de unde cumparam incaltaminte copiilor

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns SSerafiotti spune:

Am uitat sa spun ca si Primigi au la Magazinul Victoria si in Bucur!
Costa pana la 100 ron si sunt de calitate optima, am vazut in toamna (de atunci nu am mai fost) cizmulite de piele lacuita, impermeabile, si de multe alte feluri.

Eu nu consider ca cine nu isi permite sa dea 100$ pe pereche de incaltaminte a copilului nu trebuie sa se astepte la calitate optima. Nu este vorba, cum s-a spus aici, ca 'si copilul merita'- (ca si cum cine n-ar da sumele astea ar lasa de inteles ca ai lui nu merita!!!), ci de faptul ca, sa fim seriosi, in care si cate menaje din Romania exista aceste sume de cheltuit pentru o pereche de incaltaminte a unui singur membru al familiei pe sezon, fie acela copilul sau nu?

Sunt parinti care aduc in casa salarii de 600-700 ron fiecare (ca sa nu mai vorbim de mamele singure, sau de ce nu, mamele singure care au in intretinere si alti membri ai familiei, bolnavi sau cu probleme), de ce acestia ar trebui sa se astepte sa cumpere ceva prost doar pentru ca nu costa 270 ron?
Dupa rationamentul acesta, doar copiii lui Abramovich sau ai celorlalti oligarhi rusi, care probabil platesc 5000$ pe pereche de incaltari, sunt cu adevarat asigurati dpdv al calitatii.

Da, incaltarile Geox sunt excelente, dar cineva care stie unde sa caute si cum sa aleaga are sansa, in Romania, sa achizitioneze incaltaminte la fel de calitativa fara sa vada necesar sa faca fata unor cheltuieli de sute de dolari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen77 spune:

Noi luam Melania, cand avem drum prin Alesd direct de la outlet la preturi super bune (30 ron daca sunt marimea 24) sau 60-70 ron la orice alta marime. Toti pantofii produsi de ei sunt din piele si in exterior si in interior, si rezistenti, super OK. Cand nu avem drum in Alesd luam de la Leonardo, dar sunt mult mai scumpi (150 ron). Am mai luat si Geox, de acord calitatea e foarte buna, dar nu gasesc intotdeauna marimea lui Matei .. la Miniblu mi se pare mica oferta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana mica spune:

Am mai spus la un topic asemanator: noi gasim preturi bune, la urmatoarele locatii:
- Primigi - mag Titan si mag PIF (pe Camil Ressu, langa Lukoil)
- Elephanten - magazinele Deichmans (eg. Auchan Militari)
- Primigi, Geox - Fashion Outlet Militari, mag. Otter si Geox din Unirea.

Nu se gasesc intotdeauna toate modelele, resp toate marimile dar noi de exemplu am cumoarat pt toamna 2 perechi de ghete, cu 119 resp 99 ron.

Nu ne-am uitat inca dupa cizme, dar am luat o perche de ghete vatuite (Primigi - de la un alt magazin) cu 185 ron (fara reducere). A fost cam mult, dar mi s-au parut bine lucrate, sunt impermeabile.

Acum cautam o perche de cizme gen apreschiuri; daca ati vazut pe undva, poate imi psuneti si mie.

Adriana, mami de Tudor alias 'Dudu'(26sept2006)

Uite ce mare am crescut...
www.totsites.com/tot/tudorandrei" target="_blank">Povestea merge mai departe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marutzu spune:

am cumparat ghetutze de la diechman1 ffffff multumita si eu si marutzu meu si nu kiar scumpe 50 ron si calitate si daca ai noroc gasesti si reduceri de la elephanten super incaltaminte copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns B_Zara spune:

Acum cautam o perche de cizme gen apreschiuri; daca ati vazut pe undva, poate imi psuneti si mie.Adriana, mami de Tudor alias 'Dudu'(26sept2006)Uite ce mare am crescut...www.totsites.com/tot/tudorandrei" target="_blank">Povestea merge mai departe...[/quote]si eu cautam pentru fi-mea, insa nu am gasit nr ei (24)am vazut asa ceva la mag Killtec pe bd.Ion Mihalache. De acolo i-am luat o pereche de ghete roz din piele intoarsa, mai sport asa, cu siret (sper sa mai apuce sa le poarte sezonul asta), cu 90 de lei. Chiar m-am mirat ca au incaltari de copii la preturi rezonabile. Iar apreschiurile alea aratau chiar bine.Incaltari ok am mai vazut marca Patrol in Leonardo, dar iarasi tb sa ai noroc sa gasesti nr care te intereseaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucapache spune:

-a lansat un nou brand de incaltaminte pentru copii- P.J. Shoes. Este un brand romanesc de o calitate exceptionala la preturi super avantajoase. Ei produc incaltamintea si isi permit sa tina preturile jos.
Au super incaltaminte de iarna. Uitati-va la apreskiuri..sunt adorabile.

http://pjshoes.wordpress.com/

Mergi la inceput