musca de nas

musca de nas | Autor: iris

Link direct la acest mesaj

aaah, sara noastra mica are un an si-o saptamina, doi dinti jos si trei sus si musca nasul tutor animalutelor-jucarii; asta ar fi ok dar de citeva zile s-a infipt in nasurile noastre; e drept ca sintem niste nasosi cu totii dar daca ati vedea cum arata nasul meu dupa ce i-am schimbat pampersul acum o jumate de ora....am incurcat-o...si teoria mea e ra s alasi bebeul sa fac ce vrea el ca sa se sature....o sa ramin fara frumusete de nas...

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vilma spune:

Shtrumfuletul asta al tau e tare haios. Dar acum, lasand gluma la o parte, eu zic ca intelege perfect interdictia, daca ii spui "nu e voie", cred ca o sa inteleaga bine. Acuma depinde si de tine, ca daca e amuzant, zgatia o sa inteleaga ca nu esti chiar asa de ferma....
Uff, vreau sa spun ca am ajuns sa ma ascund prin alte camere dupa ce o cert, pentru ca-mi vine efectiv sa rad cand ii vad mutrita aia nostima, facand pe nevinovata, si mai mult, cu privirea aia: "mami, de ce ma certi? Nu-s eu bulgarashul tau de aur?"


oioioi...

Noi sa fim sanatosi, ca belelele curg....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palmyrah2002 spune:

Mihnea are 1 an,doi dinti jos si in afara de asta, o personalitate extraordinara.In afara de muscaturile de rigoare,(eh,ii acord circumstante atenuante-cred ca ii ies dintii de sus) daca vorbesc la telefon,obligatoriu trebuie sa stea la mine in brate si sa ma plesneasca peste fata pina termin de vorbit si ma mai si cearta pe limba lui fiindca nu-i dau si lui atentie.
Ii spun de fiecare data ca nu este voie,da si el din degetel in stinga si in dreapta (nu,nu-i voie)si continua sa ma plesneasca.Cind termin convorbirea arat ca un rac.Nu merge inca in picioare,dar este campion la catarat.Si in general de cind se trezeste si pina adoarme
este pus numai pe pozne:sa arunce toate lucrurile dupa paturi,sa deschida dulapurile,sa-i dea suzeta jucariei lui preferate si mai nou sa rastoarne olita pe pat,sa-i cinti "batista-i parfumata"si el sa fluture o batista cite o jumatate de ora si multe,multe altele pe care am sa vi le mai povestesc.Pa!Pa!Multa,multa sanatate!Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriel spune:

Ana-Maria musca si roade tot ce prinde!Dar cel mai mult ii place telecomanda de la tv, urmeaza telecomanda de la video si firul de la telefon!

Gabriel un tatic foarte fericit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Diana are un an peste 8 zile si musca tot ce prinde pentru ca are patru dinti sus si acum ii cresc acolo si doua maselute si are patru dinti jos dintre care ultimii doi in crestere. Asa ca...feriti...

dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Veve spune:

Veve nu prea are indeletniciri de-astea;rar s-a intimplat sa-l muste pa taica'su de umar cind o tinea in brate sau de deget..Insa acum citeva zile,n-am eu treaba si-n joaca,ii dau un deget sa-l muste..Mamaaaaa! m-a compostat de-am crezut ca ramin fara unghie!Dupa ce mi-a terminat de muscat toate degetele, mi-am tras mina si ea incerca s-o prinda din nou...sa-si continue activitatea...Si de atunci a mai inercat de citeva ori sa-mi ia mina la hapait,dar incerca asa,pe furis...cred ca stie ca-i ceva rau..

Irina & Veve cea cumintzica foc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vladosmina spune:

Si Vlad ne mai musca, dar de cand s-a compostat pe el( in timp ce manca stafide)si a vazut ce rau doare, nu mai musca.
Saracutul ce a tresarit cand s-a muscat de degetel si ce lacrimi de crocodil a varsat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela spune:

IRISSS ma "sperii" . Deocamdata eu raman fara par (Julia isi infinge manutele bine bine si apuca strans de parul meu) Daca mai raman si fara nas peste vre-un an incolo aoleoo.... Am sa arat

Adela&Julia

Puteti spune despre mine tot ceea ce doriti, dar nu mă puteti împiedica să fiu ceea ce sunt - Pasteur

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadne spune:

si celine ma trage de par, ceea ce este mai rau este faptul ca constientizeaza asta , o trag si eu sa inteleaga ca doare, insa nu se potoleste, daca nu o mai las atenteaza la parul ei, se stramba dar nu cedeaza...
ma intreb de unde atata incapatanare?
hm....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vladosmina spune:

Vlad mai nou imi da palme peste fata cand nu-i convine ceva. ii explic ca ma doare, uneori ii dau si eu in joaca(in nici un caz tare), ca sa vada ca nu e placut, dar se pare ca e zadarnic.
Am primit de la babycenter.com panul de dezvoltare psihica corespunzator varstei de 17 luni si se pare ca e normal.

Mergi la inceput