Rochia de mireasa (2)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Catalin spune:

quote:
Originally posted by BR

Salut, TILIS ! Sunt Adriana. Ti-am vazut pozele de la nunta si mi-am dat seama ca ai organizat petrecerea la Hotel Caro. Eu ma casatoresc in vara si am ales tot Hotel Caro. As vrea sa-mi dai cateva detalii despre restaurant. Ai fost multumita de servicii ? Mie mi se pare cam mica sala pt. nr. de invitati pe care estimez ca-l voi avea (100 - 120 pers.). Cine ti-a decorat sala (scaune, mese, baloane) si cat te-a costat ? Deocamdata atat. Sunt cam bulversata de cate lucruri am de pus la punct. Poate ca am sa mai apelez la tine, daca nu te deranjeaza.
Multumesc. Mult noroc !


Buna, Adriana!

Bun venit intre noi si sa aveti o nunta de vis in vara!
Poti gasi recomandarea Catalinei (tilis) despre restaurantul hotelului Caro mergand la subiectul dedicat acestui gen de recomandari: http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=16115

Incearca sa lasi bulverseala deoparte pentru ca vei gasi aici ajutorul de care ai nevoie pentru nunta. Crede-ma pe cuvant, pentru ca si eu sunt direct interesat de nunta pe care o sa o am in toamna si am gasit deja destule informatii pe forum.

Singura rugaminte este sa postezi intrebarile tale in cadrul subiectelor dedicate: rochii de mireasa, decoratiuni, restaurante, nasi... le gasesti pe toate in sectiunea de botezuri si nunti: http://www.desprecopii.com/forum/forum.asp?FORUM_ID=55 ... in felul acesta vom gasi cu totii mai repede exact informatiile de care avem nevoie. Iar daca nelamurirea ta nu se regaseste in niciunul din subiectele existente, deschide un subiect nou si pune intrebarile tale acolo.

Cat despre discutiile particulare cu tilis sau cu oricine altcineva, iti recomand sa folosesti mesajele private pentru a evita supraincarcarea forumului.

Pentru alte detalii si nelamuriri, nu ezita sa intrebi, iti garantez ca ti se va raspunde!

Multa bafta!
Catalin


Think pink!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalin spune:

Subiect initial: "O nunta ca in povesti"
raspuns postat de matza, 30/01/2004, 14:58:56

Bibi, (...) eu cred ca tie iti plac rociile de mireasa cat mai simple, fara trena (daca s-ar putea scurte - insa nu poti din cauza ca nu vrea "el" asa!!...nu?)...aici o sa gasesti o varietate, vezi daca iti place ceva, in general au rochii de mireasa foarte mari, ca de printesa, dar nu stica sa-ti "arunci un ochii".
Daca nu gasesti mai vedem.
Te-ai gandit si la varianta de a cumpara una la mana a 2a? adica purtata odata? Sti o rochie de mireasa putrata o data se poate curata la curatatorie si devine ca noua!!...si totusi este aproape la jumatate de pret!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natydea spune:

O multime de modele de rochii de mireasa puteti gasi si aici:
http://www.abrideschoice.com/index2.html
si va duceti la fiecare designer in parte la colectia lui. Sunt cel putin 200 de modele.
Sper sa va placa multe dintre ele, mie mi-au placut. Urmeaza sa gasesc croitoreasa si cam cat ma costa. Aveti idee?
Dea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalin spune:

Subiect initial: "Rochie de mireasa - urgent"
postat de pandurum, 05/02/2004, 14:01:54

Sunt Mihaela din Bucuresti. Am nunta pe 17 aprilie si pot spune ca m-am inspirat foarte mult din acest forum.
Nunta va fi la rest Jaristea. Dar eu am nevoie urgent de rochie de mireasa. As vrea sa inchiriez, sau sa cumpar ceva la mana a doua. Nu-mi plac rochiile clasice, ci ceva combinat alb cu bleu sau cu albastru, sau una crem, nu stiu exact.
Puteti sa ma ajutati?
Multumesc din suflet!



raspuns postat de natydea, 05/02/2004, 14:16:15

De ce nu iti faci la comanda ceva dragut cu alb si bleu, sau galben. La Agnes Toma mi se pare ca mai au si modele cu alte nuante.
Daca vrei sa te inspiri de model de rochie uite aici un site dragut cu multe modele:
http://www.abrideschoice.com/index2.html
Dea



raspuns postat de Androix, 05/02/2004, 14:44:42

Frumos restaurant ai ales, Mihaela. Si eu tot acolo mi-am facut nunta in oct. 2002 si pot sa-ti spun ca in ciuda faptului ca atmosfera a fost frumoasa, servirea ireprosabila si mancarea super gustoasa, d-na Laura mi-a lasat totusi un gust amar.
In ce priveste problema ta cu rochita de mireasa, ai intrebat pe Lipscani la magazinele de profil? Aproape toate au si pentru inchiriat. Eu iti recomand sa incerci acolo chiar daca in vitrine sunt expuse rochiile clasice care nu iti plac tie, pentru ca in magazin au si modele de alte culori, sau combinatii, cum vrei tu.
Iti doresc sa ai o nunta de vis, sa fiti fericiti si sanatosi!

Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaDo spune:

DACA VRETI SA VEDETI O ROCHIE ORIGINALA,CARE SE POTRIVESTE SI UNEI D-RE DE ONOARE SI UNEI NASE (CUM AM FOST EU!!!) DAR SI UNEI MIRESE CARE VREA SA INLOCUIASCA ALBUL IN BLEU.......
Oana
P.S. ROCHIA E DE VANZARE !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ~Mara~ spune:

eu am nunta anul asta in mai.sincera sa fiu eu nu prea am incredere in rochiile facut la comanda.dar poti incerca la targul de rochii de mirese de la marriot.si sa iti iei o rochie gata facuta.preturile nu sunt mari iar rochiile sunt chiar mistho.sau daca ai posibilitatea sa te duci in turcia,sunt cartiere intregi cu rochii de mirese.si niste preturi de nu iti vine sa crezi.eu mi-am luat rochia cu 300$ cu toate accesorile.de la pantofi pana la voal.casa de piatra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaDo spune:

http://community.webshots.com/user/ooanaa2003

quote:
Originally posted by oanaDo

DACA VRETI SA VEDETI O ROCHIE ORIGINALA,CARE SE POTRIVESTE SI UNEI D-RE DE ONOARE SI UNEI NASE (CUM AM FOST EU!!!) DAR SI UNEI MIRESE CARE VREA SA INLOCUIASCA ALBUL IN BLEU.......
Oana
P.S. ROCHIA E DE VANZARE !


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camys_2000 spune:

Eu mi-am facut rochia de mireasa la Venus, m-am dus intr-o doara acolo, am dat peste o croitoreasa, m-a acceptat ..si mi-a facut-o exact cum i-am spus. Am fost super incantata.

A fost o experientza extraordinara sa-mi fac rochia la comada..pentru ca eu am cautat materialele, de la Picasso l-am luat pe cel ptr corset si cel ptr fusta l-am luat din magazinul care e peste strada de Venus.

A fost frumos, ce sa mai...emotii mari, calatorii in Bucuresti , la proba, distractii...

Eu m-am inspirat de pe site-ul www.pronuptia.com

Va pup si sa fitzi nishte mirese fericite !

Carmen

http://community.webshots.com/user/camys_2000

Mergi la inceput