De ce mi se zbate okiu'?....

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns biankita spune:

mie mi se intampla des, e lipsa de calciu.
daca eshti superstitzioasa, fa o cruce deasupra ochiului sa fii linishtita sufleteshte.

biankita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaP spune:

Mi s-a intimplat si mie sa mi se zbata un ochi foarte des la inceputul sederii in Canada:)Cel mai des mi se intimpla dupa ce faceam dush. Acum cred ca era ceva pe fond nervos, desi la momentul acela nu mi se parea ca sint stresata. Mi-a trecut cam in 2-3 luni fara sa i-au nici o masura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDRUSHKA spune:

Pe-asta cu calciul n-o stiam.
Multumesc ptr "descantece" o sa le incerc si pe-astea.

Yesterday I dared to struggle, today I dare to win!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamica dulce spune:

asa stiam si eu ca nu trebuie sa spui cand ti se zbate si sa.l inchini.
in rest...fa.i cu okiul oftalmologului


http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=mamica%20dulce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lai spune:

Andreea,
Cum a fost la concert?
I-am vazut si eu acu' doua saptamani aici in Californica, a fost tare fain, ca Paula are o voce asa de calda si frumoasa, iar la Iris s-a incalzit toata sala si a fost tot o tzopaiala. Da' m-a intristat Minculescu saracu', vazut de aproape arata nasol de tot..
A avut loc intalnirea de gradul III? S-a oprit okiul din miscari involuntare?
Hai ca te-am luat la intrebari

Lai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDRUSHKA spune:

Acu' acu' am picat si io de la contzert! super!! Mi-au dat lacrimile la Paula si m-am dezlantuit la iris! M-au enervat ingrozitor niste ciobani din spate care strigau numele Paulei si tipau isteric tocmai in momentele cele mai lirice.. Deh, uscaturile...E asa de firava fata asta, delicata si sensibila, toata numai un zambet....Si Irishii mi s-au parut oameni deosebiti.. e adevarat ca Minculescu arata mai groaznic (pleonasm, stiu...) decat la TV, dar am inteles ca este bolnav.. are un abdomen imens....cineva i-a spus"sunteti obosit d-nule Minculescu?" la care el:" Da, ma paste somnul mortii..." prietena mea ii zice " stiu ca sunteti un familist convins" El: "da, din pacate... nu ma aliniez generatiei mele". A fost o seara grozava.

Despre intalnirea de gradul III....
In primul rand m-am stresat sa arat super. In final m-am imbracat in stilul meu favorit, sexy-elegant, intr-un deux-piece negru , m-am fardat cat mai artistic, nu de alta, dar sa "defilez" ca si cum ma simt excelent in pielea mea. In parcare, nu-mi faceam curaj sa ies din masina si sa intru in cladire. mi-era groaza de prima privire, de intalnirea cu ei. Imi transpirau palmele si mi-era groaza sa nu ma impiedic....Cand colo... ei nema. La masa VIP urilor era asezat frate-sau ( e avocat si din cate am priceput el i-a facilitat viza Paulei Seling) si eu stateam cu un rand mai in lateral, in spate, puteam observa foarte lejer totul la masa lor. ma calmasem, glumeam cu prietenii mei, cantam... In timpul recitalului l-am vazut, i-am cunoscut profilul... are un nas foarte.. pronuntat. S-a ingrasat ingrozitor, nu mai era absolut nici o asemanare intre omul "meu" din trecut si individul ala aruncat asa intr-o rana pe un scaun, care nu aplauda, nu participa la spectacol. Cand eu eram sa fac poza cu Paula vine prietena mea si-mi spune: " aoleo, sa vezi ce urata si-a tras...." Am zarit-o si eu apoi, cu prudenta , sa nu vada c-o studiez. Urata. Verdict final. In afara picioarelor. Probabil de-aia a si ales-o. La nu m-am uitat, ca mi-aduc aminte ca avea un fix, dar nici nu m-a mai interesat. Am simtit ca-mi cresc aripi... Si canta Iris " De vei pleca..." si io ma unduiam .. si ma simteam fromoasa si dasteapta ( nu ca asa ar fi, da' io asa ma simteam in clipa aia) Si self-esteemu' meu atinsese cote grandioase...
Nu ni s-au intalnit privirile, dar sunt convinsa ca m-a vazut, n-avea cum sa nu. La plecare, eu stateam pe un fotoliu ( acelasi fotoliu pe care stateam amandoi la nunta lui frate-su cu ceva ani in urma... A trecut mai intai ea, roscata, apoi el, ocolindu-ma. Am simtit o mare tristete, o oboseala a sufletului "uite ce a ramas dintr-o mare iubire...suntem straini, straini, straini....Si niciodata nu vom mai fi altfel. Mi s-a parut incruntat, obosit, buhait, nefericit. Nici un zambet, nici o licarire. Pentru un moment m-am simtit vinovata de exhibitionismul meu mai mult sau mai putin inocent, mi-a parut rau pentru el o secunda si apoi m-am gandit la viata mea si la cate am realizat de cand nu mai sunt cu el, si la omul drag de langa mine si multe altele. Si-n clipa aia am pus punct.


Si, ca sa nu ma acuze moderatorii ca sunt off-topic, pe cuvantul meu daca mi s-a mai zbatut okishoru' de la marea intalneala...
va pupn pe toti

Yesterday I dared to struggle, today I dare to win!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lai spune:

Andreea,

Bineinteles ca esti frumoasa si dasteapta! Si daca si self-esteem-u' e sus, mai bine nici ca se poate Bravo tie ca ai clarificat incheierea unui capitol si multa bafta si pe drumul frumos pe care il ai in fata!



Iar okiu' batu-l-ar vina stia el ce stia!



Lai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andruska spune:

Eu spun asa: daca este bine sa sa opreasca pana ma culc sau pana... ceva, daca este de rau sa se opreasca imediat.

Sa stii ca functioneaza....

La tine cum a fost ?

Andra cu burtica de 32 saptamani si Andrei (4,3 ani)
Album Andrei:
http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=954&cid=448

Mergi la inceput