Comenzi torturi

Comenzi torturi | Autor: danilamonica

Link direct la acest mesaj

Stie cineva daca a comandat bineinteles un tort de la Sheriffs pt copii, cat de bun este?
Ca as vrea sa comand si nu stiu daca merita acolo sau la Casa Veche din Romana...
Ma ajuta cineva

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iuliacm spune:

Monica, nu am comandat torturi de la Serifs nici de la Casa Veche.
De ziua lui Alex eu am comandat la o cofetarie din cartier, unde fac toruri de fructe cu frisca din smantana. A fost delicios!

De fapt, altceva am vrut sa-ti spun. Pe la toate cofetariile gasesti ornamente pentru torturi cu personaje din desene animate, sau cu trenulete. Sunt de mare efect, garantat! Nu sunt comestibie, sunt din plastic dar sunt foarte frumoase. Eu am luat Alba ca zapada cu 7 pitici. Copii au fost foarte incantati, fiecare a plecat acasa cu cate un pitic.

Petrecere frumoasa!
Iulia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tilis spune:

Monica, eu am mancat de la o nunta tort de la Sherifs si mi-a placut fff mult - era tiramisu combinat cu tort diplomat.
Dar nu trebuie sa te limitezi la 2 cofetarii. Ai incercat Cofetaria Scala (e in Pantelimon)? Au niste torturi bestiale!!!


http://community.webshots.com/user/tilis100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalin spune:

Bun gasit!

Am incercat torturile din Sheriff's si din Casa Veche insa, de departe, pe cele mai bune si mai convenabile ca pret le-am gasit la o cofetarie cu laborator propriu situata in zona Dristor-Racari (aproape de benzinaria Mol).
Cand am intrat prima data acolo si am vazut vitrinele, va spun sincer ca am ramas socat sa vad toate bunatatile de acolo la niste preturi ridicol de mici. Am facut o comparatie cu locul unde mancam pana atunci cremsnit si era o diferenta imensa, atat de cantitate, cat si de pret!!!

Am intrebat si primesc comenzi de torturi, inclusiv pentru nunta, botez sau o petrecere, asa ca iti recomand cu toata convingerea aceasta cofetarie.

Catalin


Think pink!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Catalin, spune-ne cam cat costa kg de tort?

Crinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalin spune:

quote:
Originally posted by crinuta

Catalin, spune-ne cam cat costa kg de tort?

Crinuta



Dati-mi putin timp sa ajung in zona aceea (am de verificat mai multe restaurante acolo) si va voi spune cam care sunt preturile la torturi.
Dar, pentru o comparatie, am vazut un ecler cat o zi de post la doar 14.000 lei... mniaaam, si acum mor de pofta cand ma gandesc!

Catalin


Think pink!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Merci mult Catalin. Si eu vreau ecler. Daca tu zici ca e mare si costa 14000 doar e ok.

Vroiam sa va spun de o cofetarie, tot cu laborator propriu, in intersectia Berzei cu Stirbei Voda. E pe partea dreapta in drum spre Municipal.
ESte noua, de cateva luni, si ce pot sa va spun ca au produse foarte bune si intotdeauna proaspete. Preturile sunt mai mici ca in alte locuri.
Primesc comenzi pt torturi, iar daca nu ma inseala memoria un kg este 175000 lei. Este super, daca ma gandesc ca unde am comandat eu tortul kg era 250000 lei.

Crinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

Incercati cofetaria Indiana din Drumul Taberei (la Romancierilor).Au laborator,toate prajiturile si torturile sunt proaspete si foarte bune.Au tort de ciocolata,dobosh,diplomat,toate la 130000 lei/kg.
Acolo mi-am comandat tortul de nunta si toti invitatii au zis ca a fost grozav.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Eu una va recoman cofetaria Liliana,este la intersectia de la Ion MIhalache cu str.Turda.Au cele mai bune prajituri pe care le-am mincat eu si credeti-ma am mincat,ca deaia.
1kg de tort este 150000,diplomat cu mascota este preferatul meu.
Valentina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

Da,a fost tort diplomat.La cata mancare a fost,daca as fi avut un tort mai "greu" nu stiu cine mai putea sa-l pape.Dar asa toti mi-au zis ca a fost grozav.Si chiar a fost,ca primul etaj l-am luat acasa si a doua zi am mancat si noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalin spune:

Subiect initial "Tort de botez"
postat de Delia, 03/01/2003, 22:17:44

Ma pregatesc sa-l botez pe bebe si as vrea sa-mi recomandati o cofetarie care face torturi meseriase daca stiti cumva.
Multumesc mult!
"La multi ani!"



raspuns postat de Gaby, 04/01/2003, 11:57:12

STIU CA ESTE UNA FOARTE BUNA ....TORTURI NEMAIPOMENITE IN BRANCOVEANU ERA...MA MAI INTERESEZ IN URMATOARELE ZILE DACA VREI...SI SE NUMESTE FOTO CHAKE ....

AM REVENIT SA-TI SPUN CA AICI S-AU FACUT PENTRU PRIMA DATA IN ROMANIA TORTURI PERSONALIZATE.... POATE TE INTERESEAZA.....HIHIHIPOATE II PUI POZA LUI BEBE....
GABY SI RAZVAN



raspuns postat de Delia, 04/01/2003, 23:28:53

Gaby, multumesc mult, este cumva cea de pe prima straduta cum vii dinspre Drumul Gazarului spre Berceni, ca pe aceea am testat-o.
Daca nu spune-mi te rog adresa, in Berceni oricum sunt multe cofetarii bune.
Multumesc mult!
"La multi ani!"



raspuns postat de danis, 06/01/2003, 11:10:04

depinde de zona in care stai, dar daca nu-ti este greu sa ajungi in vitan, este pe bd ramnicu valcea (de la dristor spre bobocica) o cofertarie numita georgy's; in afara de torturi, iti recomand pricomigdalele; sunt grozave!

Daniela si bb Anda



raspuns postat de Gaby, 07/01/2003, 09:28:24

DELIA VORBIM DE ACEAS COFE...,MAI INCEARCA DACA VREI SI LA TIP-TOP...SI AICI DE FAC TORTURI FOARTE BUNE SI MAI NOU FAC SI EI PERSONALIZATE....
MAI CAUT.....
GABY SI RAZVAN



raspuns postat de MariaM, 07/01/2003, 09:33:32

Buna fetelor,
LA Photo Cake, i-am facut si eu lui Vladut tortul cand i-am taiat motul..
Au adresa de internet www.photocake.ro
Acolo i-am sio dat comanda...decat m-am dus si l-am ridicat...
a fost super bun la gust si super frumos..estetic vorbind..:))
Va pup si sa fiti sanatosi si sanatoase...

Maria



raspuns postat de Bettina, 08/01/2003, 01:22:19

Draga Delia, eu iti recomand cu caldura cofetariile ANA!
Totul este ffff proaspat si ffffff delicios. Eu numai de acolo cumpar si pana acum am fost multumita. Singurul inconvenient ar fi preturile piperate, dar eu sunt de parere ca MERITA! ....si doar o data implineste puiutul tau un anisor!
LA MULTI ANI si SUCCES!

Numai de bine, Madi&Antonia



raspuns postat de Delia, 08/01/2003, 22:47:13
Multumesc multa fetelor pentru raspunsuri, m-am dus la Photocake si
l-am comandat - m-a incantat ideea cu pozita pe tort atat de mult.
Dupa ce il mananc o sa va spun cat de bun a fost si poate pun si o poza pe site de la botez.
Multi la burtici, mamici si bebei!

Mergi la inceput