A venit Mosul!!!!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lulu75 spune:

Minunate clipe traiti. Deabia astept si eu un BB.

Luminita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alba spune:

Darian,azi dimineatza,dupa ce si- a primit cadoul de la mosh Nicolae,ma intreaba:
- Mami,da moshu de ce n-a venit la noi,sa bea o cafea ?


***Alba***
http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=alba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alba spune:

quote:
Originally posted by papadie

Si la noi a venit Mosu'. Mi-a adus ciocolata de menta (evident ), un mos Craciun din pasla cu un sac plin cu bomboane de lamaie (evident ),mosi Craciuni si oua de ciocolata, un ghiveci cu o floare din aceea traditionala de Craciun cu flori mari si rosii, un buchet de trandafiri. Lui Ionu i-a adus bomboane de cafea si ciocolata tot de cafea (si le-a cumparat singur eu fiind consemnata la "pat" dar a fost atat de "surprins":-)) ).
siiii SURPRIZAAAA azi dimineata la usa langa podoabele traditionale agatate de noi am gasit o ramura de brad pe care erau puse oua de ciocolata si Mosi Craciuni de ciocolata. Venise Mos Nicolae de la vecinii nostri :-)))

Sarbatori fericite!


Papä,ce coincidenta,mai, si eu maninc multa cioco de menta,hmmm,"aftereit",miam-miam!
Nu cumva ii spune Craciunitza,la floarea,care ti-a adus-o Moshu ?


***Alba***
http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=alba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina spune:

quote:
Originally posted by alba

quote:
Originally posted by papadie

Si la noi a venit Mosu'. Mi-a adus ciocolata de menta (evident ), un mos Craciun din pasla cu un sac plin cu bomboane de lamaie (evident ),mosi Craciuni si oua de ciocolata, un ghiveci cu o floare din aceea traditionala de Craciun cu flori mari si rosii, un buchet de trandafiri. Lui Ionu i-a adus bomboane de cafea si ciocolata tot de cafea (si le-a cumparat singur eu fiind consemnata la "pat" dar a fost atat de "surprins":-)) ).
siiii SURPRIZAAAA azi dimineata la usa langa podoabele traditionale agatate de noi am gasit o ramura de brad pe care erau puse oua de ciocolata si Mosi Craciuni de ciocolata. Venise Mos Nicolae de la vecinii nostri :-)))

Sarbatori fericite!


Papä,ce coincidenta,mai, si eu maninc multa cioco de menta,hmmm,"aftereit",miam-miam!
Nu cumva ii spune Craciunitza,la floarea,care ti-a adus-o Moshu ?


***Alba***
http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=alba



Si mie imi place mult "After Eight"si mosul a tinut cont,mi-a adus un ditamai cutioiul plus un mos din cioco de menta,plus alte dulciuri si incerc sa ma controlez cu mincatul sa nu ma fac cit casa.

Marie a primit un puzzle cu animale si carticele pe care le-a si scris cu pixul,ii place f mult sa scrie(imi mizgaleste toate revistele si cataloagele),cind ii oboseste minuta dreapta,scrie cu stinga si tot asa,vreo 2 ore.Culmea e ca tine corect pixul,s-a prins singura ca nu se tine vertical.

Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MirelaV spune:

papa, io care nu mananc dulciuri de fel..k nu ma atrag vreau sa zic k mi-a plouat in gura cand am citit ce ai primit de la mos..hihihi

MirelaV

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

M-ati innebunit cu After Eight. Am citit ce ati scris voi si m-am repezit si eu la cutia mea de After Eight! Uite de aia nu mai scriu eu la "cum slabim" :))

ruxij

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missiday spune:

A venit si la noi moshu', numai ca pe-al doilea l-am prins cand scotea cadourile din sifonier(era deja 6 dimineatza si era stresat:))asa ca eu mi-am primit prima cadoul :))
Raducu a fost tare incantat de cartile primite si de dulciuri, mai putin incantat de papuceii de casa(pe care acu' trebuie sa-i si poarte), si foaarte incantat de pistolul cu capse cu care ma streseaza si acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Camelia spune:

La noi a venit Mosul vineri seara.Cand ne-am intors de la Weinachtesfest am gasit cadourile in ghetute.Uite asa a facut Teodora cand a gasit punguta cu cadouri:
"Eeeeezi,mama? Mit Moshiu." In traducere libera "Vezi,mama? Am primit de la Mosu " .

Credinta face totul posibil; dragostea face totul usor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns canuta-om-sucit spune:

si la mine a venit Moshuuuuuuuuuuuuu.Am avut o simtire ca atunci cand eram mica.Eram la parintii lui si dormeam amandoi.Dimineata Dan s-a trezit si m-a anuntat ca a venit Moshu.Era ca atunci cand eram mica soramea mai mare se scula prima ea deja manca din dulciuri si eu abia vedeam ce am primit asa a facut si Dan. A fost atat de fain.Acum sa ma laud De la Dan am primit Sarbatoarea Tapului Mario Vargas LLosa de la mama lui Dan o crema de corp si una de maini din Elvetia de la tata lui Dan un pix si un stilou Borghini.Iar Dan a primit o tabachera de la mine:)Va pup ca deja al meu face scandal

aura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucami spune:

Meeey rau este atunci cand nu mai stai cu mama si cu tata! De cand m-am mutat si stau singura, cred ca mosul nu imi mai stie adresa si nu mi-a lasat nimik!!! Norok ca s-a trezit pe ultima suta de metri si s-au intalnit prietenii mei cu el , ca anul asta cadeam in butoiul cu melancolie.Ce am primit: un cocos de plus super fain care atunci cand il apesi pe burta face cucuriguuuu!

Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!

Mergi la inceput