Cum v-ati ales nasii de cununie?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danamunti spune:

Noi ne-am casatorit acum aproape un an(in iulie facem un an) si am avut nasi tineri,de virsta noastra.Pe unii i-a uimit,insa altii ne-au laudat pt asta.Noi sintem super incintati de ei mai ales ca ne intelegem de minune.Sintem ca fratii si tinem mult unii la altii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smmiha spune:

Eu si sotul meu hotarasem ca vrem nasi tineri, distractivi si care sa respecte hotararile noastre in organizarea nuntii.Cam greu, nu? Stiam si cine era potrivit, dar ne temeam ca fiind ruda se vor opune cei din familie, era vorba de verisorul meu, dar la ziua acestuia el a anuntat ca vrea sa fie nasul nostru, asa ca totul a fost gand la gand cu bucurie. La nunta nasii nostri au stat numai pe ringul de dans, ba chiar s-au apucat sa cante si ne-am inteles super cu tot ce era legat de organizare.
Singura problema este ca nu prea-mi vine sa le zic nasi, dar nici lor nu le este usor sa ne zica fini.

Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns canuta-om-sucit spune:

Nasii nostrii sunt nishte tipi cam la 50 de ani. Tipul e prieten din copilarie cu socru. Nu am avut nimic impotriva pentru ca noi chiar nu aveam preferinte. Ce prieteni avem noi si am fi vrut sa ii avem de nasi nu sunt casatoriti. Noi aveam de ales intre 4 perechi care sa ne fie nashul, numai ca socru mai nerabdator nu a mai stat pana sa ne hotaram noi si i-a sunat pe actualii nasi si le-a spus. O singura dat i-am vazut si mi s-au parut nishte oameni ok. Acum eu nu dau 2 bani pe cine imi este nas eu nu cred in faza cu parintii spirituali.Daca e sa te ajute tot mama si tata te ajuta daca nu nimeni.

aura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreutza spune:

Cei mai buni prieteni la vremea respectiva, verisoara mea cu sotul.
Iar nasii de botez, verisoara sotului cu sotul. Ei, ce combinatie, nu-i asa?
Cu drag,


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mstroie spune:

Noi ne-am casatorit acum 4 ani, eu aveam 22 ani si sotul meu avea 25 iar nasa si nasul aveau 23-24 de ani. Nasa este prietena mea din copilarie iar nasul era vecin de bloc cu sotul meu. A fost foarte frumos, eram foarte mandri la nunta ca avem nasi tineri si frumoasi dar din pacate nu am putut sa ne bucuram de relatia nasi-fini, de vizite la nasi pentru ca la 3-4 luni dupa nunta noastra ei s-au despartit. Cu nasa inca ne vizitam, ne intelegem bine, dar din pacate cu nasul nu s-a putut pastra nici un fel de relatie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M. Gina spune:

Deci poate e mai bine sa-ti alegi nasii dupa ce au deja 5-7 ani de casnicie fericita....

Mergi la inceput