cum va distrati cu copiii, in acest wk?

cum va distrati cu copiii, in acest wk? | Autor: Elag

Link direct la acest mesaj

Ce faceti in acest wk? Unde mai mergeti cu copiii? Cum va distrati? In parc, la piscina, vizitand muzee, la activitatile de la muzeul geologic, sau la targul bio de la muzeul satului...
Haideti sa "impartasim" una alteia si astfel sa putem sa ne imbogatim "agenda" de distractii cu copiii!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danais spune:

Noi mergem sambata dimineata la programul pentru familii de la Muzeul National de Arta, apoi distractie libera in parc (role, tobogan, etc). Duminica vrem sa mergem la targul bio, daca e vreme frumoasa. Ce activitati sunt la muzeul geologic si pentru ce varste?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elag spune:

sunt mai multe ateliere, in zile diferite pe varste diferite
uite aici aveti linkul: http://www.geology.ro/index.php?sectiune=6

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeybaby spune:

Unde se tine targul bio ?
PE net am gasit doua locatii : sala Dalles si Muzeul satului. Se organizeaza in ambele locatii ??

Denisa, 13 +
Doamne ajuta sa fie bine de data asta !

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

daca ploua sambata, cum scrie in ziar, santem in pom

Noi avem program de parcuri in week-end (stam intre doua parcuri), mai mult iese sotzul cu Cristi, eu incerc sa-mi rezolv tot menajul care are de suferit in cursul saptamanii

Plus ca avem in program cumparaturile lunare la Metro... si un drum la aeroport... week-end greu..

Ingrid si Cristi 6 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns theo_2004 spune:

Noi iesim in parcuri si daca ploua,
Avem toti 3 cizme de cauciuc si pelerine de ploaie. Si ne place mult ca nu e aglomerat, e chiar foarte dragut. Sa vezi ce priviri atragem, uneori si apostrofari ca las copilul in noroi

mami de theo
"o zi in care nu ai ras este o zi pierduta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fomalhauti spune:

miting aviatic la Otopeni - sambata, cred

expozitie de pisici la Sala Palatului - si sambata si duminica

circ in Parcul Copilului (cel de langa Palatul copiilor) - circ obisnuit, in cort

Oricum, daca cineva doreste sa mearga, verificati intai, eu sunt cam aiurita de felul meu si inca nu m-am hotrat ferm sa merg la una dintre ele (circul este sigur, e pana pe 11 octombrie, parca)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elag spune:

targul bio din acest wk este la muzeul satului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeybaby spune:

Elag- Merci pt raspuns.
On topic , desi bebe e abea in burtica.
-mers la padure sau la pescuit ( daca sunteti amatori), acolo sigur e vant si puteti ridica un zmeu cu copii. Lansat barcute de hartie de apa , si urmarit care ajunge cel mai departe.
Eu as profita la mixim de zilele asta, pana nu vine frigul si as lasa mai mult pt iarna muzeele.

PS: au zis ca nu mai ploua in weekend.


Denisa, 13 +
Doamne ajuta sa fie bine de data asta !

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza2005 spune:

Mitingul aviatic s-a amanat pentru duminica din cauza vremii nefavorabile . mai e si la ora 10 dimineata ca sa ma trezesc cu noaptea in cap....da poate il trimit cu tati...
Alte activitati: parc , parc, parc....si cica vrea sa spele el vasele weekand-ul asta Ce pretentii la 4 ani , sa zica lumea ca exploatez copilul.
Targul bio iese din discutie - mai bine ma duc la tara si acolo chiar e totul bio.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elag spune:

Cu toata ploaia care ne-a lovit in sambata asta...am vizionat un nou film de desene animate (cel cu Winnie si Elefampii - SUPERB!), am facut fursecurile "moto-dulceii" (reteta tot din film , am dormit la pranz si apoi am mers la un loc de joaca cu alti prieteni.
Sa speram ca urmatoarea sambata va fi mai senina...
Pana atunci, hai sa stam cu ochii pe site-uri si sa "vanam" mai departe posibile distractii cu copiii!
Va astept in continuare cu idei si noutati!

Mergi la inceput