pipeta

pipeta | Autor: miruna

Link direct la acest mesaj

Mai exista si altfel de pipete decat cele din sticla?Nicolas are nasucul infundat si mie mi-e frica sa-i pun picaturi cu pipeta cea din sticla.Daca stie cineva va rog sa ma informati.

Miruna si bebe Nicolas
Sper sa aveti intotdeauna loc in viata voastra pentru inca un prieten.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lala spune:

buna; poti folosi o seringa mica (din plastic) in loc de pipeta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

Miruna,
am eu acasa vreo cateva pipete de plastic, de la niste medicamente americane. Le-am folosit si eu sa-i pun baietelului meu in nas ser fiziologic.(numai una am folosit)Am vazut ca esti din Bacau; daca imi trimiti adresa pe emailul ggasner33@yahoo.com iti pot trimite cu Prioripostul. Eu stau in Iasi si suntem destul de aproape.(baietelul meu are 4 luni jumate)
Sanatae

gabriela si baietii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna spune:

Buna Gabriela si multumesc mult.Medicamentele de la care folosesti pipeta nu se gasesc in farmacii?Poate reusesc sa imi cumpar maine.Da-mi o denumire si daca nu gasesc iti dau adresa mea.

Miruna si bebe Nicolas
Sper sa aveti intotdeauna loc in viata voastra pentru inca un prieten.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

Miruna,

Nu se gasesc in farmacii sau cel putin nu in formatul acesta. E un ibuprofen(ptr. reducerea febrei), iar pipeta e gradata(ptr. cantitati mici la BB mici). Eu am folosit si ptr. a-i da juniorului meu un siropel ca nu prea voia cu lingurita.
Sunt niste medicamente primite de la americani si eu am gasit si alta intrebuintare pipetei.

Sanatate!

Gabriela si baietii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamaria spune:

La farmacie gasesti Vibrocil sunt picaturi pt nas, le vei putea folosi chiar la BB dupa 3-4 luni, si pipeta are varful rotunjit, nu-i poate face nimic la nasuc! (nu stiu sigur daca e din plastic sau sticla, dar nu conteaza, vei vedea ca e excelenta!)
daca BB e micut, insa, noi am folosit tot pipeta de sticla, pt ca vei vedea ca astea "speciale" sunt mai maricele, si la nari foarte mici nu te descurci! Oricum, nu-i poti face nici un rau, chiar cu pipeta clasica, te vei obisnui, lucreaza doar cu atentie... mai rau e cu seringa, pt ca poti sa apesi prea tare pe piston si vei "ineca" copilasul cu prea mult ser, trebuie doar 1 picatura sau 2.

daca dragoste nu e, nimic nu e!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iris spune:

picaturile de nas otriven au pipeta de sticla dar cu balonas la virf, tare faine, cred ca sint si in ro

Mergi la inceput