Cum ati alege sa aveti copii?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lily spune:

Deocamdata nu sint casatorita, dar daca dupa aceea nu am putea avea copii, as alege adoptia. Cred ca eu una m-as putea atasa de orice bebe sau copil datorita puritatii lui. Astfel as face si o fapta buna.

"Daca dragoste nu e, nimic nu e"

Lili

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana cretu spune:

Sunt de acord cu tine, Julie! As prefera adoptia decat alte metode!

oana-cannes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CORNELIAP33 spune:

Nu pot vota pentru ca nu exista aceasta varianta. As face orice -FIV, mama surogat,adoptie si orice ar mai fi posibil,,,. dar eu, multumita lui Dumnezeu, am un copil si nu este cazul.



Cornelia si bb Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martha78 spune:

In mod sigur as opta pentru adoptie, chiar ma gandesc deseori la asta deci pot spune ca sunt la un pas de a infiia un copil. Ideal ar fi sa ai propriul tau copil, dar daca nu se poate, adoptia o vad ca pe cea mai rezonabila solutie.

Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danateo spune:

Din totdeauna am avut o admiratie pentru femeile care desi napastuite de soarta pt ca nu au putut avea un copil al lur, au decis sa ofere dragostea lor unui alt suflet napastuit, ramas dintr-un mativ sau altul fara parinti... Nu cred ca poate exista gest mai altruist decat acela de a adopta un copil, de a oferi dragostea ta unei fiinte necajite, care are nevoie de un camin...

Dana si bb Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rachel owen spune:

Daomne,ma inspaimanta gandul asta.
E simplu sa raspunzi cand ai sau astepti
deja un copil.Dar eu?Cred ca m-am gandit deja.
As face FIV.Ar fi singura sansa.Dar fetele mi-au
spus sa nu disper inca.
Cred ca dupa capul meu as fi facut deja.








Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirod spune:

Am votat adoptie fara sa ma gindesc - sint atitia copilasi parasiti...

DORIS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen77 spune:

As recurge in primul rand la FIV, apoi la mama surogat, si, daca nici asta nu ar merge, adoptia. Precizez ca acum 1 an chiar incepusem sa ma gandesc la FIV, dupa 2 ani de incercari nereusite, dar minunea s-a intamplat si a aparut Matei .

Carmen si bb Matei Gabriel

http://community.webshots.com/user/carmen77102

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivi spune:

As incerca FIV. Nu exclud totusi adoptia unui copil. As fi in stare de fapt sa si infiez si sa fac si FIV. Nu ma sperie gandul de a adopta un copil, mai mult gura lumii care este ingrozitor de rea, dar dragostea copilului cred ca nu se compara cu rautatea ce ne incolteste la fiecare colt de strada. Am admirat intotdeauna persoanele care cresc copii infiati. Despre mine consider ca am puterea sa ofer dragostea unui copil infiat. Iubesc prea mult copii si parca cei abandonati au o frumusete aparte si o dragoste profunda.
Daruiti iubire si lasati-va iubite!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elara spune:

FIV - categoric. Nu as putea renunta deloc usor ca dragostea noastra sa nu aiba un fruct, sa nu am copilul lui.
Daca nu s-ar putea FIV as alege adoptia. Nu - pentru mama surogat. Si nu cred ca as putea renunta definitiv.

"Ataseaza-te de cei care te pot face mai bun, primeste pe cei pe care, la randul tau, ii poti face mai buni."
Seneca

Mergi la inceput