Ghici ghicitoarea mea.....

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tlaura spune:

Esti o dulce palmyrah2002, la fel de dulce ca si Andrei cand le pronunta. M-ai facut sa rad! Dar...normal, ca nu puteai sa stii traducerea:
co-coi = copii
de-dei= Andrei
shash-shash = shosetute
sheii = adidaseii
aii = alo

Pupici , numai bine si multumesc de incercare!

laura, mama lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirod spune:

Acum am vazut subiectul si imi place!
Oti (azi 1 an juma') rezolva multe 'probleme' folosind o silaba(cu indulgenta doua!) pentru mai multe cuvinte :
GU = GURITA, GIT, BISCUITI(!), GATESTE
TA = SANIE, STAI
CA = CAMERA, SCAUN, CARTE
MIMI = MIKEY-MOUSE, MIC
Nu-mi mai vin altele in minte, o sa le notez si o sa mai postez!


doris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucami spune:

Mamicilor in okii mei ati devenit adevarate eroine! Cum Dumnezeu din incalcelile astea intzelegeti ce spun?!?! Ca am avut si eu cateva tentative sa ghicesc si mi s-a facut rusine cand am vazut cat de aiurea sunt cu raspunsurile mele. Tot respectul!

Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palmyrah2002 spune:

quote:
Originally posted by ralucami

Mamicilor in okii mei ati devenit adevarate eroine! Cum Dumnezeu din incalcelile astea intzelegeti ce spun?!?! Ca am avut si eu cateva tentative sa ghicesc si mi s-a facut rusine cand am vazut cat de aiurea sunt cu raspunsurile mele. Tot respectul!

Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!



Hihi,da de ce sa-ti fie rusine Raluca mama?
Stai sa vezi cum e cind incerci de zeci de ori pina gasesti raspunsul corect si bebe se uita fericit la tine si aproba intelegator in cap spunindu-si in sinea lui :doamne,ca mult ti-a trebuit ca sa pricepi!Cristina si Mihnea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirod spune:

Hai sa va spun cum zice Oti 'GATA'=CACA
Si cind vrea olita tot CACA spune - macar aici este o logica!
Asta vara a stat la tara 3 luni si stie sa imite toate orataniile si animalutele.Onomatopeele(parca asa se numesc, nu?corectati-ma daca gresesc) 'cocosul' si 'capra' sint in top:
COCOSUL - PAAAA
CAPRA - PA-PA-PA
(cit poate ea de sacadat)
Nu ma intrebati de unde pina unde, ca de auzit aude si ce nu vreau eu si noi incercam sa imitam cit mai bine respectivele...

va pup si mai scrieti ghicitori.Trebuie sa recunoasteti ca astea erau f grele!


DORIS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

Eu inca nu am reusit sa descopar ce inseamna cand zice fica-mea "mimica".Nu stiu si basta,am incercat si in context si singur,nu iese..Ne uitam eu la taica-su si taica-su la mine si nimic..nuuu sa nu credeti ca asta este,adica"nimic"..ar fi super.Si insistam atat de mult de bietul copil se plictiseste si se uita la noi mai mai ca la niste retarzi..."ba,dar voi chiar santeti grei de cap nu gluma!"
Acum,ce sa zic,Catalina deja formeaza propozitii...de ma lasa masca...dar tot mananca multe litere...
Da,hai sa va zic cateva mai "pocite"
datzh(ca nici nu stiu exact cum sa scriu)=dans
atica=muzica
ceapi sau piapi=ciorapi
mamamia(cu accent pe i)=mama mea
acamea=draga mea
atzitza=codita
Nu-mi mai vin acum si Catalina aici langa mine nu ma ajuta deloc...dragaleste de zor un catelus de plus,il schimba ca a facut pipi si caca...:)

Dia si bebe Rucsi

Mergi la inceput