Marci de lapte praf care se gasesc in Anglia?

Marci de lapte praf care se gasesc in Anglia? | Autor: nicopuscasu

Link direct la acest mesaj

Buna ziua,

am o vecina romanca care are o fetita de 2 luni.Locuiesc in Anglia, de fapt North Welles, dar acum sunt in tara pt ca ea a venit sa nasca aici.
Trebuie sa treaca fetita pe lapte praf pt ca nu mai are san, dar nu stie ce lapte va gasi acolo cand se vor reintoarce peste 1 luna.
Aici i s-a recomandat Nan 1.
Are cineva idee, daca gaseste si acolo? Sau ce formule mai sunt acolo care se gasesc si aici?

Multumesc in numele ei.

Raspunsuri

Inceputul discutiei Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicopuscasu spune:

Multumesc mult Roxana pt raspuns.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Nan nu segaseste in nici un caz acolo... dar exista mule marci de lapte..Noi am folosit Aptamil... si cat am stat acolo am papat cu succes COW&Gate ..E foarte bun si ca pret si ca gust...O cutie de 900 gr e 6.5 lire

Ank Raul 17.10.2007 si Cecilia 11.12.2008
Poze pitici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

Sa-i traiasca fetita!

In RO noi am folosit Milumil, iar in UK Cow&Gate (care, de fapt, e cel mai folosit acolo). Nu cred sa fie o problema daca trece de pe Nan pe altceva (eventual, poate incerca sa faca trecerea treptat) si oricum, daca are GP acolo, o va indruma ce si cum sa faca.

Sanatate multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Si sa nu uit... Acolo si Aptamil si cow&gate au si formula speciala pt digestie usoara.. Asta daca sunt probleme de constipatie.Eu am avut probleme cu baietelul de la Nan si primam din Anglia Aptamil easy digest... iar anul asta cand am pleca in UK ...Am folosit cow&gate comfort ..pt pitica ...Si i-a mers de minune.Iar trecerea am facuto treptat

Ank Raul 17.10.2007 si Cecilia 11.12.2008
Poze pitici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liliana82 spune:

Eu am ales aptamil pentru bebe tocmai pentru faptul ca se gaseste si in anglia si in alte tari europene. Ca sa vad ce laptic se gaseste si acolo am intrat pe site ul boots.
Tot nan 1 a baut si bebele meu in maternitate dar am vorbit cu doctorita neonatoloaga sa l treaca pe aptamil adica pe lapticul adus de mine.. L-a acceptat bine si m-a scapat de grija schimbatului laptelui acasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicopuscasu spune:

Va multumesc tuturor pt raspunsuri.
Dupa ce mi-ati scris aici, i-am recomandat si eu Aptamil, ca am vaz si reclama la TV.

Multumesc inca o data, tuturor!
Nicol.

Mergi la inceput