Tot despre pasapoarte

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iren spune:

Daca tot este deschis deja un subiect despre pasapoarte,o sa intreb aici,poate stie cineva.Deci:sotului meu ii expira pasaportul in iunie 2004,dar nu stie daca are atunci timp sa-l preschimbe.In schimb,avem acum,in decembrie,o saptamina la dispozitie pentru asta.Aveti idee daca un pasaport se poate schimba cu 6 luni inainte de expirare?
Multumiri anticipate

Iren&Bogdanelu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iren spune:

Nu stie nimeni?Macar o adresa de mail,ca sa-i pot intreba direct...Plizzzz...

Iren&Bogdanelu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OtiliaLia spune:

quote:
Originally posted by iren

Daca tot este deschis deja un subiect despre pasapoarte,o sa intreb aici,poate stie cineva.Deci:sotului meu ii expira pasaportul in iunie 2004,dar nu stie daca are atunci timp sa-l preschimbe.In schimb,avem acum,in decembrie,o saptamina la dispozitie pentru asta.Aveti idee daca un pasaport se poate schimba cu 6 luni inainte de expirare?
Multumiri anticipate

Iren&Bogdanelu


Da se poate schimba cu 6 luni inainte. Oricum daca intra in tara nu poate iesi cu acel pasaport daca exista mai putin de 6 luni pana la expirare !
Acest lucru vi se va spune oricum la intrarea in tara. Dar cred ca o saptamana e cam putin... mai ales ca anul acesta de sarbatori este concediu prelungit pentru "administrativi".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iren spune:

Da,stiu ca este cam putin timp,dar ne-am gindit sa mergem in audienta la comandant,sa-i explicam situatia,asa am facut si anul trecut pasaportul bebeului,cu audienta,si in 5 zile a fost gata,dar ai dreptate,acum depinde si de programul lor,ca-s in prag de sarbatori.
Multumesc mult pentru raspuns

Iren&Bogdanelu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

Iren vezi ca este o adresa cu site-ul lor. Si eu le-am scris dar nu mi-a raspuns nimeni.
Succes,
Gabriela si baietii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

Veste mare!!! Ca urmare a faptului ca am scris la minister un mail, cei de la Iasi au fost "urecheati" ca nu dau relatii bune, desi nu ei sunt de vina si azi am fost chemata si se rezolva totul mai repede decat am sperat.
Multumesc din suflet pt adresa de email si uite domnule ca au inceput si aici sa raspunda si sa se puna in priza la cate o situatie "speciala",sa spun eu.
Cineva acolo sus ma iubeste , nu?
Sanatate multa si felicitari pentru modul cum reusiti sa-i ajutati pe ceilalti,
Gabriela si baietii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liviu`s spune:

Deci pana la urma se poate.

Mergi la inceput