospect mai scrie ca nu trebuie luat mai mult de 6 saptamani;referitor la ursuleti medicul alergolog nu a fost de acord cu ei,spunand ca au sigur coloranti chimici in compozitie si a optat in cazul nostru la echinaceea.Probabil ca o voi suna sa vad ce-mi spune, daca pot continua mai mult de 6 saptamani sau nu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zizica spune:

Eu i-am dat baietelului meu Imunogrip: 4 zile - 4 zile pauza - 4 zile intr-o luna. Medicul mi-a zis ca e suficient pentru ca el nu merge la gradinita, sta acasa si nu e pericol prea mare de contaminare (gripare). Copilul tau merge la gradinita?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca spune:

Nu stiu cum se administreaza insa o prietena de a mea lucreaza in laboratorul unde se prepara aceasta solutie iar sfatule ei a fost sa nu folosim acest produs.-fara comentarii!
Daca vreti ceva naturist ptr. copii si/sau adulti apelati la osciloccocinum sau la farianta similara fabricata in cluj-formula 17.

Raluca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zizica spune:

Ma sperii! Eu deja i-am dat. Ce se intimpla cu acest produs? Daca e de calitate indoielnica, de ce mai apare la farmacie?

quote:
Originally posted by Raluca

Nu stiu cum se administreaza insa o prietena de a mea lucreaza in laboratorul unde se prepara aceasta solutie iar sfatule ei a fost sa nu folosim acest produs.-fara comentarii!
Daca vreti ceva naturist ptr. copii si/sau adulti apelati la osciloccocinum sau la farianta similara fabricata in cluj-formula 17.

Raluca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bia spune:

Acum Bianca nu mai merge la gradinita,in luna august a avut mononucleoza infectioasa,iar de aici au inceput o multime de probleme(acum slava domnului s-au rezolvat),insa pentru a o proteja ni s-a indicat anul acesta sa o tinem acasa,(nefiind an pregatitor),ceea ce am si facut,avand cine sa stea cu ea;insa iarna bate la usa si chiar daca este mai putin expusa nefiind in colectivitate,virozele bantuie si chiar noi putem veni acasa cu te miri ce raceala si tot citind despre produsele naturiste care intaresc organismul am zis ca nu ar strica sa incercam si noi.Sa speram ca va avea efect.

Mergi la inceput