O intrebare despre doctori

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bettina spune:

subscriu la mesajul Cameliei pentru ca in Austria tot asa se prezinta situatia.





Numai bine, Madi & Antonia Nicole

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Angela T. spune:

in Canada, de obicei doctorul tau este afiliat unui spital, el avand si cabinetul lui in paralel. in spitalul respectiv exista o asa-numita comisie de doctori, care fac cu randul la nasteri , prin rotatie. prin urmare, cand iti vine sorocul sa nasti, te va asista doctorul de serviciu din ziua respectiva si, cu putin noroc, chiar doctorul tau. la mine comisia avea vreo 14 doctori, asa ca slabe sperante sa am parte de doctorita mea. da' nu ma plang, si cele 2 asiatice au fost tare de treaba!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexy spune:

Ma gindesc ca au si ei dreptate daca ar veni ptr. toate pacientele lor
ce viata ar mai avea insa ei nu stiu sa se limiteze la mai putini pacienti de care sa aiba timp sa se ocupe ,eu am fost sub observatia
unei dr. si cind am avut probleme sa ocupt alt medic ptr ca nu a binevoit sa raspunda la telefon.Deci, depinede de medic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorana spune:

In Romania e bine sa nu nasti cu doctorul de garda ci sa ai medicul tau (cel care a urmarit sarcina). Eu am nascut cu doctorita care ma stia de la inceputul sarciniii - dar am vazut in timpul cat am fost in travaliu si dupa cum se purta medicul de garda cu cele care nu aveau medicul cu ele - si nu as dori nimanui sa treaca prin asta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns narcisa spune:

Si eu subscriu la mesajul Cameliei; n-am nascut cu doctorul meu dar am nascut cu un doctor roman, intimplator era de garda pentru ca bebe a vrut sa vina pe lume cu 3 saptamani mai devreme;

narcisa + Patrick

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iris spune:

uite inca un domeniu in care iti vine sa multumesti ca in ro , cu bani, te simti bine... adica un ginecolog romin care stie ca va fi platit binisor va veni la capatiiul pacientei sale cind va fi chemat....pacat insa ca asta nu e ceva normal, mai bine nasti cu alt medic, cu alta moasa, cu cine o fi, dar se poarta bine cu tine si cu celelalte paciente si atmosfera e ok pt toti, fir-ar sa fie romanie!!!! care ziceati ca v-a apucat dorul de ro?!!!

Mergi la inceput