FIV 3

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monbb1 spune:

Merci mult pt fiecare gand bun scris.

Nu va intristati , asa a fost sa fie pt noi dar reusite sunt. Avem 2 exemple si am auzit de multe altele. Cum spuneam am vazut si pe alte forumuri: sunt reusite , chiar f multe!

Stati cuminti si va tin pumnii la toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Cum sa te uit Cloe?M-am referit la o sarcina dusa pana la capat.Tu esti mamica FIV eroina cu in burtica...Eu zic sa daramam toate procentele lor si sa reusim toate daca nu acum in primavara sigur.
Cloe,dar cerclaj ce a spus dr?Iti face sau nu?Daca nu iti face cerclaj esti o tare!
Acum mai iei tratament ,Cloe?


Va doresc la toate numai bine si sa stati cumintele in pat!




Gabi si Simonica de 2 anisori .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cloe spune:


Fetelor, toate care treceti prin atatea pt. a deveni mame sunteti eroine!!!

Gabi, eu de la inceput am luat numai progesteron si ala nu-l mai iau de la 6/7 saptamani. De cerclaj medicul a spus doar ca deocamdata nu sunt motive sa-mi puna. Sa vedem...

Cloe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Neata,fetele!


Astazi incepe week-endul.La noi acest week-end este cu sarbatoare pt ca sotorul meu scump si drag implineste 33 de ani.Astazi trebuie as merg sa-i iau un cadou...doar asa sa ne cumparam si noi cate ceva ca de altfel toti banii ajung la Moni pt mancare,hainute si jucarii.
Va doresc o zi buna tuturor si sa ne dati vesti bune cat mai repede!




Gabi si Simonica de 2 anisori .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

,La multi ani Gabita ptr sotul tau si tot ce va doriti sa se implineasca.
Imi pare tare rau Denisa si Monica. Sunt alaturi de voi si indraznesc sa va spun ca speranta nu moare niciodata....
Va urez un week-end placut la toate si va

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anja spune:

Buna dimineata dragutele mele,

Va tot citesc si va urmaresc cu cata indarjire luptati pentru bebele care trebuie sa vina, sunt sigura. Nu v-am scris niciodata pentru ca m-am gandit ca prea multe sfaturi devin obositoare.

Imi pare tare rau Monica si Denisa ca nu a fost sa fie de data asta, dar sunt sigura ca aveti putere sa o luati de la cap, si o sa reusiti.

Pentru toate celelate fete va tin pumnii sa aud numai lucruri frumoase peste cateva zile.

Gabita, te rog sa nu te superi pe mine, dar nu o mai speria pe Cloe cu cerclajul si alte minunatii despre sarcina. Tu stii ff bine ca si eu am reusit la al 4-lea FIV, am avut o sarcina gemelara perfecta.
Am nascut la 37 de sapt, progesteronul l-am oprit imediat dupa testul de sange, n-am facut cerclaj, n-am luat decat vitamine si nici nu am stat la pat 1 secunda. Asa ca pot fi si lucruri bune dupa atata lupta.

Cloe, fii optimista, bebicii tai vor fi cei mai frumosi din lume, odihneste-te cat poti de mult, pentru ca greul (dar si cele mai frumoase zile din viata) incepe abia dupa ce nasti.

Va pup pe toate,
Anja

P.S. Gabita sa iti traiasca sotul si sa vi se implineasca toate visele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karula spune:

Anja, aveam mare nevoie de mesajul tau.

OK, nu ne da sfaturi, dar mai stai cu noi cand ai timp, te rugam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karula spune:

Sa-ti traiasca sotul, Gabi, si sa va distrati pe cinste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anja spune:

Karula,

Uite ca nu ma pot abtine cu sfaturile, si ca o "baba cicalitoare" zic si eu "nu mai stati in pat dupa transfer". Pot sa zic cu mana pe inima, ca sansele cele mai mari le au fetele cele mai relaxate. Daca stai in pat numai la asta ti-e gandul, si nu ma intreba de ce dar asta afecteaza negativ bebeii.
Dupa ET trebuie sa uiti ca l-ai facut. Plimbati-va, mergeti la cumparaturi, prin parc, la o cafea (fara cofeina) cu prietenele (dar sa nu incepi sa te vaiti prin ce treci). Iti mai aduci aminte de FIV numai cand e de test.

Te pup,
Anja

P.S. Chiar 4 embrioni ti-au transferat la medsana? Oooo !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cored spune:

Buna dimineata, de fapt cred ca e cam pranz. azi nu am mai rezistat sa stau mult timp in pat si dupa ce am terminat un borcan de castraveti murati pentru ca mi-era foarte pofta, m-am apucat sa fac o ciorba acra. nu stiu de ce dar simt nevoia sa mananc acru desi nu-mi este rau sau altceva. nu fac efort mare, doar supraveghez din pat mancarea, cu o lingura imensa cu care mai amestec din cand in cand!!!! de ieri simt ceva ciudat in burtica ca si cum as avea o bila ...nu stiu poate e autosugestie dar nu am mai avut niciodata senzatia asta. de ieri am incetat sa mai mananc cele doua oua moi recomandate in fiecae zi pana la test. nu le-am inteles rostul si imi faceau si rau la stomac. voi stiti ceva despre asta?
Gabi, sa-ti traiasca sotiorul si sa va bucurati amandoi de Simona si cine va urma la primavara!!!! ma intorc la ciorba
va pup

Mergi la inceput