Ruperea turtei

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simonab spune:

Ah ... si i-am taiat si o bucatzica de par (prins cu funditza rosie desigur) ca sa avem amintire...

Simona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamica dulce spune:

eu de turta acum aud prima data..deci la fete se rupe turta si la baieti se taie motzul???
si cam ce obiecte sa pun pe tava ca parca am nebuloasa in loc de imaginatie
ca in vreo doua saptamani taiem si noi motzul lui Marc..are ceva daca nu e fix la un an?? ca nu a fost posibil,dat fiind ca nasii traiesc in ro...ar fi cam un an si doua-trei sapt..

http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=mamica%20dulce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Noi am rupt turta fix la un an, dar nu-i obligatoriu.Turta era patrata!, dar important e sa manance si fetita din ea 9 asa mi s-a spus, eu nu ma pricep!)
In rest, au zis fetele cam tot!

Sabina & Sofia Galagia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palmyrah2002 spune:

La noi la Iasi,se face un colacel(cam de 1 kg)-si pentru fete si pentru baietei,pe care nasul il tine deasupra capului bebelusului ,iar nasica taie in forma de cruce din perisor.Noi am lipit parul pe un banutz de argint.
Cu ocazia motzului am dat si colacii la nasi si le-am cumparat citeva cadouri.
Evident ,nu a lipsit tortul si tavitza cu lucruri de pe care Mihnea a ales:calculatorul de buzunar, paharul,seringa si cartea.
La Gura Humorului unde eu am botezat nu se face colacel.Se taie din perisor si atit
.Cristina si Mihnea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cl spune:

Mamica dulce, eu stiam ca motul se poate taia si dupa un an, dar, cica, nu trebuie sa-i tunzi pana nu le tai motul. Numai turta trebuie rupta pana la un an si numai la fetite. La baieti se taie doar motul.
Claudia

Mergi la inceput