Dieta de tip A (pentru cei cu grupa sanguina A2)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ane2 spune:

Diana daca ai timp scrie si dieta ptr grupa de sange B dupa ce voi naste sigur voi avea nevoie de ea.Merci

anita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maska spune:

Draga Dyana,

Multumim mult pentru initiativa. Si eu si sotul meu avem B3. Azi e luni si astept cu nerabdare dieta pentru noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurelursu@k.ro spune:

Daca eu am AB4 combin retetele sau exista o dieta speciala pt. aceasta grupa.Sa ma ajute cineva, va rog!!!! Gabi-ursulica Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maudi spune:

exista vreo explicatie la dieta diferentiata in functie de grupa sanguina? sunt tot A si vreau sa va spun ca eu anemia o tratez excelent cu ficat in sange, aliment interzis pe lista Varlan (din care nu inteleg inca ceva: care branza e interzisa pana la urma?). mai stiu de o tipologie psihologica in functie de gr.sanguina, poate de la asta pleaca si dieta: colericul sa nu manance carne rosie ca i se urca tensiunea si mai rau si se supara fara rost daca spun si altii ce stiu?

multam de lista si de website, interesant de stiut ca exista asa ceva pe lume.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana spune:

Eu nu stiu sa raspund la intrebari pentru ca nu sunt medic sau dietetician. Trebuie sa ne orientam dupa ce scrie acolo, si dupa ce simtim si noi ca e mai bine.
Eu am constatat ca bananele imi faceau rau de exemplu, si intr-adevar acolo scrie ca nu sunt benefice pentru mine. Si multe alte exemple pot da.
Am constatat ca grapefruit e foarte bun pentru starea sanatatii mele, sau apa cu lamaie. Pot continua la nesfarsit.
In acelasi timp, imi place nespus carnea de porc. E interzis , vad acolo. Dar asta nu ma impiedica sa mananc carne de porc macar de Craciun.
:)
Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana spune:

Am postat subiectul Dieta de tip B, pentru cei interesati !!!
Diana

Mergi la inceput